UKRjizn.com
Image default
Економіка

В ООН повідомили про «обережний оптимізм» щодо відновлення зернової угоди

Джерело в Організації Об’єднаних Націй у середу заявило, що ООН має причини для «обережного оптимізму» щодо продовження угоди про експорт зерна Чорним морем, яка має бути продовжена в суботу, якщо не буде заперечень.

Угода від 22 липня, підтримана ООН, дозволила відновити експорт зерна з деяких українських портів на Чорному морі, що призвело до відвантаження близько 10 мільйонів тонн та допомогло знизити міжнародні ціни. Раніше Україна експортувала морем від 5 до 6 мільйонів тонн сільськогосподарської продукції на місяць до того, як внаслідок російського вторгнення в лютому українські порти були заблоковані.

“Продовження, очевидно, залежить від сторін, але всі ознаки, які ми бачимо, вказують на позитивний розвиток подій”, – сказало джерело в ООН, яке спілкувалося на умовах анонімності.

Москва призупинила свою участь в угоді наприкінці жовтня, але знову приєдналася до неї через чотири дні, послабивши побоювання щодо подальших перебоїв із експортом зерна від одного з найбільших у світі постачальників під час нестримної глобальної продовольчої інфляції.

Одним із питань є фінансові транзакції, сказав джерело в ООН, додавши, що сторони намагалися знайти практичні способи для Россільгоспбанку здійснювати фінансові транзакції та платежі в умовах обмежень, накладених Заходом.

Джерело додало, що в ООН вивчають рішення з банками-кореспондентами з їхніми власними системами, щоб досягти прогресу в цьому питанні. Раніше цього місяця агентство «Рейтер» із посиланням на поінформовані джерела повідомило, що Росія хоче, щоб Захід послабив обмеження щодо державного Россільгоспбанку, щоб полегшити експорт російського зерна.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш провів у вівторок «дуже відверту та відкриту дискусію» про чорноморську зернову угоду з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у кулуарах саміту G20 на Балі.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.