UKRjizn.com
Image default
Авто

Вартість бензину в Естонії

Вартість бензину в Естонії

01.07.2022

За даними останніх років, бензин в Естонії один із найдешевших на європейському континенті. У недавньому минулому республіка посідала 26 місце в рейтингу цін серед 32 країн. Але зараз становище погіршилося.


Подорожчання бензину

Хоча бензин в Естонії продається за доступними цінами, багато експертів зазначають, що вони ростуть, і вже незабаром дійдуть середньоєвропейського рівня. Середня ціна на паливо у 2022 році становила 1,38 євро.

Бензин в Естонії

Естонія лідирує за цінами на бензин серед країн прибалтійського регіону. Їхнє зростання пов’язане з обвалом економіки та підвищенням вартості нафти у Венесуелі, де здійснювався видобуток викопного палива.

Ціна різних марок

Традиційно водії з Естонії заправляються бензином марки А-95 та А-98. У таблиці показано вартість палива різних видів.

Пальне Ціна, дол.
Бензин А-95 1,36
Бензин А-98 1,43
СУГ (газ) 0,65
Дизель 1,33
Топковий мазут 885

Ціна на заправках

Значна частина водіїв шукає дешевші варіанти для заправки. Станції пропонують програми лояльності та знижкові картки, щоб залучити споживачів.

Зазвичай, ціна за літр бензину на заправках не відрізняється. Однак деякі фірми роблять знижки у вихідні, що вкрай вигідно. Іноді, скориставшись знижками, платити доводиться лише 99 центів за літр палива.

Бувають раптові падіння цін у якийсь час дня. Йдеться швидше про центи, але заправляючись регулярно за зниженими цінами, можна заощадити значну суму.

Естонці навіть вихваляються, що знайшли бензин дешевше. Колеги на роботі можуть створювати своєрідне змагання. Деякі бонуси прив’язуються до пластикової дисконтної картки, інші — до ID-картки, що зручно, адже цей документ використовується як права.

На ринку діють чотири основні фірми із заправки автомобілів:

  • Statoil;
  • Neste;
  • Alexela;
  • Olerex.

Statoil

Банківські картки Swedbank та Partnerkaart дають право на знижку, проте їх слід попередньо підключити до системи заправної мережі. Можна оформити карту постійного клієнта Statoil Extra.

Заправка Statoil

Більшість естонців вважають за краще заправляти на Statoil

Для водіїв пропонується знижка 2,3 центи на літр палива. При покупці кави та хот-догів кожен шостий продукт можна отримати безкоштовно. А також кожне третє миття транспортного засобу матиме тариф наполовину менший за стандартний.

Neste

На заправних станціях можна оформлювати карти двох типів, але використовувати лише одну з них:

  • Платіжну картку.
  • Пільгову картку.

Платіжну картку можна використовувати на мийках авто Jazz і в магазинах при заправках R-Kiosk. Вона зручна у використанні, так що немає сенсу оплачувати послуги готівкою або банківською карткою. Подібно до кредитки, рахунки можна оплачувати раз на місяць.

Крім Естонії, карта буде корисною на території Литви, Латвії, Фінляндії та західної частини РФ.

Знижки 2,4 цента надаються як на бензин, так і на газ, ДП. З кожного літра клієнту нараховують два центи як бонус, яким можна скористатися наприкінці року. За видачу картки платити не потрібно, щомісячного внеску не передбачено.

При відвідуванні миття надається знижка 5%. Та ж знижка діє у магазинах Autoekspert. Для постійних клієнтів будь-яка кава в R-Kiosk коштує 1,6 євро, а кавові напої в Cuppos при станціях дешевші на 20%.

Пільгова карта дає знижку 2,4 цента на літр, але вона не дозволяє накопичувати бонуси. Усі інші переваги відносяться і до пільгової картки.

Alexela

Найкращим варіантом для знижки є пільгова картка. На кожному літрі бензину можна заощадити 2,4 центи, а до кінця року ця цифра зросте до трьох центів.

Знижки даються також за наступними картками (на літрі палива):

  • Coop Säästuikaart – 1,5 цента.
  • Tallink – один цент.
  • Swedbank (кредитна) – два центи.

За карткою клієнта можна розраховувати на такі знижки:

  • до 10% на кавові напої.
  • 3% на покупку запчастин до авто.
  • 5% на оренду фірмових причепів для перевезення вантажів.
  • 5% на товари
  • 5% на автомийці Jazz.

Дивіться відео: чому утримують гроші з картки на заправці Alexela.

Olerex

Саме ця мережа заправок впровадила систему бонусів на карту ID, яка використовується як права водія. Кількість клієнтів перевищує 250 000 людина. Якщо у водія відсутня ID-карта, він може оформити срібну картку та користуватися тими самими бонусами, що й інші споживачі.

Заправка надає стандартні пільги на бензин: на кожному літрі заощаджується 2,4 центи. На автомийках, а також у кіоску на заправці передбачена знижка в 10% вартості послуг. А ще знижується ціна за оренду причепа.

Якщо ID-карту забезпечити функцією кредитки, то на заправці можна використовувати тільки її, без готівки, і не думати про негайний розрахунок за послуги.

Динаміка зміни цін на бензин

Донедавна бензин в Естонії вважався дешевим, але подорожчання не вдалося уникнути. Сьогоднішня цифра може вважатися історичним максимумом.

Вперше ціна палива здивувала дорожнечею у 2008 році, коли у січні досягла одного євро. До кінця року відбувся «відкат», але все ж таки стрибок став тривожним сигналом. Влітку 2009 року ціна повернулася на той самий рівень.

01.01.2008 зміни торкнулися, зокрема, Закону про акцизи, коли акцизні ставки на пальне досягли європейського рівня. З того часу ставка піднялася на 15%. Податки становлять 75% вартості літра палива.

Порівняння цін бензину в Естонії та країнах ЄС та СНД

Ціна 1,36 євро за літр робить Естонію дорогою для водіїв із СНД. У більшості країн Співдружності ціна менша, але заради справедливості треба сказати, що й рівень життя не такий високий. В Естонії громадяни можуть дозволити собі заправитися за загальноєвропейськими цінами.

У таблиці показані ціни на бензин більшості країн СНД (за посиланнями можете дізнатися докладніше про вартість бензину в конкретній країні).

Країна Ціна, євро
Туркменістан 0,38
Казахстан 0,40
Азербайджан 0,42
Узбекистан 0,47
Киргизія 0,56
Росія 0,66
Білорусь 0,73
Молдова 0,98
Україна 1,01

Ціни на бензин у країнах Європи.

Країна Ціна, євро
Бельгія 1,47
Англія 1,42
Угорщина 1,17
Німеччина 1,45
Греція 1,55
Іспанія 1,30
Італія 1,63
Латвія 1,28
Литва 1,17
Нідерланди 1,75
Норвегія 1,76
Польща 1,22
Португалія 1,55
Словаччина 1,34
Туреччина 1,06
Фінляндія 1,57
Франція 1,54
Чехія 1,28
Швейцарія 1,43
Швеція 1,50

Особливості подорожі автомобілем Естонією

Для поїздки до Естонії на машині, як і при поїздках до будь-якої іншої європейської країни, потрібно оформити такі папери для в’їзду:

  • Закордонний паспорт, який діятиме не менше трьох місяців після закінчення подорожі.
  • Шенгенську візу.
  • Свідоцтво про народження дитини (якщо вона буде в автомобілі). За відсутності одного з батьків потрібна довіреність.
  • Поліс медичного страхування Повинна бути доступна сума щонайменше 30 000 євро.

Водію потрібно оформити й інші документи:

  • Грін карту на автомобіль. Оформляється у страховій компанії лише на 14 днів. Це страховка міжнародного зразка, яку можна отримати на кордоні, але це коштуватиме дорожче.
  • Свідоцтво про реєстрацію авто.
  • Доручення. Якщо вона є, то має бути завірена у нотаріуса.
  • Права. Підійдуть як міжнародного зразка, так і стандартні російські.

Водієві на замітку

Перед в’їздом до країни найкраще повністю заправити бак, щоб заощадити на бензині. Його буде достатньо, щоб проїхати Естонію вздовж та впоперек. Безмитно допускається провезення 10 літрів бензину в каністрі (краще взяти металеву).

ПДР

По всій території країни можна рухатися зі швидкістю 90 км/год. Це стосується автомобільних шляхів за межами міст. На певних ділянках траси можна досягати 110 км/год.

У населених пунктах діє обмеження 50 км/год. Цілодобово повинні бути включені фари.

Штрафи за порушення

Естонські фотореєстратори фіксують будь-яке порушення правил дорожнього руху. Чек на оплату може прийти на домашню адресу до Росії.

Штрафи у Європі

Штрафи на порушення правил дорожнього руху в Європі

Ухилитися від відповідальності не вдасться. Якщо оплата не буде здійснена, то швидше за все це випливе при наступному оформленні візи. І шанси на її отримання будуть зведені до мінімуму.

Порушення правил дорожнього руху в Естонії та відповідні штрафи (євро):

  • Відсутність страхового поліса на машину – 80;
  • Водіння незареєстрованого автомобіля – 80;
  • Важкорозрізний номерний знак – 20;
  • Проїзд на червоне світло світлофора – 40;
  • Ігнорування пішохода на переході – 40;
  • Перевищення швидкості до 20 км/год – 3-60.
  • Неправильний обгін – 80;
  • Рух по зустрічній – 80;
  • Порушення на переїзді залізниці – 80;
  • Непристебнутий ремінь – 40;
  • Паркування в забороненому місці – 20;
  • Паркування з загрозою для життя оточуючих – 40.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.