UKRjizn.com
Image default
Авто

Вартість бензину в Норвегії

Вартість бензину в Норвегії

30.06.2022

Кожен громадянин може приблизно визначити рівень економіки країни, порівнявши ціни різноманітні послуги і товари. Наприклад, вартість нерухомості, цінних паперів, продуктів харчування та інше. Для багатьох таким показником щодо паралелі стали розцінки на бензин. Крім безпосередньо вартості даного товару, варто брати до уваги і середній дохід його споживачів. Так, більшість людей скаржаться на дорожнечу бензину, але завищена ціна може бути не такою помітною в країні з вищим рівнем заробітної плати.

Як не дивно, одну з лідируючих позицій у рейтингу вартості палива займає Норвегія, хоча це велика нафтовидобувна країна з найвищим рівнем доходу. 2022 року власники автомобілів тут платять від 16 до 18 крон за літр бензину, і цей показник вважається найвищим у всьому світі. Чому ж у Норвегії такий дорогий бензин?

А якою є вартість бензину в інших країнах? Порівняйте ціни на бензин у Європі та Росії, США, Німеччині, Фінляндії, Туреччині та Грузії.

Автозаправка

Автозаправка у Норвегії.


Додаткові послуги у сфері автотранспорту

Тут є низка оплачуваних послуг, які роблять використання засобів пересування більш комфортним. Так, ви можете придбати неетильований бензин (95 та 98), дизельне паливо та газ. Законодавством навіть дозволено провозити паливо у каністрі, що є позитивним чинником.

Платні дороги

Варто зазначити, що проїзд певними дорогами, в центрах деяких міст і мостом Svinesund є платним.

Встановлено стандартні розцінки на цю послугу, залежно від часу, коли водій проїжджає певною ділянкою автотраси. У нас це явище менш поширене, але по всій Європі існує величезна кількість доріг, за пересування якими громадяни сплачують податок.

Але, незважаючи на це, поряд зі швидкісними автомагістралями завжди є ділянки трас, якими можна їздити абсолютно вільно, але без GPS-навігатора в них розібратися буде досить складно. Тому, перш ніж вирушати в подорож до Норвегії автомобілем, варто вивчити цю ситуацію в цілому і карти, на яких зображені абсолютно всі дороги – як платні, так і безкоштовні. Цю інформацію можна знайти у вільному доступі на інтернет-ресурсах.

Вартість бензину в Норвегії

Вартість бензину в Норвегії – одна з найвищих у світі.

Паркування

Для більшої зручності водіїв створено також систему паркінгу, але потрібно бути готовим до того, що припаркувати свою машину на вулицях міст, як і на спеціально обладнаних автостоянках, коштуватиме чималу суму грошей. Крім того, тут поширені спеціальні гаражі (P-hus). У випадку, коли машина припаркована в недозволеному місці, офіцер поліції має повне право відбуксувати авто та накласти штраф. Здійснити оплату за цю та багато інших послуг можна через кредитну картку, отримавши абонемент AutoPASS та в автоматичних пунктах оплати.

Штрафи за перевищення швидкості та порушення правил дорожнього руху

У Норвегії існує система штрафів за перевищення швидкості. Основними обмеженнями для автомобіля або мотоцикла, що рухається в населеному пункті, є 50 км, поза – 80 км, автомагістралі – 100 км. У разі машини з причепом максимальна позначка сягає 80 км. У житлових кварталах швидкість транспортного засобу має перевищувати 30 км. За порушення цих правил з водія стягується штраф приблизно 1 600 норвезьких крон (165 євро). У Норвегії штрафи за перевищення швидкості мають одні з найвищих показників не лише серед країн Європи, а й у світі загалом.

А ось сума виплати штрафів за порушення правил дорожнього руху тут коливається від 2550 норвезьких крон за неправильне використання сигналу повороту і до 6650 за проїзд на сигнал світлофора, що забороняє.

Кількість автомобілів на 1000 осіб

Кількість автомобілів на 1000 осіб у різних країнах. У Норвегії автотранспорт має кожен третій.

Офіцер поліції також може виписати вам штраф за керування у нетверезому вигляді: якщо рівень алкоголю в крові коливається від 0.21 до 0.5%. Плюс до всього, у Норвегії використання фар ближнього світла обов’язково 24 години на добу. Не знаючи цього нюансу, ви могли б заплатити поліцейському близько 2550 норвезьких крон.

З чим пов’язана зміна та підвищення цін на пальне та за оплату штрафів у Норвегії?

Для абсолютно будь-якого підвищення цін на товари та послуги є не лише об’єктивні причини, а й суб’єктивні фактори, властиві певній країні. Дорожнечу бензину та послуг у сфері обслуговування автотранспорту в Норвегії можна пояснити тим, що вона не субсидує ціни на заправках, як це роблять у нас і в найближчих країнах. На що ж тоді йдуть гроші, отримані державою з податків та штрафів за обслуговування автотранспорту та проїзд деякими ділянками доріг? У Норвегії ці гроші розподіляються на оплату певних послуг, таких як забезпечення безкоштовної вищої освіти, покращення та модернізація інфраструктури країни та багато іншого.

Норвегія готова повністю перейти на електромобілі до 2025 року. Докладніше у наступному відеоматеріалі.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.