UKRjizn.com
Image default
Авто

Вартість бензину в ОАЕ

Вартість бензину в ОАЕ

26.06.2022

Об’єднані Арабські Емірати входять до ТОП країн, які визначають світові ціни на нафту. До 2015 року бензин в ОАЕ був одним із найдешевших у регіоні Близького Сходу. Потім ситуація на нафтовому ринку змінилася, що викликало зростання вартості дизельного палива та бензину у країні.

Така ситуація спостерігається вже кілька років. Підвищення стало частиною державної політики, яку проводила влада ОАЕ щодо дерегуляції цін на бензин.

купівля нерухомості в Дубай


Політика уряду ОАЕ

Окрім розробки дерегуляційних заходів, керівництво країни пішло на створення спеціального Паливного комітету при Міністерстві енергетики, який очолив заступник міністра енергетики Матар Аль Ніяді. До складу нового органу, що знаходиться у Дубаї, увійшли представники паливних компаній.

Комітет зобов’язаний з 2016 року стежити за світовим ринком цін на нафту, бензин та дизельне паливо, щоб щомісяця встановлювати нову ціну на бензин. У зв’язку з цим бензин у Дубаї, Абу-Дабі та Шарджі дорожчав чи дешевшав щомісяця.

Зміна цін на бензин в ОАЕ

Графік зміни цін на бензин в ОАЕ

Це не просто забаганка Паливного комітету та уряду ОАЕ, а й аналіз динаміки світових цін на різні нафтопродукти, нафту та вуглеводні.

Досить часто на заправках країни, зокрема й у 2022 році, спостерігаються великі черги автомобілістів. Ажіотаж відбувався у ті дні, коли уряд підписував документ про зниження цін на бензин. Тому багато водіїв заповнюють бак, від’їжджають, щоб злити паливо і знову займають чергу на автозаправці.

Стрибки цін керівник Паливного комітету пояснював такими факторами:

 • Міжнародний валютний фонд протягом багатьох років наполягав на зниженні Еміратами субсидій у паливний сектор.
 • Це мало стимулювати інші країни ОПЕК та Близькосхідного регіону розробити політику дерегулювання цін.
 • Невелике підвищення цін на пальне мало позитивно позначитися на розробці раціональних підходів до споживання бензину.
 • Автомобілісти зможуть перейти на економічніші авто, поїздки на яких зменшили б викиди в атмосферу, покращили екологічну ситуацію і знизили б трафік на дорогах.
Зміна цін на бензин у країнах світу

Зміна цін на бензин та нафту в країнах світу

Отже, підвищення ціни на бензин і зниження вартості дизельного палива в ОАЕ мало далекосяжні наслідки для держави.

 1. По-перше, підтримка економічної системи країни.
 2. По-друге, охорона навколишньої країни.
 3. По-третє, збереження природних ресурсів.
 4. По-четверте, змусити мешканців країни замислитися над тим, що щомісячні витрати на бензин займають більшу частину сімейного бюджету. Особливо це актуально для людей, які мають низькі прибутки.

Але, наприклад, мешканці ОАЕ не сплачують податків на нерухомість. Ціни на найдешевші квартири в Дубаї починаються від 125 000 доларів.

купівля нерухомості в Дубай

Динаміка зростання вартості бензину з 2015 по 2022 роки.

На початку 2022 року ціна на всі види бензину зросла на 25%. Актуальні на той момент ціни вказані у таблиці 1.

Таблиця 1. Вартість бензину в ОАЕ.

Вид бензину Ціна у дирхамах Ціна у рублях Ціна у Москві
Special (95) 2 дирхами 14 філсів/1 літр 36 руб. 37,6 тис. руб./літр
Super (98) 2 дирхами 25 філсів 37,6 руб. 42 руб./літр
E Plus (найдешевший) 2 дирхами 7 філсів 34,64 руб. 33,6 руб./літр

У той час як вартість бензину в ОАЕ в 2015 році підвищилася, ціна на 1 літр дизельного палива впала на 29%. У той час дизель коштує 2 дирхами 5 філсів або 34,3 рубля.

У жовтні 2016 р. ціни на бензин підвищилися практично вдвічі. Компанії радили автомобілістам переходити на більш дешевий вид бензину E Plus 91, який вважався більш чистим. У ньому немає добавок і він є неетильованим. На той час ця марка бензину коштувала 5,75 дирхамів.Вартість бензину в дирхамах

У липні 2021 року бензин коштував дорожче. Ціни вказані у таблиці 2.

Таблиця 2.

Вид бензину Ціна у дирхамах Ціна в дол.
Special (95) 2,45 дирхамів 0,66
Super (98) 2,56 дирхамів 0,69
E Plus 91 (найдешевший) 2,37 дирхамів 0,64
Дизель 2,66 дирхамів 0,72

У липні 2021 р. на заправних станціях Adnoc Distribution запровадили збір за надання преміальної послуги: затока бензину працівниками заправки у бак авто. Послуга коштувала 10 дирхамів або 2,7 дол. США.

Зміна цін на бензин в ОАЕ

Діаграм змін цін на бензин в ОАЕ

Таблиця 3. Вартість бензину в ОАЕ з кінця січня до початку 2022 р.

Період Ціна у дирхамах
21 січня 1,89
28 січня 1,89
4 лютого 1,84
11 лютого 1,84
18 лютого 1,84
25 лютого 1,84
4 березня 1,92
11 березня 1,92
18 березня 1,92
25 березня 1,92
1 квітня 2,11

У 2022 році 1 літр бензину в ОАЕ за вартістю відрізнявся від цін попередніх років. Середня ціна на початок 2022 року у різних еміратах варіювалася від 1,84 дирхама до 2,11 дирхама. У різних країнах світу у зазначений період бензин коштував 5,53 дирхамів.

Вартість бензину в Дубаї

В Об’єднаних Арабських Еміратах ціна на бензин рідко сягала 1 дол. США, починаючи з шістдесятих років XX століття, коли в країні була вперше знайдена нафта.

Вартість бензину в Дубаї набагато нижча, ніж в інших містах країни та різних державах світу. Експерти пояснюють різними податками та субсидіями на бензин, експортом та виробництвом нафти.

Про ціну на бензин в Європі можна дізнатися, пройшовши за цим посиланням.

У Дубаї ціни низькі на бензин настільки, що іноземці, які приїхали на роботу в ОАЕ, вважають за краще купувати авто, а не користуватися громадським транспортом. Придбати машину не проблема, треба тільки, щоб у іноземця були міжнародні права водія, що дозволяють водити авто в ОАЕ.

Дубай займається продажем нафти за кордон. Це єдиний природний ресурс, який забезпечує стабільний прибуток до бюджету Еміратів. Протягом 2021 року вартість бензину змінювалася кілька разів. Якщо на початку року ціни піднялися на 5%, то в середині року відбулося їхнє зниження.

Крім того, у перші місяці 2021 р. уряд запровадив податок на додану вартість, розмір якого склав 5%. У липні вартість впала на 2%, але з’явилася послуга за затоку бензину (мова про неї йшла вище).

Такий своєрідний збір можуть не платити ті, хто віддає перевагу самообслуговуванню. Не торкнулася послуга осіб з обмеженими можливостями та людей похилого віку.

купівля нерухомості в Дубай

Таким чином, після дворазового підвищення цін за 1 літр бензину в Дубаї потрібно віддавати 1,75 дирхам. У перекладі в доларовий еквівалент – це 54 центи, на російський еквівалент – 36 рублів при середній ціні по Російській Федерації – 44 руб. за літр бензину. Ціни в ОАЕ та РФ не сильно на бензин відрізняються, але якщо порівнювати рівень життя населення, то різниця стає помітнішою.Порівняння вартості бензину в Росії та інших країнах

Громадський транспорт vs авто

До підвищення цін на бензин, в ОАЕ сталася паливна криза, спричинена падінням вартості нафти та нафтопродуктів на світовому ринку. Тоді бензин коштував дешевше, ніж вода. Багато співробітників офісів, щоб не простоювати у чергах на заправках, замовляли послугу заправки авто на місце своєї роботи.

Але з другої половини 2015 року ситуація змінилася, ціни на пальне та бензин постійно підвищуються. Тому багато російських туристів, приїжджаючи в ОАЕ, починають сумніватися щодо оренди авто.

Раніше питання про те, брати чи не брати машини на прокат в Арабських Еміратах, щоб на автомобілях оглядати пам’ятки або їздити в різні регіони країни, не стояло взагалі. Зараз оренда авто в ОАЕ з огляду на вартість бензину стає невигідною.

Про правила в’їзду в ОАЕ для росіян можна дізнатися, пройшовши за цим посиланням. Ціни на нерухомість у Дубаї від забудовників дивіться тут.

Російські та міжнародні водійські права та оренда авто в ОАЕ

Оренда авто в ОАЕ за російськими правами неможлива, потрібно показувати права міжнародного зразка.Міжнародні права водія

Крім того, необхідно дотримуватися інших правил, враховуючи особливості автопрокату:

 • У великих фірмах прокату оренда коштуватиме від 60 до 300 дол. США/добу.
 • У дрібних фірмах як заставу дозволено залишати оригінал паспорта, причому вартість оренди нижче, ніж у великих компаніях. Зокрема, за авто без страховки можна сплачувати 30–50 дол. США/добу.
 • Оренда навігатора обійдеться 20 дирхамів на день.
 • Брати авто в прокат треба не менше ніж на добу.
 • Вартість бензину оплачується окремо.
 • Необхідно оформити тимчасовий дозвіл на керування автомобілем. Документ видається лише особам віком від 21 року. При оформленні оренди просять показати паспорт або його копію, два фото, кредитну картку, номер якої записують, щоб заблокувати на ній 1000 дірхів як депозит. Його знімуть штрафом, якщо з авто щось трапиться, або повернуть протягом 10 днів після закінчення терміну оренди.
 • При водінні автомобіліст повинен мати при собі не російські права водія, а міжнародні, видані не більше 1 року тому. А також варто возити із собою оригінал чи копію паспорта громадянина РФ. За відсутності міжнародних прав та місцевого дозволу на водіння по ОАЕ доведеться віддати 6 тис. дірхам як штраф. Суворіший міра покарання – арешт до півроку. Намагатися показувати російські права, видані громадянинові Росії, не треба. Поліцейські можуть заарештувати іноземця до з’ясування обставин.

Система штрафів та паркування

Паркування в ОАЕ

Паркування в ОАЕ

Є й інші штрафи в Еміратах щодо автомобілістів. По-перше, за не пристебнутий ремінь треба заплатити близько 3 тис. рублів або 55 дол. США. По-друге, потрібно обов’язково платити за паркування, інакше доведеться заплатити 150 дирхамів.

Безкоштовне паркування в ОАЕ є – з 13 до 16 години. Якщо авто було поставлене на стоянку без оплати раніше чи пізніше, потрібно буде платити або шукати свою машину на штрафному майданчику.

купівля нерухомості в Дубай

Вартість проїзду автобусом

Поїздка громадським транспортом обійдеться дешевше для іноземців, які їздитимуть по конкретному населеному пункту. Наприклад, для поїздок на метро потрібно купити денний квиток, який коштує 16 дирхів. Наступного дня його можна поповнити за ціною 14 дирхів.

Проїзні квитки в метрополітені в Дубаї

Проїзні квитки в метрополітені в Дубаї

У Дубаї подорож на метро залежить від зони, куди туристу потрібно потрапити. Проїзд у метро варіюється від 1,80 до 5,8 дирхам за поїздку. Квиток на автобус містом обійдеться в таку ж ціну. Таксі коштує дорожче – від 10 дирхів.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.