UKRjizn.com
Image default
Освіта

Вартість навчання у ВНЗ України у 2020 році

2020 рік приносить свої сюрпризи. Одним з найнеприємніших для абітурієнтів стане підвищення розцінок на отримання вищого образванія.

Якщо вартість навчання у ВНЗ України у 2019-2020 роках становила від 10-12 тисяч гривень у регіонах, а в столиці сягала 50 тисяч за рік, то цього року вона зросте на 30 – 60% залежно від регіону.

Студенти під час навчання

Ціни зростають

Подорожчання пов’язане з тим, що протягом декількох років планується ввести індикативну шкалу собівартості навчання.

Впровадження нової системи призведе до того, що вартість навчання на контрактній основі досягне суми, яку держава витрачає на підготовку студентів-бюджетників. При цьому підвищення цін планується в кілька етапів, щоб уникнути різкого стрибка цін. Перший з них проходить в 2020 році.

Таким чином, держава планує зменшити витрату бюджетних коштів в галузі освіти.

Зокрема, ціни на навчання у ВУЗах Україна планує підняти в першу чергу для тих спеціальностей, у сфері яких не спостерігається дефіцит кадрів. Це понад 31 Напрями підготовки, серед яких Філологія, Культурологія, право, Журналістика, Міжнародні відносини і ряд інших.

Таким чином, планується зменшити кількість випускників на цих спеціальностях і залучити абітурієнтів до навчання на інших, більш затребуваних, зокрема, інженерних.

При цьому вартість заочного навчання планується поступово знижувати аж до 50%. Це призведе до збільшення потоку охочих навчатися заочно, що дозволить заощадити бюджетні кошти, так як витрати на заочників куди менше, ніж для навчання студентів денного відділення.

Обмеження на вартість навчання

При цьому міністерство планує встановити мінімально допустимі розцінки. Тепер вузи не матимуть права визначати ціни нижче встановленого мінімуму.

Перспективні професії в Україні

Вартість навчання у ВУЗах України 2020 році складе приблизно від 20 до 70 тисяч гривень на очному відділенні та від 5 до 25 тисяч гривень на заочному відділенні. Ціна навчання в магістратурі зросте на 30%. При цьому вартість залежатиме як від регіону, так і від напряму підготовки. Таким чином, в деяких ВУЗах розцінки зростуть не більше ніж на 10 – 25%, в інших же на 30 – 40% в порівнянні з минулим навчальним роком.

При цьому для кожного регіону планується встановити і максимальну планку. Так, згідно проекту, вартість не перевищуватиме три щомісячні заробітні плати в регіоні, де знаходиться освітня установа. Але при цьому не обмовляється, чи будуть це мінімальні або середні значення по області.

Найбільш високою буде вартість навчання в медичних ВУЗах України 2020 році. Вона досягне 50 – 70 тисяч гривень на рік. У столичних університетах дане значення буде максимальним.

Вартість для іноземців

Дещо інакше йде справа з іноземними громадянами. Крім оплати за рік або семестр у вузі їм належить оплатити:

  1. Запрошення на навчання та візову підтримку. Вартість залежить від громадянства абітурієнта та обраного ним університету. Коливається вона в розмірі 25 – 50 доларів.
  2. Крім того, необхідно сплатити реєстрацію в Україні і страховий внесок, що складе 250 доларів на рік. Правда, можна заощадити, сплативши страховку за весь період навчання в розмірі 550 доларів.
  3. Нотифікація або процедура перевірки попередніх документів про освіту також не безкоштовна. Ціна залежить від виду документа.
  4. Природно, держава не планує надавати безкоштовне проживання. Тому ще близько 50 доларів на місяць піде на оплату житла.

Але скільки коштує навчання для іноземців в самому вузі? Залежно від регіону, обраного навчального закладу та спеціальності, вартість року становитиме від 900 до 6 тисяч доларів на рік. Найбільш дорогим буде освіта в медичних ВУЗах країни, а також отримання освіти в столиці, Сумах, Львові та Харкові.

Популярні спеціальності у ВНЗ України

Чого ж при такому розкладі досягнуть вузи:

  1. В першу чергу, згідно з прогнозами зросте кількість абітурієнтів, які бажають вступити на менш престижні спеціальності, в яких вже зараз спостерігається брак фахівців.
  2. По-друге, далеко не кожен зможе тепер дозволити собі навчання в університеті, що допоможе випускати більш кваліфікованих фахівців, відсіявши слабких, нездатних студентів.
  3. По-третє, зросте кількість бажаючих вступити на заочну форму навчання, де витрати держави на освіту куди менше.

Допоможе це поліпшити ситуацію на ринку праці, чи ні – покаже час.

Цілком можливо, що при сильному зростанні цін на навчання абітурієнти будуть вступати в регіонах з низьким рівнем доходу населення і, відповідно, більш низькими цінами на навчання, або ж їхати в Польщу, Чехію та інші країни Євросоюзу, вибираючи університети, де вартість навчання буде практично еквівалентна українським розцінками.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.