UKRjizn.com
Image default
Прогноз

Вартість золота в 2020 році: прогнози

Золото є дорогоцінним металом, який вважається серед інвесторів одним з кращих і надійних варіантів грошових вкладень. Вартість його постійно змінюється, так як залежить від безлічі факторів.

А який прогноз цін на золото на 2020 рік, скільки приблизно буде коштувати метал, і чи варто інвестувати в нього?

Золотоий злиток

Як визначається ціна золота?

Російські ціни на золото визначаються з урахуванням світових показників. А загальносвітова вартість формується на щоденному лондонському аукціоні.

Кожен день вранці і в кінці дня в столиці Великобританії відбувається своєрідний онлайн-аукціон. Спеціально розроблений електронний сервіс аналізує попит і пропозицію всіх учасників даних торгів, таким чином, врівноважуючи показники ціни.

В цих торгах бере участь всього шість найбільших світових банків, і російських в їх числі немає.

Вартість золота вимірюється в міжнародній валюті-доларах. Ціна вказана за одну унцію дорогоцінного металу, що відповідає 31,1 граму. Такий електронний метод формування вартісної політики діє всього кілька років – з 2015-го року.

До того моменту вартість з’ясовувалася допомогою проведення фіксингу – реальних торгів з особистою участю офіційних представників світових найбільших фінансових компаній.

У Росії ціна дорогоцінного металу відповідає світовим показникам, але переводиться в російську рублеву валюту за актуальним курсом американського долара.

Вартість формується Центробанком, на офіційному сайті якого щодня з’являються відповідні дійсності реальні дані, з якими може ознайомитися будь-хто: інформація знаходиться в загальному доступі і не ховається. І даний еквівалент в кредитних компаніях і бухгалтерському обліку береться за основу.

До відома! Основою валютної системи планети до 44-го року минулого століття було саме золото. Далі загальноприйнятою валютою став долар, але до 71-го року був активним «золотий стандарт», за умовами якого американська валюта перебувала під впливом дорогоцінного металу і в тісному зв’язку з ним.

Графік ціни на золото

Це означає, що можна було зробити обмін будь-якої національної валюти на долари, а останні змінювалися виключно на золото. Далі наступила епоха плаваючих валютних курсів.

Ситуація на даний момент

Навесні дві тисячі дев’ятнадцятого року вартість золота в середньому становить 1287 доларів на унцію. Тобто грам коштує 41,5 долара або близько 2700 рублів. Причому з початку року ціна значно впала: в січні вона становила 1323 долара.

На початку минулого року вартість головного дорогоцінного металу становила 1205 доларів США, причому протягом того року спостерігалася негативна динаміка цін, характеризовавшаяся зниженням. І так як показники зменшуються вже протягом двох років, ймовірно, в майбутньому 2020-му році будуть відбуватися глобальні зміни.

Фактори, що впливають на вартість золота

Ціна на золото знаходиться під впливом декількох факторів. До цього переліку входять:

  • Високий попит. Закони ринку такі, що чим вище попит на товар, тим більше його ціна. Так як світовий бізнес перебуває у досить хиткому становищі, а геополітична ситуація нестабільна, інвестори прагнуть вкладатися в дорогоцінний метал, що робить його дорожче. Золото в усі часи вважалося кращим вкладенням, особливо в періоди криз і економічних спадів. Крім того, цей метал використовується не тільки для виготовлення ювелірних виробів, але і в інших сферах, наприклад, в електроніці і стоматології.
  • Зниження курсу долара. Ця валюта неминуче знецінюється, а залежність золота від доларової котирування зворотна: чим дешевше валюта США, тим дорожче дорогоцінний метал. Люди охочіше вкладаються в золото, ніж в міжнародні валютні резерви.
  • Обсяги світового виробництва. Вони поступово знижуються: згідно зі статистикою, хоча в окремих державах обсяги промисловості і видобутку дорогоцінного металу зросли, все ж спостерігається зниження глобальної видобутку з початку двадцять першого століття. І аналітики вважають, що золоті запаси планети до 2065 – го року можуть зовсім вичерпатися. Поки дефіциту золота з таких причин не спостерігається, але все ж через це неухильно зростає його вартість, і це закономірно.
  • Активна покупка дорогоцінного металу банками. Такий фактор, що впливає на цінову політику, умовно можна віднести до дії закону про попит і пропозицію. Якщо світові фінансові організації проявляють активність і збільшують свої золотовалютні резерви, то скупка дорогоцінного металу здійснюється стрімкими темпами. І це швидко відбивається на вартості, збільшуючи її.

Корисна інформація! Експерти при прогнозуванні цін враховують усі фактори в сукупності, причому як актуальні, дійсні на даний час, так і перспективні, тобто відносяться до майбутніх тенденцій.

Вартість золота в 2020 році: прогнози

Скільки буде коштувати золото в 2020 році? Торговці таким дорогоцінним металом, які є професіоналами, можуть робити котирувальні прогнози не тільки на найближче майбутнє, але і на роки вперед.

Якщо аналізувати вартість золота за минулі звітні періоди, то можна передбачити глобальні зміни в майбутньому, причому як у бік підвищення, так і в зворотному напрямку. Історія демонструє, що значне подорожчання завжди відбувається стрибкоподібно, а після нього майже завжди настає падіння: повільне і незначне.

Протягом останніх минулих семи-восьми років спостерігався спадний курс на золото. І що стався в 2010-му році різкий ціновий стрибок поки ще не повторювався. Виходячи з цього, багато керівників найбільших світових банків сходяться на думці, що в найближчому майбутньому світ чекає різке підвищення цін на золоті злитки.

Професійні економісти, беручи до уваги технічний аналіз вартості дорогоцінного металу, вважають, що активний і стрімке зростання цін повинен припасти саме на 2020-й рік.

Але уявлення про швидкість підвищення, підсумкових вартісних показниках і про різницю розрізняються. Так, одні впевнені, що відбудеться збільшення в два рази, тобто на 100%. А інші сходяться в думці, що курс золота може досягти позначки в 5 тисяч доларів і навіть перевищити її.

Але зростання цін на золото прогнозують далеко не всі аналітики і торговці. Деякі з них думають, що тенденція повільного зменшення цін продовжить зберігатися в 2020-му році. І стрімкий стрибок курсу золотих злитків може спричинити за собою лише нова хвиля економічної кризи чи значний спад економіки.

Чи зросте вартість золота або ж, навпаки, знизиться? Проаналізовані в даній статті прогнози допоможуть вам зрозуміти, що буде відбуватися в майбутньому 2020-му році з курсом дорогоцінного металу.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.