UKRjizn.com
Image default
Новини

Відкриття та проведення полювання в 2022–2023 р. Наказ

Кожна людина, яка любить пополювати за дичиною, повинна керуватися законом, знати правила полювання, бути проінформованим про дату відкриття, закриття сезону.

Мисливець в лісі

Щорічно ліміти, терміни проведення мисливського сезону змінюються. Важливо відзначити: полювання на копитних тварин, дичину, птахів проводиться в різні дні. Тому багатьох цікавить відкриття полювання в Україні 2022--2023.

Чи є закон про полювання?

Деякі думають: вбивати тварин можна в будь-який час. Насправді існує закон про полювання, який має назву «Про мисливське господарство і полювання».

Саме цим законопроектом регулюється проведення сезону полювання, встановлюються ліміти, загальні правила. Насправді в кожній області є філії Державного агентства лісового ресурсу, представники якого і займаються регулюванням відкриттям, закриттям сезону полювання. Норми, за якими можна відстрілювати тварин, також регулюються цим законом.

Зараз всіх мисливців цікавить, коли відкриття полювання 2022--2023 рр. в Україні. Ці пункти також є в законі про полювання.

В Україні полюють на качку, диких кабанів, зайців, тварин, інших диких тварин, що проживають у лісі. У лісах України також водяться тварини, що відносять до Червоної книги, тому на них полювати не можна.

Кабани в лісі

Відкриття та проведення полювання в 2022--2023 рр. Накази

Сезон полювання в Україні 2022--2023 почнеться згідно з термінами, зазначеними в Законі:

 1. Починаючи із серпня по грудень, можна буде полювати на качок, лисух, куликів, голубів (в цей список не входить відстріл білоокої, кулик-сорока, кам’янка, голуб-синяк).
 2. З серпня по січень проводитиметься полювання на сірих, білолобих, гусей, а також на гусака-гуменника.
 3. З жовтня місяця по грудень можна відстрілювати куріпку, фазана.
 4. З серпня по листопад ведеться полювання на перепелів.
 5. Полювання на ланей, саме на самців лані, починається раніше всього – першого травня, триває до грудня.
 6. На ланей, оленів, лосів, муфлонів, кабанів, диких поросят, готових до самостійного виживання в лісі можна полювати, починаючи з серпня, закінчуючи січнем (полювати можна тільки на самців).
 7. На представників жіночої статі оленів, ланей, козулі, лося, муфлона, кабанів полюють, відповідно до закону “Про мисливське господарство і полювання” , з вересня по грудень місяць.
Чоловік наставляє рушницю на качку

Крім великих, копитних тварин, полюють також на дрібних жителів лісу:

 1. На бабаків полювання починається в червні, закінчується у вересні.
 2. Пополювати також можна на борсука, зробити можна це з жовтня по листопад.
 3. Зловити білку, бобра, ондатру, куницю (є лісова, є кам’яна, полювати можна на два види), норку можна в період з жовтня по лютий.
 4. У цей період також починається сезон на нірку, тхора, лисицю, вовка.
 5. Що стосується дикого кроля, зайця (мається на увазі заєць-русак), то сезон на цих тварин триває з першого листопада по січень.

В Ютубі також можна подивитися відео відкриття полювання 2022--2023 в Україні, яке викладають мисливці, любителі дичини.

Що робити мисливцям-новачкам?

Кожен досвідчений мисливець знає всі норми українського законодавства, зібрати необхідний список документації, що йому потрібно зібрати перед початком сезону полювання. Новачки не обізнані у всіх цих нюансах.

Для початку кожен мисливець повинен мати на руках необхідні документи:

 • посвідчення, що підтверджує, що людина насправді є мисливцем;
 • картка, що відповідає за контроль видобутої дичини (якийсь облік дичини), порушення загальних правил відстрілу тварин;
 • карта користувача мисливської території;
 • документи на рушницю (має бути дозвіл на носіння, зберігання, користування зброєю);
 • якщо мисливець йде полювати з собакою, повинні бути також документи на тварину.

Маючи всі ці документи, мисливець може вільно полювати, при зустрічі з інспектором він повинен пред’явити всю цю документацію і, таким чином, уникнути штрафів.

Бажаючий почати полювати повинен до початку сезону оформити контрольну карту, яка діє рівно один рік. За цю картку передбачено податок, після сплати якого мисливцеві видається картки. Дата видачі – перше травня по тридцяте квітня. Саме стільки діє ця картка.

Крім збору документів, майбутньому мисливцеві необхідно здати іспит, який охоплює знання закону україни «Про полювання», надання першої медичної допомоги, вміння поводитися з мисливською рушницею, види покарання за порушення закону, правила полювання. Після здачі іспитів людина отримує посвідчення, що підтверджує статус мисливця. 

Щоб отримати це посвідчення, необхідно також зібрати документи:

 • заява на оформлення посвідчення;
 • заповнена анкета майбутнього мисливця;
 • паспорт, що підтверджує українське громадянство;
 • дві фотокартки розміром 3на4.

Після збору всіх необхідних документів, складання іспитів, людина стає повноцінним мисливцем.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.