UKRjizn.com
Image default
Фінанси

Відкриття та ведення бізнесу в Румунії

Відкриття та ведення бізнесу в Румунії

27.06.2022

Бізнес у Румунії дозволено організовувати не лише мешканцям цієї держави, а й іноземним представникам. Головна перевага відкриття бізнесу в Румунії — те, що власнику фірми відкривається доступ на торговий майданчик ЄС, адже ця країна в 2007 році стала одним із членів Європейського Союзу.

Компанія Emigrare.md надає послуги з відкриття бізнесу, оформлення ВНЖ, займається іншими питаннями, з якими стикаються емігранти на території Румунії.

Румунія

Румунія

Уряд не ставить перед іноземними інвесторами жорсткі вимоги. Але одним із головних при відкритті фірми у Румунії є надання робочих місць румунським громадянам.


Форми бізнесу

У Румунії іноземний громадянин може відкрити бізнес в одній із двох форм:

  1. ТОВ – товариство з обмеженою відповідальністю. Для відкриття бізнесу такої форми потрібно мати інвестиційний капітал у розмірі 100 000 євро. А також потрібно створити щонайменше 10 робочих місць для румунів. ТОВ більше підходить для малого та середнього бізнесу. Мінімальний розмір статутного капіталу цієї форми дорівнює 200 румунським леям (RON). У переказі на іноземну валюту – це 48 доларів.
  2. АТ – акціонерне товариство. Для відкриття акціонерного товариства інвестиційний капітал має бути не менше ніж 150 000 євро. А також власник підприємства зобов’язаний створити щонайменше 15 робочих місць. Мінімальний розмір статутного капіталу дорівнює сумі 90 000 RON (21 830 доларів). Акції АТ можна обертати на фондовому ринку.

Покрокова інструкція відкриття бізнесу

Покрокова інструкція відкриття та реєстрації фірми:

  1. Спочатку іноземний громадянин зобов’язаний відвідати Центр торгівлі та іноземних інвестицій. У цьому центрі іноземцям надається бізнес-план на розгляд.
  2. Потім іноземцю слід відвідати Міграційне управління та отримати там схвалення на реєстрацію підприємства.Схвалення на реєстрацію бізнесу
  3. Після схвалення власнику слід придумати унікальну назву майбутньої фірми. Після перевірки унікальності його потрібно зареєструвати. Вартість реєстрації дорівнює 72 RON.
  4. Потім необхідно відкрити в румунському банку розрахунковий рахунок. Ця процедура безкоштовна. Зазвичай він відкривається лише за 1-2 дні.
  5. Після цього слід зареєструватись у Торговому реєстрі. Для реєстрації подається стандартний пакет паперів та сплачується сума у ​​розмірі 700 RON (170 доларів США). За часом реєстрація займає від 1 до 3 днів.
  6. Потім потрібно зареєструвати компанію у податковій службі. За реєстрацію платити не потрібно.
  7. Після цього триває реєстрація всіх співробітників компанії в Інспекції з праці. Подібний облік проводиться у електронному режимі.

Весь процес реєстрації підприємства займає у середньому 14 днів.

Документи

Для реєстрації компанії потрібно пакет документів, що складається з таких паперів:

  1. Установчого договору.
  2. Свідоцтва, що підтверджує правовий статус власника та засновника підприємства.
    Свідоцтво про реєстрацію

    Свідоцтво про реєстрацію

    Підтвердження щодо відсутності заборгованостей у рідній державі.

  3. Протоколу, що засвідчує установу ТОВ чи АТ. У протоколі має бути зазначена така інформація:
  • Назва фірми.
  • Вид діяльності.
  • Розмір статутного капіталу.
  1. Рекомендаційний лист з банківської установи Румунії.
  2. Ксерокопії паспортів усіх засновників.
  3. Угоди засновників щодо дотримання всіх законодавчих актів Румунії.
  4. Договори про оренду офісу.

ВНЖ

Для отримання посвідки на проживання в Румунії на підставі ведення підприємницької діяльності в Міграційне управління іноземний підданий зобов’язаний надати:

  1. Документ про реєстрацію підприємства.
  2. В’їзну візу до Румунії типу D.Віза типу D

Дозвіл на перебування спочатку видається лише на 1 рік. Через рік документ можна продовжити на наступні строки:

  • 3 роки за умови, що власник підприємства інвестував у розвиток економіки Румунії не менше 500 000 євро або створив не менше 50 робочих місць.
  • 1 рік за умови, що власник бізнесу інвестував не менше 150 000 євро та створив не менше 25 робочих місць.

Через 5 років ведення підприємницької діяльності на території Румунії іноземний підданий може клопотати про отримання ПМП.

Для набуття статусу громадянина цієї країни йому доведеться жити в республіці протягом 8 років. Оформити громадянство Румунії можуть люди, у кого родичі жили раніше на території нинішньої України та Молдови, яка ще раніше належала до Румунії, ці землі називалися Бесарабія та Буковина.

Оформлення ВНЖ та громадянства Румунії за допомогою компанії Emigrare.md

Фахівці компанії підберуть та підготують усі необхідні для оформлення бізнесу та отримання ВНЖ документи за Вас.

Також компанія займається підготовкою та оформленням документів для отримання румунського паспорта на законних підставах.

  • Компанія Emigrare допоможе отримати румунське громадянство цілком легально згідно із законом від 1 березня 1991 року та внесених до нього поправок (остання з яких датується 17 січня 2009 року та спрощує процедуру складання іспиту зі знання румунської мови).

співробітниця компанії Emigrare

співробітник компанії Emigrare

співробітниця компанії Emigrareспівробітниця з оформленим паспортом

  • Закон не звужує коло осіб, які можуть отримати румунське громадянство за спрощеною схемою, до територій Бессарабії та Буковини. Багато людей у ​​минулому столітті було депортовано до Сибіру, ​​Казахстану. Їхні нащадки розкидані по всьому простору колишнього СРСР і тому сьогодні можуть стати володарями громадянства Румунії на законних підставах. Подвійне громадянство для багатьох стає оптимальним рішенням.
  • Якщо у Вас є румунське коріння, Ви легко зможете отримати громадянство Румунії за спрощеною процедурою на законних умовах лише за 10-12 місяців. Компанія займається вже понад 14 років поновленням румунських документів і легально може довести через судовий розгляд, що історія ваших предків була пов’язана з державою Румунія.

співробітники компанії Emigrare

Контакти компанії:

  1. Телефони для зв’язку:
    +373 22 272299
    +373 79 777331
    +373 60 069706
  2. Адреси:
    Молдова, Кишинів, вул. Григорі Уреці 14 оф.1А;

    Румунія, Бухарест 022121, Бессарабський проспект 5A of.54;
    Румунія, Арад 310181, Проспект Революції 40-42 of.16.

  3. E-mail: [email protected]

Більш детальну інформацію про телефони та адреси можете дізнатися на сайті
співробітниці компанії Emigrare

Дивіться відео від керівника компанії Emigrare.md – Віктора Окінчука.


Переваги відкриття бізнесу у Румунії

Переваги такі:

  1. Відсутність валютного контролю.
  2. Акціонерами компанії можуть стати люди із іноземним громадянством.
  3. Відсутність обов’язкового аудиту.
  4. Невеликий розмір статутного капіталу.
  5. Реєструвати компанію можна у дистанційному режимі.

Податкові ставки

Підприємства в Румунії зобов’язані відраховувати такі податкові платежі:

  1. Корпоративний податковий платіж з прибутку. Ставка дорівнює 16%.Відсоток
  2. Податок на додану вартість. Ставка дорівнює 19%.
  3. Прибутковий податковий платіж. Ставка – 16%.
  4. Дивіденди. Ставка – 16%.

Кредитування

Крім вищезгаданих переваг, відкриття власного бізнесу в Румунії надає іноземному підданому право на кредитування у всіх європейських банках.

Власник компанії має право взяти такі види кредитів:

  1. Іпотечну позику. У середньому кредит видається терміном до 30 років. Відсоткова ставка варіюється від 4 до 6. Але потрібно враховувати, що іпотечна позичка має на увазі перший внесок від 30% до 60%, залежно від вартості нерухомості.
  2. Власникам компаній у Румунії найлегше оформити іпотечну позику в таких країнах:
  • Німеччини.
  • Іспанія.
  • Англія.
  • Ізраїль.
  • Кіпрі.

На жаль, на сьогоднішній день отримати кредит у Румунії досить складно через нестабільну фінансову систему.

Споживчий кредит видається під ставку від 7 до 10%. Варто також зазначити, що отримати його можуть лише громадяни ЄС або люди, які мають ВНЖ в одній із країн ЄС. Іноземні резиденти, які відкривають власний бізнес на території Румунії, після реєстрації компанії можуть розраховувати на отримання посвідки, тому у них автоматично з’являється право претендувати на отримання споживчого кредиту в Європі.

Бізнес-позику. Отримати даний вид виплат можуть не підприємці-початківці, а вже компанії з досвідом роботи. Для отримання бізнес-позички потрібно довести банківській установі, що організація створила (або створює) робочі місця для громадян Румунії, що справно і без затримок виплачує основні податкові платежі та внесла чималий внесок у розвиток румунської економіки.

Якщо всі умови компанією дотримані, то підприємство може отримати позику під мінімальну, у розмірі 3%, ставку. Також цим компаніям надається послуга з відстрочення виплат тіла позички та відсотків терміном до 2 років.

Більш детальну інформацію та супровід під час відкриття бізнесу на території Румунії ви можете отримати у фахівців багатофункціонального центру для емігрантів Emigrare.md.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.