UKRjizn.com
Image default
Новини

Відкриття та закриття сезону полювання 2020-2021 в Україні

ЗУ “Про мисливське господарство…” – не єдиний документ, що регулює терміни відстрілу тварин і птахів, що мешкають в дикій природі. Коли відкриття і закриття сезону полювання 2020-2021 в Україні, вирішують місцеві наглядові органи – ГА лісових ресурсів країни. Вони видають спеціальні накази в кожному сезоні і встановлюють норми відстрілу, перевищення яких карається. У деяких інформаційних порталах мисливці оголошені основними захисниками екосистеми, хоча це твердження спірне.

Відкриття та закриття сезону полювання 2020-2021 в Україні

Умови і правила

Сезон полювання в Україні 2020-2021-не загальне, універсальне поняття, а два періоди, кожен з яких варіюється за термінами, в залежності від предмета відстрілу. Він стартує з серпня і закінчується в грудні 2020 р. (в деяких випадках він буває продовжений до січня наступного за ним року). Більшість розміщених публікацій на цю тему містить загальні міркування, корисні рекомендації та посилання на територіальні агентства.

Приблизно так само йде справа і з зазначенням терміну на весняний сезон відстрілу – в законодавчому визначенні він короткий і стартує в кінці квітня, триває до 5 травня. Однак на Західній і Північній Україні в останні два місяці весни дозволено полювати на ведмедя.

Навесні на птахів полювати заборонено, так як це сезон розмноження, кладки яєць, продовження роду. У країні мешкають і рідкісні види, тому переважно полювання на пернатих дозволена восени. Розглянемо терміни для різних пернатих:

  • качку, болотних і морських птахів можна відстрілювати з останнього літнього місяця і до кінця року;
  • полювати на гусака можна до січня місяця;
  • перепелів добувають теж з серпня, але до останнього місяця осені;
  • полювання на куріпок і фазанів дозволена всього 90 днів – з жовтня по грудень.

Але навіть після того, як відкриття полювання 2020-2021 рр.в Україні відбулося (це відбувається на початку серпня), є рідкісні види, на які заборонено полювати – наприклад, Голуб-синяк, гоголь звичайний, кулик сорока і луток, кам’янка і казарка, і інші рідкісні види. Навіть при наявності ліцензії на відстріл в заповіднику, потрібно добре розбиратися в видах пернатих, щоб не привести своїми діями екосистему ще на один крок ближче до екокатастрофі.

Полювання на тварин

Осіннє відкриття полювання в Україні 2020-2021 означає Для любителів такого проведення часу можливість підстрелити більшу здобич, ніж пернаті мешканці лісів і водойм. На бабаків можна полювати з першого місяця літа і аж до початку осені, з 1 травня можна відстрілювати самців козулі, і цей дозвіл триває до кінця року, проте на самок і молодняк дозволено вести полювання тільки з вересня місяця, а на інших великих мешканців лісів, включаючи кабана, оленя, лося і муфлона сезон відкритий 4 місяці – стартує у вересні і триває по грудень.

Сезон полювання 2020-2021 в Україні

Відкриття мисливського сезону вимагає від любителів рушниці і відстрілу точного знання всіх обмежень, оскільки за порушення правил можна відповісти і в адміністративному, і навіть у кримінальному порядку. За останні роки ситуація в Україні щодо такого промислу набуває все більш катастрофічного характеру.

Це означає, що самі здобувачі повинні володіти необхідними знаннями про дозволи, або, принаймні, отримувати їх в територіальних управліннях. Чиновники зобов’язані інформувати про дозволені і заборонені об’єкти в певний часовий період. Терміни полювання навіть на дикого кролика і зайця русака вкрай обмежені-тільки з листопада по січень. Відстріл білки, бобра і ондатри трохи триваліше – з кінця осені і до початку весни, на лисицю і вовка – на 30 днів довше – з жовтня по лютий.

Про що потрібно знати

Як тільки з’явилося відео відкриття полювання 2020-2021 в Україні або в будь-якому іншому сезоні, потрібно уважно прослухати, якого числа ця дата стартувала офіційно. У 2020 році це було 1 серпня, але настання цього дня не означає, що кожна людина може відправлятися на лоно природи і відстрілювати все живе, що тільки попадається на очі.

При собі потрібно мати посвідчення, дозвіл на зброю, відстрілювальну картку на промисел в конкретних мисливських угіддях. Собака, яка при цьому присутня, теж повинна бути забезпечена документами і оформлена, як мисливська.

Контрольна картка, в якій вказується видобуток і випадки порушень, дійсна на рік, і оформити її можна з нуля або заново, починаючи з першого травня і до останнього дня квітня. Спеціально відведені угіддя для полювання-місця, що належать державі або приватні володіння. Крім оплати за процес полювання, потрібно буде внести окремо кошти за кожного здобутого звіра або птицю. На цій території можна полювати тільки на диких мешканців, під якими маються на увазі виключно птахи і звірі, в чиєму життєзабезпеченні людина не бере ніякої участі.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.