UKRjizn.com
Image default
Економіка

війна в Україні наголосила на необхідності переходу до «зеленої» енергетики

Президент Джо Байден у п’ятницю вранці відкрив роботу Форуму найбільших економік з клімату та енергетики (MEF), який відбувається у режимі телеконференції. Байден скликав цей форум вже втретє з моменту свого прибуття до Білого дому.

Виступаючи перед учасниками зустрічі, президент США сказав, що війна, розв’язана Росією в Україні, стала ще одним свідченням того, що перехід до відновлюваних джерел енергії є питанням національної безпеки та має вирішальне значення для запобігання кліматичній кризі.

«Жорстокий і нічим не спровокований напад Росії на сусідню Україну викликав глобальну енергетичну кризу та загострив необхідність досягнення довгострокової, надійної енергетичної безпеки, сказав Байден. Хороша новина полягає в тому, що кліматична безпека та енергетична безпека тісно взаємопов’язані».

Сьогоднішній саміт має важливе значення для ініціатив президента, «спрямованих на те, щоб використати всі наявні в його розпорядженні засоби для подолання глобальної кліматичної кризи, терміново відреагувати на зростання цін, посилене війною Росії проти України, і поставити Сполучені Штати та їхніх союзників на шлях до стійкої енергетичної та продовольчої безпеки», йдеться у заяві Білого дому.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, який також бере участь у форумі, у своєму виступі розкритикував корпорації, що займаються видобуванням викопного палива, звинувативши їх у тому, що вони «схопили людство за горло», і закликав лідерів найбільших світових економік «покласти край епосі викопного палива» .

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш виступає з відеозв'язку на Форумі найбільших економік з клімату та енергетики, 17 червня 2022 року

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш виступає з відеозв’язку на Форумі найбільших економік з клімату та енергетики, 17 червня 2022 року

«Немає нічого чіткішого і очевиднішого, ніж небезпека розширення використання викопного палива. Навіть у короткостроковій перспективі викопне паливо не має сенсу як з політичного, так і з економічного погляду, – сказав Гутерріш. Проте ми, схоже, потрапили у пастку, влаштовану світовими виробниками копалин та фінансистами, які схопили людство за горло».

«Давайте подбаємо про те, щоб війна в Україні не використовувалася для збільшення цієї залежності», додав Гутерріш, назвавши кліматичну кризу “надзвичайною ситуацією номер один”.

На конференції представлено 23 країни, на частку яких припадає 80% світового ВВП, населення та викидів парникових газів. Сьогоднішній форум став найбільшою зустріччю світових лідерів із цього питання перед наступною кліматичною конференцією ООН, яка відбудеться у листопаді в Єгипті.

На жаль, Китай на саміті представляє не голова КНР Сі Цзіньпін, а його спецпосланець із кліматичних питань, повідомили у Білому домі. Крім того, у списку учасників відсутня Індія, один із найбільших виробників парникових газів на планеті.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.