UKRjizn.com
Image default
Пенсія

Військова пенсійна реформа в Україні в 2020 році

Підвищення пенсійних виплат чекають всі пенсіонери без винятку, в тому числі і військові. Яким чином це буде зроблено, передбачає проект військової пенсійної реформи 2020 в Україні. З торішніх інформаційних джерел стало відомо, що передбачувана сума зростання має скласти 3000 грн. Чи виконає уряд свої обіцянки, стане відомо через кілька місяців.

Військові пенсіонери

Проект пенсійної військової пенсійної реформи 2020 в Україні – зміни

Перерахунок пенсій військовим став необхідністю, починаючи з 2014 року, в період окупації Криму і військового конфлікту на Донбасі. Уряд серйозно задумався над змінами у Збройних силах.

Першими поправками до проекту військової пенсійної реформи стало забезпечення гідного рівня життя. У 2018 році був зроблений гідний крок – збільшення пенсійних виплат військовим за віком на 1500 грн. На той момент сума була значною і дуже здивувала людей похилого віку.

Цікаво! Розглядом питання про збільшення пенсії уряд зайнявся після масових мітингів військовослужбовців. Президент зрозумів, що з такими темпами і Програмою розвитку України він скоріше зовсім залишиться без військових і захисту.

Плани щодо перерахунку пенсій військовослужбовцям у 2020 році

Наступаючий рік принесе з собою масу змін, які торкнуться і військових пенсіонерів. Згідно з чинним законодавством перерахунок пенсій повинен бути обов’язково.

Виплати колишнім військовослужбовцям, які пішли на пенсію, будуть нараховуватися по-різному. Розмір надбавок буде залежати від таких факторів:

  • середнього рівня заробітної плати
  • звання пенсіонера;
  • стажу роботи військовослужбовцям;
  • участі в небезпечних операціях;
  • місця проходження служби.

По суті, принцип нарахування правильний і справедливий. Тому кожен військовий пенсіонер залишиться задоволеним.

Пропонуємо ознайомитися з прикладом перерахунку пенсій військовослужбовцям у 2020 році.

При пенсійних нарахуваннях 3300 грн., які розраховувалися виходячи із заробітної плати 6200 грн., доплати за звання 1480 грн. і тривалий стаж на військовій службі в 3840 грн. рівень зростання складе 68%.

Детальніше розрахувати грошові виплати допоможе онлайн-калькулятор, який знаходиться у вільному доступі в інтернет-джерелах.

Процедура формування пенсій

Як відомо в майбутньому і наступних роках планується збільшення пенсійного віку. Реформа буде протікати планомірно і непомітно.

В результаті пенсійний вік в Україні для жінок і чоловіків досягне поставленої мети. Поряд з цим буде здійснюватися поступове збільшення пенсій, формування яких здійснюється наступним чином:

  1. Відрахування від прибутку українців на пенсійні виплати становитиме 22%.
  2. Частина грошей буде перерозподілена між потребами держави і пенсіями військових.

На високі військові пенсії можуть розраховувати особи з високим званням, великим стажем роботи, особливо на лінії зіткнення.

Порядок виплат пенсій військовим пенсіонерам

При виконанні поставленої мети очікується брак коштів у державній казні. Залишається сподіватися, що вона буде погашена за допомогою надходження доходів і допомоги країн Євросоюзу.

Проект бюджету 2020 – новини пенсійної реформи в Україні

При розгляді проекту бюджету на 2020 рік стало відомо, що заявлені Міноборони потреби будуть покриті наполовину.

Сума запланованого бюджету склала 102 млрд. грн. при потребі 220 млрд. грн. Закладені на модернізацію грошові кошти, в порівнянні з 2019 роком збільшаться на 16,6%. В Америці і країнах ЄС відсоток зростання коливається від 25 до 30%. Якщо порівняти доходи з витратами (які в 2019 році склали 16,97%), зазначений показник здається дуже низьким.

Іншими словами, в майбутньому році уряд намагається покрити витрати, та й то не повністю.

При цьому новини пенсійної реформи в Україні поширили інформацію, що варто очікувати кардинальних змін. Скільки коштів буде виділено в результаті, залежить від президента і новообраного уряду. Можливо, показник буде переглянутий і збільшений.

Якщо цифри залишаться колишніми, армія ні на крок не наблизиться до виконання військової реформи. Поки що залишається сподіватися, що слова Зеленського про те, що обороноздатність залишиться пріоритетним напрямком залишиться правдою.

На завершення

Минулий 2019 рік показав, що військова пенсійна реформа в Україні в 2020 році виконується, але повільними темпами. У країні як і раніше відчувається брак коштів, а уряд також ділить закладені Міноборони кошти.

Поряд з цим, підвищення пенсійних виплат і проведення індексації відбудеться, оскільки це передбачено законодавчими актами. Наскільки буде підвищено грошове утримання військового, залежить від його послужного списку.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.