UKRjizn.com
Image default
Пенсія

Військова пенсійна реформа 2021 в Україні

Проект військової пенсійної реформи 2021 в Україні – предмет перманентних обговорень в інформаційних виданнях і на новинних порталах. Ще до прийняття бюджету на поточний рік, військовослужбовцям на пенсії обіцяли тотальну індексацію в березні 2021, у відчутних розмірах, але згодом з’ясувалося, що вона торкнеться тільки деяких категорій.

В обговоренні животрепетної теми неодмінно згадується про підготовлені і розглянуті, але поки не затверджені зміни. Вони призведуть до продовження терміну служби, необхідного для збереження пенсії.

Військова пенсійна реформа

Про порядок формування пенсій військовим

Як і всі виплати від держави, пенсія тим, хто багато років віддав захисту Батьківщини, нараховується за методикою, яка складно піддається освоєнню і застосуванню. Проблема пересічного громадянина, який хоче довідатися про розмір державного утримання, що нараховується, в тому, що в Україні немає єдиного поняття військової пенсії. Замість цього є три категорії виплат:

  1. Інвалідам, за умови, що непрацездатність стала результатом проходження служби або участі в бойових діях.
  2. Вислуга років-друга категорія, вона покладається контрактникам і строковикам, рядовим і офіцерам, армії і силових структур і навіть податкової міліції.
  3. По втраті годувальника призначається тільки в разі, якщо силовик або військовий загинули при виконанні службових обов’язків і їх зарплата була основою у формуванні сімейного бюджету.

На сьогоднішній день всі новини пенсійної реформи в Україні полягають в щедро роздаються обіцянках (кількість передбачуваних ПМ в пенсійних виплатах кожної категорії незмінно перераховується в розпливчастих публікаціях). Правда полягає в тому, що навіть прийнята Кабміном постанова про індексацію пенсії не означає, що надбавку отримають всі українські військові пенсіонери. Їх виплати залежать і від підвищення грошового забезпечення, в якому в минулому році не відбулося практично ніяких особливих змін. Постійно з’являються якісь обмеження на отримання обіцяних виплат.

Законопроект і бюджет

У березні поточного року новинні і проурядові портали поінформували довірливе населення про те, що військовим будуть незабаром виплачувати не 70, а 90% від одержуваного діючими військовими грошового забезпечення.

При найближчому розгляді виявилося, що законопроект на цю тему за №2141, поки тільки зареєстрований у ВР і в грудні минулого року пройшов перше читання. Проблема не в тому, що з цього моменту пройшло вже майже півроку, а в тому, що його реєстрація була проведена роком раніше.

Військова пенсійна реформа 2021 в Україні

Нагадавши:

  1. Раніше це питання вирішувалося шляхом прийняття директиви-постанови Кабміну.
  2. Однак тепер законопроект запущений у вільне плавання, і найімовірніше поповнить мертвий список, вже сформований депутатами при Зеленському.
  3. Причиною відсутності активності хоча б в наведенні порядку в уже нарахованих виплатах, не кажучи про їх підвищення, служить перманентний дефіцит бюджету і необхідність проведення великих сум за зовнішнім боргом і відсотками.
  4. Автори скандального законопроекту 2141 підрахували, що для його виконання потрібно звідкись взяти майже 15 мільярдів гривень і плюс на додаткові витрати-ще 24 мільярди в національній валюті.

Ситуація з бюджетом настільки катастрофічна, що Д.Шмигаль анонсував термінове (вже в 2021 році) прийняття закону про накопичувальну пенсію.

Цікаво, що Мінсоцполітики вже обумовлює 2 мільйони гривень до свого фонду, щоб повноцінно обслуговувати ще не розпочату пенсійну реформу.

Та обставина, що пенсійний вік в Україні для жінок знову піднявся на півроку і вже зрівнявся з чоловічим (це сталося з першого квітня), ненабагато полегшило ситуацію, оскільки він вже становив 59,5 років.

Нові обіцянки

Патріотичні сайти впевнено повідомляють, що військова пенсійна реформа в Україні в 2021 році вже не за горами і неодмінно стартує буквально днями. Однак навіть є абсолютно Безсоромні запевнення, що Міністерство соцполітики і фінансів вже розробили глобальні плани, як підняти військові пенсії, але Кабмін їх проігнорував.

Тим часом в країні перманентно розкриваються кричущі факти-на зразок залишення пенсій на колишньому рівні навіть після підвищення. При цьому ПФУ звітував про зекономлені кошти. Не так давно стало відомим те, що в Харкові контрактники платили начальству хабарі, щоб продовжити контракт, отримати належне за вірну службу.

З оптимістичних запевнень-нагадування, що минулого року додали близько 300-400 гривень, плюс ще та сама горезвісна індексація, яка поширюється тільки на 1 ПМ з десятка, що становлять військову пенсію. Хочеться вірити, що коли-небудь ці обіцянки вступлять в силу, але поки їх бачили тільки на папері.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.