UKRjizn.com
Image default
Податки

Військовий збір у 2020 році в Україні

Вперше про військовий збір населення України дізналося з початком військових дій на Донбасі. Для багатьох стало новинкою, що з зарплати і пенсії стали проводитися відрахування в кількості 1,5%. Зі слів уряду, зазначений захід став вимушеним, оскільки країна зазнавала труднощів фінансування військових. Буде платитися військовий збір в 2020 році в Україні, залежить від стабілізації ситуації на сході. Новообраний уряд працює в цьому напрямку, і прогнози обіцяють бути сприятливими.

Військовий збір

Актуальність військового збору

Деякі верстви населення впевнені, що податок у вигляді військового збору давно втратив свою актуальність. Оскільки він був тимчасовим, варто задуматися про те, щоб повністю скасувати його і забезпечити військовослужбовців допомогою планування коштів у державному бюджеті.

Влада України налаштована кардинально протилежним чином. Вони впевнені, що зміни у військовому зборі в 2020 році в Україні на сьогоднішній день неможливі. Громадянська війна, яка по сьогоднішній день не визнана громадськістю триває. Військові потребують допомоги з боку народу. Тому в 2020 році військовий збір у розмірі 1,5% швидше за все, не скасується.

Новинна інформація показує, що може бути до серпня 2020 року відсоток військового збору стане трохи менше. Але він все одно залишиться, і працююче населення як і раніше буде змушене платити його.

Военный сбор

Військовий збір в Україні з пенсіонерів

У перші роки проблем з Донбасом, військовий збір в Україні з пенсіонерів знімався в обов’язковому порядку. Надалі уряд переглянув зазначене питання. Підвищення цін на продукти харчування та медикаменти маленька пенсія не покривала. Тому було прийнято рішення виключити осіб похилого віку з переліку категорій, зобов’язаних сплачувати військовий податок. Сьогодні він сплачується в тому випадку, якщо розмір пенсії перевищує 10 мінімальних прожиткових мінімумів.

Які нарахування оподатковуються?

Сплата військового збору обов’язкова для всіх фізичних осіб. податок не стягується з:

  • стипендій, виплат по вагітності та пологів;
  • аліменти;
  • відрахувань, пов’язаних з благодійністю;
  • посібників, що призначаються особам з обмеженими особливостями.

Зазначені верстви є соціально-незахищеними. Спроби з боку держави мінімізувати кількість виплат негативно позначаться на їх добробуті.

Розмір відрахувань військового збору

Сума військового податку не передбачена Податковим кодексом, оскільки є тимчасовим заходом. На сьогоднішній день вона становить 1,5% від отриманого місячного доходу. З метою розширення категорій платників у 2015 році урядом було прийнято рішення стягувати військовий збір з виграшів у лотерею і азартних ігор. Об’єктами оподаткування є:

  • місячний або річний заробіток резидента України;
  • прибуток, поступаємося на українські банківські рахунки з-за кордону;
  • дохід нерезидентів за умови, що його джерело знаходиться на території України.

Військовий податок відраховується як із зарплати фізичних осіб, так і з таких видів діяльності, як здача нерухомості в оренду. Ознайомитися з повним переліком об’єктів оподаткування, дізнатися реквізити для оплати військового збору в Україні, допоможе консультація фахівця податкової інспекції, ознайомлення з вимогами законодавства або юрист.

Категорії українців, які не обкладаються військовим збором

Згідно з податковим законодавством, військовий збір не відраховується такими категоріями осіб:

  • військовослужбовці при виконанні службових обов’язків;
  • співробітники правоохоронних органів;
  • особи, які виконують борг у Національній гвардії;
  • прикордонники та розвідники України;
  • співробітники МВС: рядові і при посаді;
  • інші категорії українців, робота яких пов’язана з виконанням державного боргу.

Повний перелік осіб, звільнених від сплати військового збору, відображено в законодавчих актах України.

Як розраховується військовий збір?

Підприємцям і всім фізичним особам слід знати, що сплата збору не є автоматизованою. Тому при заповненні квитанцій ФОП повинні враховувати 1,5% відрахувань самостійно. Контроль за оплатою військового податку покладено на банківських працівників та інші фіскальні органи.

В їх обов’язки входить відстеження платників і неплатників податку, інформування контролюючих органів про ігнорування вимог законодавства.

На підприємствах військовий збір входить до бухгалтерської звітності, яка відображається в ПДФО. Термін сплати військового збору – день виплати заробітної плати. Якщо нарахування були проведені, але не виплачені, термін відрахування військового збору не повинен перевищувати 30 днів.

Штрафи та адміністративна відповідальність

Відмова від сплати військового збору передбачає адміністративне покарання з накладенням штрафних санкцій:

  • одноразові порушення тягнуть за собою штраф у кількості 25% від суми податку за прострочений час, перерахування проводяться на рахунок казначейства;
  • повторне порушення протягом 1095 діб передбачає покарання у вигляді 50% штрафу від суми прострочених нарахувань;
  • прострочення сплати військового збору більше 1095 діб загрожує штрафними санкціями в розмірі 75% від суми боргу.

Крім цього, несплата військового збору в 2020 році може спричинити не тільки адміністративну, а й кримінальну відповідальність.

Порушення термінів сплати податку тягне за собою пеню в розмірі 120% від розміру фіксованої ставки.

налоговые сборы

Резюме

Військовий збір у розмірі 1,5% є обов’язковим для фізичних осіб, які мають дохід на території України. Від сплати податку звільнені пенсіонери та перелік громадян, затверджених законодавчими актами. Порушення вимог законодавства тягне адміністративну та кримінальну відповідальність. Відраховуються фізичними особами суми перераховуються військовослужбовцям в якості підтримки, допомагають добитися швидкого відновлення миру на східній території України.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.