UKRjizn.com
Image default
Податки

Військовий збір 2022 року в Україні

Військовий збір-це досить суперечливий податок, який був введений ще в 2014-му році. Спочатку його водили на кілька місяців, тобто він був тимчасовим для того, щоб наповнити казну держави, але поки відмовлятися від нього влада не хоче, скільки б чуток і протиріч це питання навколо себе не збирав.

І саме тому варто уважно обговорити, яким буде військовий збір у 2022 році в Україні, щоб розуміти, до чого можна готуватися і чого очікувати.

Військовий збір 2022 року в Україні

Хто платить?

Платниками податків зазвичай є:

  • фізичні особи-українці, які отримують дохід в Україні, а також іноземний дохід-тут мова йде про резидентів;
  • нерезиденти, які отримують прибуток конкретно в Україні;
  • податкові агенти.

Військовий збір зазвичай розраховується з заробітної плати. Його утримують автоматично і передають до державного бюджету роботодавець. Власне кажучи Той, який платить зарплату. Працівники вже отримують кошти з яких віднято всі податкові збори.

З іншого доходу, який відрізняється від зарплати, військовий збір також враховується, так що не варто про це забувати. Іноді, до речі кажучи, власне самі платники податків оплачують його бюджет, якщо не отримує іноземний дохід, або дохід від особи, яка не є податковим агентом, тобто зазвичай мова йде про резидентів.

Податкова база

Зазвичай даний збір утримуються з місячного оподатковуваного доходу, так визначає законодавство України. Вимога того, якими бувають розміри, вже вказані вище.

Ставка збору становить півтора відсотка, і немає ніяких даних з приводу того, що найближчим часом будуть якісь зміни.

Потрібно сказати, що законодавство України постановляє, що під час проведення АТО, військові збори не будуть утримувати з того матеріального забезпечення, який йде на зарплату правоохоронних органів, військовослужбовців, Нацгвардії, тобто всіх силових структур, тому що саме для них цей податок і ввели. І, до речі кажучи, військовий збір в Україні з пенсіонерів теж знімається, хоча раніше цей захід хотіли скасувати.

Військовий збір в Україні

Порядок нарахування

Існує загальна формула обчислення військового збору, яка передбачає, що заробітна плата множиться на півтора відсотка – оподатковувану ставку. Отримана сума утримується із зарплати, тобто платник податків отримує на руки менше коштів. В даному випадку будь-яка установа, яка забирає собі ставку податку, з метою того, щоб потім передати її бюджет, є податковим агентом.

Військовий збір також утримуються навіть з лікарняних і відпускних виплат, і є дані про те, що за законодавством він також утримується з декретних грошей.

Наприклад, працівниця за рахунок Декрету отримала 2600 гривень, точніше їй їх нарахували, а також їй призначено відпустку по вагітності та допомогу в розмірі 19882 грн. Спочатку з цієї суми, якщо брати 2600 гривень, обчислюється ПДФО. Для цього необхідно помножити цифру на 18 %, виходить 468 гривень. Окремо обчислюється військовий збір, 2600 гривень множиться на півтора відсотка, виходить 39 гривень. Відповідно, на руки видається 2093 гривні. Тобто від початкової суми віднімається 489 гривень.

Порядок і терміни сплати

Установи сплачують військовий збір одночасно з виплатою зарплат. Є винятки,як і в усіх законах. Необхідно сплатити збір протягом трьох банківських днів, які слідують за виплатою зарплати в готівковій або безготівковій формі, але тільки в тому випадку, якщо людина отримала гроші.

Якщо зарплата нарахована, але не виплачена, то дається 30 днів для оплати військового збору.

Військовий збір-це державний податок, він надходить до бюджету України, тому рахунки для того, щоб отримувати гроші, відкриватися в органах казначейства. Знайти їх можна на офіційному сайті, вибрати свій регіон, і отримати всі необхідні дані.

Що буде якщо не платити?

Закон України, який передбачав введення військового збору, а також підставляє, що несплата військового збору в 2022 році, або відсутність грошей, передбачається штраф – адміністративна відповідальність.

Військовий збір 2022 року

З 1 січня 2021 року діють штрафи в таких розмірах:

  • Відсутність даних з податку, або надання інформації з помилками – це 1020 гривень, а якщо протягом року повторюється дана помилка, то сума подвоюється.
  • Ненавмисна не оплата військового збору-це штраф 5 %, а якщо затримка більше 30 днів, то 10 %.
  • Усвідомлена несплата військового збору-це штраф 25 %, наступні порушення протягом 1095 днів збільшують штраф до 50 %.

Існує також пеня:

  • 120 % від ставки НБУ, якщо порушення виявлені податковою службою;
  • 100 % від ставки НБУ, якщо помилка виявлена платником податків, тоді пеня буде нараховуватися тільки з 91-го дня граничного терміну оплати.

Сплата в 4ДФ

Про військовий збір, точніше про сплачену суму, установи зобов’язані звітувати до Державної податкової служби. Щоквартально, і відбувається це протягом 40 днів, який слідує за звітним періодом. Військові збори, які перераховуються до бюджету, відображаються в додатку 4дф.

Невиплата працівникові доходу, як вже було сказано вище, не є підставою для того, щоб не платити даний збір. У додатку необхідно все дуже ретельно і уважно заповнювати, приділяючи увагу графам нарахована і перераховано.

Якщо була допущена помилка, то вона відображається в розділі 4дф, і всі зміни у військовому зборі в 2022 році в Україні фіксуються в цій формі.

Для того, навіть виключити помилкову сувору звітність, необхідно повторити практично всі графи.

До речі кажучи, якщо в податковому звіті допускаються помилки, але терміни виплат ще не закінчився, то в податкову можна подати додаток з типом звітності «нові», де відзначені доходи військовий збір в правильному розмірі. Цей варіант буде вважатися остаточним, він дозволить заощадити гроші, тому що вище зазначено, скільки доводиться платити за помилки. І всі необхідні реквізити для сплати військового збору в Україні

В даному випадку, податкова служба дуже уважно стежить за виконанням всіх вимог, тому що податковий збір є наповнювачем для державного бюджету. Чи будуть додаткові зміни, поки ніхто сказати не може, але точно можна сказати, що скасування збору не передбачається, тому платити його можна буде за тими правилами, які вказані вище.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.