UKRjizn.com
Image default
Податки

Військовий збір – 2021 року в Україні

Військовий збір на території України був введений, починаючи з 2014 року. Він застосовується по відношенню до більшості видів доходу у фізичних осіб. Серед бухгалтерів ця тема досі залишається однією з найбільш обговорюваних. Треба розібратися з нюансами, які прив’язані до даного явища. Військовий збір у 2021 році в Україні зберігається майже в повному обсязі.

Військовий збір

Хто відноситься до платників?

Згідно із законодавством, групу платників представляють ті ж особи, що і у випадку з ПДФО.

1. Податкові агенти.

2. Резидент;

3. Нерезиденти, доходи у яких йдуть з об’єктів, розташованих на території держави.

Будь-які фізичні особи отримали статус платників, з прибутку яких і відбувається утримання.

Податкові агенти-це платники, які нараховують та сплачують збір з доходів інших осіб, які виконують для них певну роботу за винагороду. Зміни у військовому зборі в 2021 році в Україні майже відсутні, з кількома винятками.

Утримання збору: з якими доходами пов’язано?

Об’єктом для застосування збору стає не тільки звичайна заробітна плата, а й заохочувальні, компенсаційні та інші види винагород, пов’язані з трудовими обов’язками. Це правило застосовується навіть у разі виграшу в лотереї та розіграші.

Не потрапляють під дію військового збору тільки такі різновиди виплат:

 • інвестиційний прибуток;
 • іноземні надходження;
 • відсоток;
 • роялті;
 • дивіденд;
 • орендна платня;
 • матеріальна та благодійна допомога, незалежно від цільового та нецільового призначення;
 • дохід від підприємництва, із загальною та спрощеною системою оподаткування;
 • додаткові блага. Військовий збір в Україні з пенсіонерів стягується згідно з такими ж правилами.

ЦПХ: який прибуток потрапляє під дію збору?

Винагороди на основі цивільно-правових договорів теж потрапляють під дію збору. При цьому в своїх різновидах вони залишаються не конкретизованими. У Цивільному кодексі розглядається безліч видів такої документації, на підставі якої однією зі сторін взаємовідносин виплачується винагорода. Краще припускати, що перерахування потрібно з будь-яких видів виплат.

військовий збір нове

Але ж сам законодавець закладав в основу таких понять працю з боку фізичних осіб. тому об’єктом для таких перерахувань варто вважати тільки угоди по підряду і договори на надання конкретних послуг. Несплата військового збору в 2021 році веде до застосування різних штрафів.

Опис порядку утримання

Керівникам рекомендується пропорційно розділяти дохід кожного із співробітників на дві частини – ту, що оподатковується, і ту, для якої подібні терміни не застосовуються. Це було б логічно, але податкова з такою думкою не згодна – вона вирішує, що всі доходи вимагають обліку в цьому сенсі.

Стандартно застосовується ставка збору 1,5% від об’єкта оподаткування. В якості бази використовують загальний показник доходу, який потрібно враховувати для застосування системи оподаткування.

Краще спиратися на ті ж правила, які діють по відношенню до ЄСВ. Реквізити для сплати військового збору в Україні теж легко дізнатися самостійно.

 

 

 

Про які ще особливості сплати та розрахунків Треба знати?
При обчисленні ЄСВ діє обмеження, що становить 17 прожиткових мінімумів. 20706 гривень-максимальна сума, допустима для фонду з оплати праці в цьому випадку. 12 180 гривень-така ж гранична сума, але у випадку з ПДФО. При використанні ж військового збору будь-які обмеження для обчислень взагалі відсутні.
1,5% визначають з повної нарахованої суми.

При цьому податок визначають кожен раз, як людина отримує будь-якої вид прибутку. Банки зобов’язані приймати документи тільки при наявності інших розрахункових паперів, що підтверджують перерахування збору. Інакше будь-які подальші дії вважаються порушеннями.

Правило застосовується по відношенню до будь-яких видів компенсацій-як за першу, так і за другу половину місяця.
Для бухгалтерського обліку рекомендується користуватися субрахунком 642. Стандартна форма для цього – 1ДФ. При цьому з документа можна виключити будь-які особисті дані на кожного платника.

Збір перераховується не пізніше тієї дати, коли громадянам виплачують звичайний дохід. Іноді трапляється так, що податковий агент тільки нараховує дохід, але не займається його виплатою. Для таких ситуацій правила зберігаються загальні. Відокремлені підрозділи перераховують збір залежно від свого місця знаходження.

Якщо податкові агенти взагалі ніяк не пов’язані з громадянами – останні самі подають і оформляють декларації, щоб оплатити податок і провести розрахунок згідно з усіма правилами. Оплата податкового зобов’язання відбувається до 01 серпня в році, який слідує за звітним. Є лише кілька винятків, коли терміни і правила встановлюються дещо інші.

Кого можуть звільнити від сплати?

Уряд прийняв рішення, згідно з яким звільняють від перерахування таких компенсацій військових. Це люди, які захищають незалежність країни. Треба враховувати і розміри винагород, які у них зазвичай нижче в порівнянні з іншими професіями. Проходження служби в наступних підрозділах теж є достатньою підставою для звільнення.

1. Підрозділи ЗСУ, МВС.

2. Армійці держспецзв’язку.

3. Прикордонник.

4. Служба безпеки України.

5. Національна гвардія.

Приватні підприємці самостійно відповідають за перерахування податків. Банківські структури та представники податкової служби контролюють виконання зобов’язань у цьому напрямку.

Перевірці підлягають наступні фактори:

 • підтверджуючі квитанції;
 • правильність відсотків;
 • рахунок.

В іншому правила залишаються загальними для всіх категорій громадян, винятків з встановлених вимог майже не зустрічається.

Война Украина Россия в 2021 году

На завершення

Військовий збір спочатку був тимчасовим рішенням, але зберегли його досі. Тому важливо знати про нюанси роботи з цими платежами. Керівники та бухгалтери повинні запам’ятати, як все оформляється, які проводки і відомості використовувати при перерахуванні плати.

Тоді буде мінімальною ймовірність того, що у контролюючих і податкових органів виникнуть претензії. Збір залишається обов’язковим для всіх за винятком військовослужбовців, які захищають країну та її громадян. Інформація щодо сплати та розрахунку збору знаходиться у відкритому доступі.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.