UKRjizn.com
Image default
Освіта

Вартість навчання у ВНЗ України у 2022 році

Кожен з батьків в Україні мріє дати своїй дитині найкращу освіту, щоб новий молодий фахівець був не лише освіченою, а й забезпеченою людиною після завершення ВНЗ. Міністерство освіти в Україні підрахувало, що в середньому держава витрачає на одного студента бюджетника до 40 тис. грн. за рік навчання. До уваги береться середній показник, адже все залежить від того, на якій спеціальності навчається студент. На платній основі вартість навчання у ВНЗ України у 2021-2022 роках коштуватиме також, адже якість освіти залежить безпосередньо від ціни за навчання.

Найдорожчі ВНЗ в Україні

Вступаючи на навчання до таких міст, як Київ, Одеса та Харків, студент має сплатити вагомі суми, навіть на не найпопулярніших факультетах. Найдорожчий ВНЗ в Україні – це Київський університет ім. Шевченка. Якщо батьки можуть дозволити забезпечити якісну освіту своєму чаду, то краще надати йому можливість вступити на платну основу до КНУ. До слова Київський університет ім. Шевченко входить до десятки найкращих ВНЗ України. На бюджет тут можна вступити такі спеціальності, як історія, соціальний працівник, бібліотечна справа.

Важливо! Вартість навчання, прийнята до уваги, природно, буде середньою – це в межах 30 тис. грн за рік.

Рік навчання у КНУ коштує приблизно 30 тис. грн, але є й дорогі спеціальності, які дають змогу мати гідну професію у майбутньому. До таких факультетів належать іноземні мови, міжнародне право. Вчитися на цих спеціальностях можна лише, сплачуючи за рік 57 тис. грн.

Найдешевші інститути

Вступаючи на факультети ВНЗ у невеликих містах України, можна дуже заощадити на навчанні. Студентам, які не можуть платити надто високі суми за 4-8 років навчання, рекомендується замислитися над вступом у Львові, Дніпрі, Тернополі, Кривому Розі. Тут у цих містах навчання становить на 2022 мінімальну суму від 9 тис. грн. Якщо вступити на платне заочне навчання, то сума за рік навчання буде лише 6 тис. грн.

Вартість навчання у ВНЗ України у 2022 році

Якщо вступити до факультету «Міжнародні відносини», то студенту доведеться платити за рік від 65 тис. грн. Вступаючи, на факультет інформаційних технологій платити за навчання доведеться менше, але ця сума становитиме приблизно 57 тис. грн. За рік ціна на навчання в інститутах та академіях України зросла на 10–15 тис. грн.

Ціни на навчання у ВНЗ Україна на прикладах різних ВНЗ:

  • КНУ – це один із найпрестижніших ВНЗ країни. Студенти очники тут можуть платити за навчання щонайменше 48 тис. грн на рік. На заочному відділенні навчатись набагато дешевше. Вартість заочного навчання складає до 30 тис. грн.;
  • Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського також відчиняє свої двері студентам, які готові платити добрі суми за освіту. Цього року вартість очного навчання становитиме не менше ніж 30 тис. грн, а заочного від 24 тис. грн;
  • Вступаючи до ВНЗ у Сумах, варто звернути увагу на державний університет. Тут можна сплачувати лише 25 тис. грн на рік навчання на очному відділенні. Заочне навчання коштуватиме студенту до 10 тис. грн;
  • У Національному університеті “Львівська політехніка” можна вступити на очне навчання за 20 тис. грн. на рік. Заочникам доведеться платити за навчальний рік до 15 тис. грн.

Здобути освіту медика, працівника економічної сфери або лінгвіста можна і студентам із закордону. На жаль, не всі університети отримали право навчати іноземців. У Києві лише 41 ВНЗ має таку ліцензію. У Харкові таких навчальних закладів 28. На запитання, скільки коштує навчання для іноземців відповісти складно, але сума варіюється від мінімальної 2500 $ до максимальної 5000 $.

Дорогі факультети

За всіх часів цінувалася медична освіта, яка не була дешевою ніколи. Вартість навчання у медичних ВНЗ України 2022 року обійдеться за весь період навчання найдорожче – сума може досягати до 500 тис. грн за 6-8 років навчання. За найпередовішими спеціальностями в галузі педіатрії, стоматології та фармації рік навчання коштуватиме 30 тис. грн. Також недешеве навчання економічних спеціальностях, наприклад, маркетинг, менеджмент, юридична сфера. За вартістю диплом на акторському факультеті та комп’ютерних технологій також коштуватиме щонайменше 20 тис. грн.

Спосіб оплати навчання

Внести певну суму за навчання в українському ВНЗ важливо наперед до початку навчального року. Один раз на рік батьки або студент вносить оплату. Також є варіанти оплати, коли потрібно вносити певну суму до початку кожного семестру. Є варіант щомісячної оплати за домовленістю – все залежить від укладеного договору.

Важливо! Якщо потрібно вступити на бюджетне навчання, щоб дитина отримала «корочку», то краще розглянути недорогі спеціальності. Це може бути факультет хімії чи біології, будівництва, автотранспорту.

Висновок

Вартість навчання у ВНЗ України 2022 року оновлюється на регулярній основі. Найчастіше ціни за рік навчання все ж таки зростають. З цієї причини варто заздалегідь розглянути побажання майбутнього студента та можливості батьків, які хочуть забезпечити освічене та матеріально забезпечене майбутнє своєму дитині. До того ж, уряд уже оголосив інформацію про те, що вартість за рік навчання у всіх ВНЗ України підніматиметься на 10%.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.