UKRjizn.com
Image default
Освіта

Вища освіта в Україні 2021 року

Вже в минулорічних оглядах на українських сайтах вказувалося, що вартість контракту у вищих навчальних закладах зросте, в середньому, на 10%. Вища освіта в Україні 2021 обходиться недешево, і пенсіонеру, який отримує не мінімалку, доведеться відкладати всю пенсію за рік, щоб оплатити онукові семестр. Бажаючим заощадити пропонується вчитися в маленьких містах і на непрестижних факультетах.

Вища освіта в Україні 2021

Підвищення розцінок

Ще у вересні минулого року міністр освіти України в інтерв’ю аналітичному виданню анонсував, що ціни на навчання у ВУЗах Україна підвищить. Як виявилося, в березні Кабмін прийняв чергове історичне рішення-слідом за скороченням штатів, наукових програм, наміченим злиттям факультетів (все це – з метою економії на освіті) оплата за навчання буде підвищена.

У першому кварталі минулого року за 31 спеціальністю оплата навчання для фіз – або юросіб складе 60% індикативної собівартості, а в 2021 – вже 70%.

Що таке індикативна вартість навчання у ВУЗах України 2021 із заяви міністра усвідомити складно, але по 31 спеціальності з 121, одержуваної в українських вузах, вона буде дорівнювати трьом щомісячним середнім зарплатам в межах області. Якщо врахувати, що зараз вона становить в різних регіонах від 10 до 28 тис.грн (у Києві), то цифри вийдуть не дуже доступні для середньостатистичного українця.

Якщо до прийняття постанови, вартість навчання у ВУЗах України в 2020-2021 роках, за заявою Шкарлета становила від 28 до 36 тис.на рік і залежала від навчального курсу та наповнення освітньої програми, то тепер такі дрібниці в 31 спеціальності впливати на оплату не будуть.

У деяких ВУЗах, через політику уряду, є перманентний недобір (особливо на технічні та природничі дисципліни. Але в. о.МОН назвав явно занижені цифри, якщо не враховувати незатребувані, непрестижні і Гуманітарні науки.

Приблизна вартість

Іноземців інформують відразу про додаткові витрати – від вартості запрошення, реєстрації, до оплати за проживання в гуртожитку. Сума додаткових витрат, за найбіднішими прикидками-800 доларів. Скільки коштує навчання для іноземців-залежить від вузу і від мови навчання. Так, наприклад, стати медиком у Харкові можна за 4,5-4,8 тис.доларів. Стоматологи в цьому ж медичному університеті розцінюються дорожче-від 4980 до 5400 доларів. Зате ресторанно-Готельна справа і Міжнародні відносини, Економіка, Психологія і Філологія коштують всього 2 тисячі доларів.

Вступ до ВУЗ в Україні 2021

В іншому ціна для українців визначалася кількома факторами:

  • місцем розташування (у Києві та Одесі-дорожче, а в Дніпрі та Харкові ненабагато, але дешевше);
  • престижністю професії-інженери, металурги, авіабудівники, хіміки та біологи не в тренді), зате вчитися в економічній, комп’ютерній та медичній сфері, на юридичному зараз дорого;
  • формою навчання – на заочному вона вполовину менше, ніж при очному навчанні.

Іноземців, яких повсюдно набирають для збереження факультетів (а іноді і вузів) не завжди вдається залучити в Чернігів, Мелітополь, Полтаву, навіть якщо мова йде про низькі розцінки. У цьому плані зрозумілі принципи ціноутворення в престижних і відомих навчальних закладах української столиці та Одеси.

Столичні розцінки

У нинішньому навчальному році в Національному медуніверситеті ім. Богомольця можна було стати стоматологом за 38,5 тис.грн., фармацевтом-зовсім недорого, за якихось 25 тис.грн, а фізіо – і ерготерапевтом і зовсім даром – за якихось 17,5 в національній валюті. Однак такі обнадійливі цифри, зазначені на патріотичних сайтах, не варто так зраділо брати до уваги.

Це-ціна за навчальний рік, яка буде неминуче підвищена, а загальна вартість професій – від не дуже затребуваних педіатрії та медпсихології по 170 тисяч, за весь період навчання, – до медицини за 220 тис.грн і стоматології – за 190 тис. 150 гривень.

Вартість навчання в медичних ВУЗах України 2021 варіабельна, але за останніми даними, Дніпропетровська медакадемія і Харківська беруть дорожче, ніж у Києві. Хоча невідомо, хто лідер за вартістю, тому що Медуніверситет в Одесі на офіційному сайті як і раніше повідомляє абітурієнтів про те, що ціна навчання залежить від різних обставин-професії, тривалості курсу та інших індивідуальних обставин.

Не варто приймати на віру і повідомлення про дешевизну гуманітарної освіти. Хоча розцінки в тому ж Києві вказані дивовижні – в університеті ім. Шевченка можна вивчитися на філолога за 32-48 тис.грн, а ось стати журналістом в Національному університеті біоресурсів і природокористування набагато простіше – тут беруть всього 25 тис. грн. на рік.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.