UKRjizn.com
Image default
Релігійні святаСвята

Водохреща 2022 року

 Напевно, багато хто чув про цілющі властивості водохресної води. Тому росіяни вже зараз хочуть дізнатися, які традиції будуть дотримуватися на Водохреща 2022 і коли набирати воду.

Водохрещення

Звідки взялося поняття водохресна вода?

Як відомо, більше двох тисяч років тому на землі іудеїв існував обряд очищення. Вважалося, що проточна вода річок здатна позбавити не тільки від фізичного забруднення, а й очистити душу від скверни. Тому величезне число паломників спрямовувалося до річки Йордан для здійснення обряду хрещення. Коли Ісусу Христосу виповнилося 30 років, він також вирішив виконати ритуал предків.

Коли він увійшов у води річки Йордан, всі присутні почули голос з небес:»Сей є Син Мій коханий, в якому Moe благовоління”. Одночасно з цим на землю спустився голуб, який уособлював Святого Духа. У християнських джерелах цей випадок назвали Богоявленням.

З біблійних часів пройшло більше двох тисяч років, але віруючі християни досі згадують про ті неймовірні події. З роками з’явилося свято, присвячене хрещенню Ісуса Христа і термін водохресна вода.

В даний час під час святкування Хрещення Господнього вода стала важливим елементом церковного ритуалу. Саме свято православні християни відзначають щороку 19 січня.

Йому передує Святвечір, коли відбувається перше водосвяття. Його традиційно проводять поруч з природним водоймою: річкою, озером і навіть поблизу з струмком. Під час ритуалу читаються спеціальні молитви і здійснюють триразове занурення Хреста в воду. Після цього воду вважають освяченою. Вона набуває цілющі властивості, і всі віруючі прагнуть набрати її у всілякі судини і навіть зануритися в ній.

Де краще набирати воду на Водохреща 2022?

Найчастіше миряни набирають воду в церкві після того, як закінчилася святкова служба. Це може бути 18 січня після вечірньої служби або протягом усього дня 19 січня.

Священнослужителі вважають, що перед цим необхідно обов’язково прослухати всі молитви, відчути все, що відбувається і тільки потім набирати воду і нести її додому. Є регіони, де парафіяни прагнуть швидше набрати воду в храмі і першими принести її в будинок.

Священики вважають таку поведінку недозволеною. Вони намагаються пояснити віруючим, що не слід дотримуватися забобонів і влаштовувати справжні битви за водохресну воду. Головне на свято очиститься духовно, прочитавши потрібні молитви і згадати нашого Спасителя.

Освячення води

Церковники не перестають пояснювати віруючим, що воду в храмі можна набрати в будь-який час. Деякі люди приносять в храм свою воду. Вони беруть її в струмку або купують мінеральну в магазині. Краще приносити її в спеціальній глиняній тарі. Неприпустимо приносити її в пляшках з-під алкоголю або в пластикових флягах. Частина людей прагнути набрати якомога більше освяченої води, щоб потім на ній готувати їжу і навіть мити посуд і вмиватися.

Насправді, досить набирати невелику кількість святої води і потім додавати її в звичайну воду, яка йде для пиття, лікування хворих або миття маленьких дітей. Священнослужителі закликають віруючих шанобливо ставитися до святої води. Її обов’язково потрібно випити перед розговінням. Зберігати її краще в герметичній посуді поруч з іконами.

Чи може вода з під крана будинку володіти цілющими властивостями?

 Як не дивно, але вода з крана на Водохреща також змінює свої властивості. Вчені, які досліджували воду, виявили, що з 17 по 19 січня вона змінює свою структуру. Піддається зміні біополе, водневий потенціал, кислотно-лужний баланс і питома електропровідність. Фахівцями було помічено, що біоактивна вода особливим чином впливає на органи людини.

Вона також не псується, як і вода з церкви. Лабораторні дослідження води методами біолокації і газорозрядної візуалізації показало, що водопровідна вода не втрачає свої властивості ще дуже довгий час.

У лабораторії питної води інституту ім. Сисіна було встановлено, що під час хрещення збільшується рівень pH водопровідної води, а також зростає число іон-радикалів. Цей процес починається вже 17 січня. Вода з крана стає набагато м’якше і її кислотність зменшується. Найбільші зміни відбуваються 18 січня. Рівень pH виростає відразу на 1,5 пункту. 19 січня вода з крана схожа на католит, який створений штучним способом. Рідина в цей період досить сильно насичена електронами.

Зберігання водохресної води

Споконвіку віруючі зберігали освячену в церкві воду в глиняному посуді. Її герметично закривали і ховали від сторонніх очей. Найчастіше вибирали місце за домашньою іконою. Вважалося, що там цілющі властивості водохресної води зберігалися, як можна довше. Прозора скляна тара для таких цілей не годиться.

Вживання водохресної води

Священнослужителі вважають, що освячена вода може лікувати не тільки тілесні недуги, а й душевні рани. Вони радять пити її натщесерце щоранку після ранкової молитви. Досить зробити всього кілька ковтків.

Священики також рекомендують пити таку воду по одній чайній ложці щогодини для боротьби зі всякою нечестю і вигнання демона. Фахівці вважають, що вагітним жінкам краще утриматися від вживання освяченої води.

Заряджена рідина може нашкодити жіночому організму. Маленьким дітям таку воду необхідно давати теж обережно. Краще розбавляти її з соками або іншими напоями.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.