UKRjizn.com
Image default
Новини

World Expo 2020 в Дубаї

У далекому 1887 році в Парижі було розпочато спорудження Ейфелевої вежі, яка є «воротами» до Всесвітній виставці Expo в 1889 році і стала її символом. З тих пір увійшло в традицію залишати пам’ять про проведення таких заходів, споруджуючи оригінальні архітектурні споруди. На честь знаменних подій цього роду з’явилися: колесо огляду Ферріса в Чикаго, Венеціанські ворота, Великий палац в Брюсселі, Трилон і Перисфера в Нью-Йорку та інші. А що там буде на виставці 2020 року, яку проведуть у Дубаї? Розглянемо докладніше плани її організаторів.

Що це за подія

World Expo 2020 – це назва черговий Всесвітньої виставки, на якій традиційно повинні бути представлені інновації і досягнення всіх країн, що беруть в ній участь.

World Expo 2020

Такі заходи світового масштабу проводяться кожні п’ять років, з 1851 року. Перша Всесвітня промислова виставка пройшла в Гайд-парку Лондона. Потім ця подія повторилася ще 61 раз. Найбільш масштабне з них мало місце в китайському Шанхаї в 2010 році, учасниками якого стали 192 країни, а вартість проведення перевищила 5 млрд доларів.

Наведемо найбільш цікаві факти про експозицію:

  • Багато країн світу ставали учасниками Всесвітньої виставки. Деякі по кілька разів. США — 19 разів, Великобританія — 3 рази, Бельгія – 10 разів, Франція — 8 разів, Австралія — 3 рази, Китай, республіка Гаїті.
  • Бажаючим стати учасником виставки доводиться проходити жорсткий відбір на конкурсі, що не поступається за напруженням пристрастей Олімпійському.
  • Керівники країн організовують свої зустрічі на виставках Експо з 1867 року.
  • Масштаб події з часом перетворився з експозицій одного павільйону на виставку, розташовану в будівельних комплексах, що вражають своїми архітектурними рішеннями. Наприклад, ВДНГ в Москві.

Фантастичний місто Дистрикт 2020

Об’єднані Арабські Емірати — це країна, де буде проходити Експо 2020. Для такої події країна не шкодує ніяких коштів, тому скоро на карті світу з’явиться нове місто Дистрикт 2020. Його будівництво приурочене до проведення Всесвітньої експозиції і обійдеться країні в 2,6 трлн рублів.

В листопаді 2013 року після голосування у Франції з’ясувалося хто переміг у конкурсі на право проведення Всесвітньої експозиції. За цю можливість боролися кілька країн: Росія, Таїланд, Туреччина, Бразилія, ОАЕ. Дубай зайняв перше місце.

Названо дати, коли відбудеться виставка. Вона триватиме півроку, з 20 жовтня 2020 по 10 квітня 2021 року.

Нове місто з’явиться між Дубаєм і Абу-Дабі. Влади невипадково вибрали таке місце розташування, так як спрощується доставка будівельних матеріалів і проїзд майбутніх відвідувачів виставки до будь-якого із цих міст.

Як тільки Дубай був обраний в 2013 році містом, де пройде Всесвітня виставка 2020, почали проектувати Дистрикт 2020. Для цього залучили відомих архітекторів Adrian Smith + Gordon Gill Architecture з США, а також британське бюро Foster and Partners.

Місто розраховують забезпечити високотехнологічними об’єктами. Наприклад, сонячними батареями та іншими засобами енерго і ресурсозбереження.

Всі житлові та офісні споруди, а також виставкові павільйони будуються відповідно до нових стандартів, що ґрунтуються на збереженні навколишнього середовища.

Інфраструктура будується таким чином, щоб забезпечити головним чином комфортне життя городян. Для цього, наприклад, ведеться монтаж стільникових мереж стандарту 5G.

Так як часу до його відкриття залишається небагато, роботи ведуться і вдень і вночі.

18 мільйонів відвідувачів Експо 2020 в Дубаї розмістяться в новому місті і відвідають виставку приблизно 25 мільйонів разів. Свої двері Емірати відкриють для жителів більш ніж з 200 країн. А після цієї значущої події місто стане самостійною одиницею.

World Expo

Аеропорт і метро

Побудований у 2013 році новий міжнародний аеропорт Аль-Мактум, який носить ім’я правлячої династії шейхів, розташований в 15 хвилинах їзди від виставкового майданчика.

Пропускна спроможність цього аеропорту-7 млн пасажирів на рік. Але цього не вистачить для прийому численних гостей виставки в 2020 році, тому на його добудову і благоустрій прилеглої території закладено близько 8 млрд доларів.

Організатори запевняють, що Аль-Мактум обслуговуватиме до 200 млн осіб на рік і стане найбільшим у світі.

Будується також сучасне метро, що складається з двох гілок і 47 станцій. Поїзди метрополітену будуть безпілотними, система АТС, що контролює їх рух-повністю автоматизована.

По території міста планують пустити безшумні і малогабаритні гольф-кари, які успішно використовують в аеропорту Дубай для переміщення людей з одного місця в інше.

Обслуговування гостей виставки

На особливому місці для організаторів заходу знаходиться волонтерство. Понад 30 тисяч учасників волонтерського руху стануть обличчям експозиції і зможуть приймати гостей з різних країн.

Волонтери мають доступ до ексклюзивних майстер-класах, які долучають і надихають їх протягом усього часу підготовки до Експо.

Програма волонтерства відкрита для громадян ОАЕ в незалежності від статусу і соціального стану. Вона надає всім бажаючим можливість внести свій внесок у цю масштабну історичну подію, набути додаткового досвіду більш ніж у 30 видах послуг – від зустрічі гостей до супроводу учасників та спонсорів.

Будинок волонтерів відкритий для навчання і розвитку навичок людей, які готові надати безоплатну допомогу і стати частиною цього фестивалю.

Всі бажаючі долучитися до участі та волонтерства можуть відвідати офіційний сайт volunteers.ae для реєстрації та проходження співбесіди. До волонтерам не пред’являють особливих вимог, якщо вони повнолітні. І щодня наймають близько 250 бажаючих.

Чим запам’ятається виставка

Всесвітня виставка стане грандіозною культурною подією, що використовує інновації та навчання. Розклад фестивалю складатиметься з наступних програм:

  • На території експозиції планується спорудити 50 художніх інсталяцій та 10 сцен для щоденного проведення понад 50 заходів.
  • Проведуть масштабний фестиваль світової кухні, де буде надано величезний вибір страв на будь-який смак.
  • На території в 6 тисяч квадратних метрів розташуються кілька великих магазинів, кіоски та пересувні торгові намети.
  • Щодня на загальний огляд будуть представлені скульптури та кінетичні інсталяції.
  • Планується виступ зірок світової музики і театралів, показ 3D-шоу.

Виставка в Дубаї в 2020 році, на думку експертів, приверне в економіку еміратів прибуток не менше 23 млрд доларів, що складе приблизно 24% від ВВП країни. Буде створено 277 тисяч робочих місць, що позитивно вплине на економічну ситуацію в довгостроковій перспективі. Виросте туристичний потік в ОАЕ, ринок нерухомості, Роздрібна торгівля, зміцняться ділові зв’язки. Економіка піде по шляху стабілізації і зменшення залежності від продажу нафти.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.