UKRjizn.com
Image default
Свята

Хеллоуїн 2022 року

Хеллоуїн-сучасне свято, яке відзначають у багатьох країнах 31 Жовтня. З цим днем пов’язано багато містичних історій, про переддень Дня Всіх Святих знятий не одні десяток фільмів.

Свято Хеллоуїн

Незважаючи на містичний характер і зловісну атмосферу, Хеллоуїн вважається одним з найулюбленіших свят серед молоді. Але про це пізніше. Нас цікавить інше-коли відзначатимуть Хеллоуїн 2022 року, як підготуватися до свята, які існують традиції і що означають головні символи містичного дня.

Якого числа буде Хеллоуїн 2022 року

Прикрашені зловісними декораціями торгові центри і кафе, вирізані з гарбуза ліхтарики і ходи нечисті по головних вулицях міста – сьогодні цим нікого не здивуєш.

Для молоді Хеллоуїн – ще один привід розважитися і повеселитися в компанії друзів, а для старшого покоління – причина висловити своє невдоволення і обурення сучасними звичаями. Дата святкування Хеллоуїна залишається незмінною з року в рік – його відзначають в ніч з 31 жовтня на 1 листопада.

Історія свята

Перша згадка Хеллоуїна датується XVI століттям. Тут потрібно згадати ще одне язичницьке свято кельтів-Самайн. У перекладі зі староірландської мови назва свята “Samhain «позначає» кінець літа”, яке поступово перетворилося в ірландську назву листопада.

Відомо, що кельти ділили рік на 2 частини – темну (зиму) і теплу (літо). Темна частина брала початок з кінця жовтня-початку листопада. В цей же час закінчували збирати урожай. Таким чином, Самайн символізував завершення одного сільськогосподарського року і початок іншого. Кульмінація святкування наступала в ніч з 31 жовтня на 1 листопада, а відзначали його ще 3 дні до і 3 дні після.

На Самайн стрибали через багаття, щоб очиститися від негативу, або проходили між двох багать, розпалених поруч один з одним. У ці дні друїди обпалювали на священних вогнищах кістки тварин, а потім передбачали по них майбутнє.

Хеллоуїн

З приходом християнства історія і символізм свята починають змінюватися. Під впливом гельських традицій і католицьких обрядів в VIII столітті язичницький Самайн раптово стає християнським Днем Всіх Святих, що і сформувало зачатки сучасного Хеллоуїна.

Традиції святкування

Сучасні звичаї святкування зазнали значних змін. Але і сьогодні люди переодягаються, вирізають ліхтарики з гарбуза, ходять по домівках і просять частування. Різниця полягає в тому, що зараз це роблять заради забави, а стародавні люди вірили, що таким чином зможуть захистити себе від злих духів. Головні традиції святкування Хеллоуїна:

  1. Солодкість або гидота. Традиція переодягатися і випрошувати частування з’явилася ще в Середньовіччі. У День Всіх Святих бідняки з Англії та Ірландії ходили по домівках заможних людей і випрошували частування, обіцяючи натомість помолитися за душі померлих.
  2. Ліхтар Джека. Найбільш впізнаваний атрибут свята, що став його візитною карткою. Так званий “світильник Джека” дізнаються навіть ті, хто не відзначає свято. Ліхтар являє собою порожнисту гарбуз, на якій вирізана гримаса, а всередині встановлена свічка або штучний світильник. У стародавні часи вважали, що такий ліхтар оберігає житло від нечистої сили і злих духів.

У цій традиції є цікава легенда. Вперше вона була опублікована в Дублінському журналі восени 1835 року. Легенда розповідає про коваля, якого звали Джек. Він не любив працювати, але частенько заходив в трактир, щоб пропустити пару стаканчиків. До компанії він був невибагливий-міг випити з ким завгодно, навіть з самим чортом.

В один прекрасний день він зустрів сатану і запропонував йому випити. Щоб не платити, він попросив диявола перетворитися на монету. Чорт послухав його, а хитрий ірландець поклав його до себе в кишеню, в якій лежав хрест. Щоб вибратися звідти, сатана дав Джеку обітницю: не чіпати його протягом року, уберігати від неприємностей, а після смерті не забирати його душу.

Коли вони зустрілися через рік, Коваль знову виявився хитрішим чорта – він заманив його на дерево, а коли диявол спробував спуститися, Коваль вирізав на стовбурі хрест, щоб чорт опинився в пастці. Так він отримав від сатани ще кілька років безтурботного життя. Після смерті душа Джека виявилася непотрібною ні Богу, ні дияволу. З тих пір вона змушена бродити по світу, висвітлюючи собі шлях іскрою пекельного полум’я, яку залишив йому диявол. А щоб полум’я не згасло від вітру, Джек сховав його в Ріпу.

Спочатку головним атрибутом Хеллоуїна була ріпа, оскільки вона була широко поширеною культурою в Ірландії. Все змінилося з переселенцями, які переїхали в Новий Світ. В Америці ріпи не було, але в достатку росла гарбуз. Крім того, з неї набагато зручніше робити ліхтарики, а кольори гармонійно поєднуються з осінню і її багатим урожаєм.

Ворожіння на Хеллоуїн. Зараз цим практично не займаються, але в давнину люди вірили, що в цю ніч можна відкрити завісу таємниці, щоб дізнатися від своїх предків і духів відповіді на головні питання. Шотландські дівчата ворожили на судженого: з яблука зрізали шкірку, намагаючись зробити її якомога довшою, і кидали через плече. Потім дивилися на малюнок, який вийшов: по ньому судили, з якої літери буде починатися прізвище чоловіка.

Викликання духів. Складно уявити Хеллоуїн без привидів. Викликати духа або примари – одне з улюблених розваг. Хтось бере в руки спіритичну дошку, а ті, хто похрабрее, – намагаються викликати справжніх привидів. Згідно з давньою легендою, якщо тричі вимовити» Кривава Мері”, стоячи перед дзеркалом, у відображенні можна побачити жінку.

Як бачите, головні традиції Хеллоуїна збереглися і в наш час. Сьогодні на честь свята влаштовують вечірки, проводять фестивалі, приурочують до дати прем’єри фільмів жахів та інші розважальні заходи.

Хеллоуїн в Росії

Для жителів Росії Хеллоуїн-відносно нове свято. Він з’явився десь в середині 90-х, коли в маси проникла американська культура і мода. Сказати, що росіяни відзначають Хеллоуїн так, як цього вимагає історія, не можна.

Костюми на Хеллоуїн

Свято втратило своє первісний зміст і втратило частину значущих ритуалів. Проте, щорічно в багатьох клубах на честь Хеллоуїна проводять тематичні вечірки. Деякі проводять зловісну ніч в компанії друзів, прикрашаючи будинок відповідною символікою і атрибутикою.

Ідеї костюмів і гриму

Страхітливий макіяж і костюм – відмінна риса тих, хто регулярно святкує Хеллоуїн. Наряди найчастіше роблять з підручних матеріалів.

Хтось віддає перевагу зловісним амплуа, а деякі переодягаються в улюблених персонажів фільмів і мультфільмів, художників, вузьких фахівців і т.д. Погляньте на добірку яскравих і незвичайних костюмів для Хеллоуїна – можливо, серед них ви знайдете відповідний образ і для себе.

Чим пригощати на Хеллоуїн 2022 року

Якщо вже використовувати символіку зловісного свята, то по максимуму. Це стосується і святкового меню. Щоб налякати гостей, можна приготувати звичайні страви в незвичайному оформленні.

Наприклад, звичайне печиво з оригінальним декором може виглядати досить моторошно і бридко. Можна приготувати звичайне печиво з розсипчастого тіста у формі пальців і прикрасити їх «нігтиками» (цільним мигдалем) – ось вам і пальці відьми. Навіть звичайне овочеве рагу, прикрашене зеленню, кетчупом і штучними очима може виглядати як справжнє місце злочину.

Як вирізати гарбуз

Головний символ Хеллоуїна-ліхтар Джека. Щоб його виготовити, потрібно вибрати хороший плід: з не дуже твердою поверхнею, без пошкоджень і підгнилих місць, з акуратним і рівним дном, щоб ліхтар був стійким.

Зрізаємо акуратно верхівку (де хвостик), але не викидаємо її. Тепер потрібно видалити м’якоть-найпростіше це зробити ложкою з загостреними краями. Сильно не старайтеся, щоб не пошкодити внутрішню частину. Тепер визначаємося зі стороною, де буде знаходитися «особа» Джека, і наносимо його обриси маркером, які потім вирізаємо за допомогою гострого ножа.

Щоб ліхтар залишався якомога довше в презентабельному вигляді, місця зрізів слід промазати вазеліном. На кришці потрібно зробити кілька отворів, щоб гаряче повітря виходив назовні. В іншому випадку ви просто запечете гарбуз. Залишається тільки вставити свічку, яку попередньо потрібно потримати в морозильнику.

Цікаві факти про Хелловін

Як і інші свята, Halloween встиг обрости цікавими і дивовижними фактами. Ось деякі з них:

  • У Сполучених Штатах і європейських країнах магазини і кафе напередодні Halloween збирають солідний прибуток, розмір якої можна порівняти з різдвяними розпродажами. Люди масово скуповують прикраси для дому та вулиці, Костюми та страхітливий декор, аксесуари та сувеніри.
  • Є думка, що в солодощах, які роздають в Хеллоуїн, може бути присутнім скло, шматочки леза і навіть отрута. В деякій мірі чутки ці правдиві-людей з нездоровою психікою вистачає.
  • Традиційно використовуються чорний і помаранчевий кольори для оформлення святкових декорацій. Перший символізує смерть, а другий – багатий урожай.
  • У це свято популярністю користуються образи сов. У середні століття люди вважали, що ці птахи є перевтіленими відьмами. Люди вірили, що людина, яка почує крик сови, незабаром помре.
  • Столицею Хеллоуїна вважається американське місто Салем, штат Массачусетс. А все завдяки тому, що свого часу тут було розгорнуто масштабне полювання на відьом, яке закінчилося масовими спаленнями на вогнищах і стратами.
  • У Нью-Йорку щорічно проходить грандіозна хода, яка збирає від 50 тисяч до 2 мільйонів учасників.
  • Проведення конкурсів на найбільшу гарбуз. Наприклад, фермер з Каліфорнії зміг виростити екземпляр, який важив 900 кг.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.