Назва свята пов’язана з подіями, які відбувалися більше двох тисяч років тому. Незважаючи на це, Хрещення 2022 будуть широко відзначати у всьому християнському світі. Він вважається одним з великих двунадесятих свят в православ’ї і завершує Різдвяні торжества.

Виникнення свята
Як відомо, християнство має кілька гілок. Католики і православні мають різну думку щодо походження цього свята. Православні християни пов’язують це торжество з обрядом Хрещення Ісуса Христа в річці Йордан.
Традиція очищення від скверни в проточних водоймах була широко поширена в ті часи. У тридцятирічному віці вчитель вирішив долучитися до стародавнього звичаю. Він пішов до місця, де зазвичай Юдеї здійснювали це дійство.
Іоанн Предтечі, який проводив цей обряд, повідомив Ісусу, що він повинен попросити у Бога дозволу, на що Христос відповів: «належить нам виконати всяку правду».
Коли Ісус увійшов у води річки Йордан, всі присутні стали свідками дивної події. Юдеї почули з небес очей: “Ти Син Мій коханий; в тобі Моє благовоління!». Одночасно з цим, з’явився Голуб – уособлення Святого Духа. Надалі цю подію в християнській релігії назвали Богоявленням. Одночасно в одному місці зустрілися Бог-Отець, Святий Дух і Бог-Син. Зробивши обряд хрещення, Христос усамітнився в пустелі, де готував себе до важливої місії. Він сорок днів не вживав їжу і молився.
Як стверджують літописні джерела, Диявол три рази намагався звабити Ісуса, щоб той зробив хоча б один гріховний вчинок, Божий Син встояв.
Послідовники католицизму називають Богоявленням факт народження Христа. Як відомо, на місце появи на світ Ісуса прибули язичницькі царі. У католиків цей факт іменується святом царів. Ці Вельможі визнали в народженому Христі Бога і Царя.
Чому католики і православні християни відзначають свято в різний час?
В ранньому християнстві існував єдиний свято. Богоявлення пов’язували з трьома біблійними подіями: народження Ісуса; приїзд волхвів до місця появи на світ Христа; обряд хрещення Божого Сина.

У 451 році відбувся Халкідонський собор, який став пов’язувати Богоявлення тільки з фактом Хрещення Ісуса. У православній церкві Богоявленням також вважають Хрещення вчителя.
З давніх часів це торжество відзначалося християнами 6 січня. Нинішня різниця в датах святкування католиків і православних пояснюється тим, що ці дві гілки християнства визнають різні календарі.
Католики живуть за григоріанським календарем, а православні — за візантійським. Різниця між григоріанським і юліанським календарями 13 днів. Саме тому, в 2022 році:
- Католики відзначатимуть Богоявлення: 06.01.2022 року;
- Православні святкуватимуть Хрещення: 19.01.2022 року.
Треба відзначити, що в католицькій церкві колишнє єдине свято розділили на два урочистості: Богоявлення святкується 6 січня; Хрещення відзначається через тиждень.
Суть водохресного Святвечора?
Зцим днем пов’язують завершення різдвяних святок і підготовку до святкування Хрещення. Протягом дня ще дозволяється колядувати і дозволяється переодягання в чортів і відьом. Після вечірньої молитви православні починають готуватися до хрещення. У цей день покладається робити тільки добрі справи.
Святвечір в Росії завжди відзначали 18 січня. У різних місцях цей день має різні назви:
- голодний свят-вечір;
- Голодна кутя і ін.
Такі назви зовсім невипадкові. Саме в Святвечір християни обмежують себе в їжі. У цей день обов’язковою стравою на скромній вечірній трапезі є кутя. Інша назва цієї страви-сочиво.