UKRjizn.com
Image default
Релігійні святаСвята

Хрещення 2022 року

Назва свята пов’язана з подіями, які відбувалися більше двох тисяч років тому. Незважаючи на це, Хрещення 2022 будуть широко відзначати у всьому християнському світі. Він вважається одним з великих двунадесятих свят в православ’ї і завершує Різдвяні торжества.

Хрещення в зимку

Виникнення свята

Як відомо, християнство має кілька гілок. Католики і православні мають різну думку щодо походження цього свята. Православні християни пов’язують це торжество з обрядом Хрещення Ісуса Христа в річці Йордан.

Традиція очищення від скверни в проточних водоймах була широко поширена в ті часи. У тридцятирічному віці вчитель вирішив долучитися до стародавнього звичаю. Він пішов до місця, де зазвичай Юдеї здійснювали це дійство.

Іоанн Предтечі, який проводив цей обряд, повідомив Ісусу, що він повинен попросити у Бога дозволу, на що Христос відповів: «належить нам виконати всяку правду».

Коли Ісус увійшов у води річки Йордан, всі присутні стали свідками дивної події. Юдеї почули з небес очей: “Ти Син Мій коханий; в тобі Моє благовоління!». Одночасно з цим, з’явився Голуб – уособлення Святого Духа. Надалі цю подію в християнській релігії назвали Богоявленням. Одночасно в одному місці зустрілися Бог-Отець, Святий Дух і Бог-Син. Зробивши обряд хрещення, Христос усамітнився в пустелі, де готував себе до важливої місії. Він сорок днів не вживав їжу і молився.

Як стверджують літописні джерела, Диявол три рази намагався звабити Ісуса, щоб той зробив хоча б один гріховний вчинок, Божий Син встояв.

Послідовники католицизму називають Богоявленням факт народження Христа. Як відомо, на місце появи на світ Ісуса прибули язичницькі царі. У католиків цей факт іменується святом царів. Ці Вельможі визнали в народженому Христі Бога і Царя.

Чому католики і православні християни відзначають свято в різний час?

В ранньому християнстві існував єдиний свято. Богоявлення пов’язували з трьома біблійними подіями: народження Ісуса; приїзд волхвів до місця появи на світ Христа; обряд хрещення Божого Сина.

Хрещення Ісуса

У 451 році відбувся Халкідонський собор, який став пов’язувати Богоявлення тільки з фактом Хрещення Ісуса. У православній церкві Богоявленням також вважають Хрещення вчителя.

З давніх часів це торжество відзначалося християнами 6 січня. Нинішня різниця в датах святкування католиків і православних пояснюється тим, що ці дві гілки християнства визнають різні календарі.

Католики живуть за григоріанським календарем, а православні — за візантійським. Різниця між григоріанським і юліанським календарями 13 днів. Саме тому, в 2022 році:

  • Католики відзначатимуть Богоявлення: 06.01.2022 року;
  • Православні святкуватимуть Хрещення: 19.01.2022 року.

Треба відзначити, що в католицькій церкві колишнє єдине свято розділили на два урочистості: Богоявлення святкується 6 січня; Хрещення відзначається через тиждень.

Суть водохресного Святвечора?

Зцим днем пов’язують завершення різдвяних святок і підготовку до святкування Хрещення. Протягом дня ще дозволяється колядувати і дозволяється переодягання в чортів і відьом. Після вечірньої молитви православні починають готуватися до хрещення. У цей день покладається робити тільки добрі справи.

Святвечір в Росії завжди відзначали 18 січня. У різних місцях цей день має різні назви:

  • голодний свят-вечір;
  • Голодна кутя і ін.

Такі назви зовсім невипадкові. Саме в Святвечір християни обмежують себе в їжі. У цей день обов’язковою стравою на скромній вечірній трапезі є кутя. Інша назва цієї страви-сочиво.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.