UKRjizn.com
Image default
Новий рік

Як буде відзначатися Старий Новий Рік 2022?

Російський народ любить свята і відзначає їх дуже широко і радо. Про те, що наші громадяни люблять погуляти на славу, свідчить і наявність двох новорічних свят. Про те, як буде відзначатися Старий Новий Рік 2022, наша стаття.

Як буде відзначатися Старий Новий Рік

Як в російському календарі?

Виникло два новорічних свята до християнства наші предки поклонялися язичницьким богам. Тоді Новий Рік святкувався 22 березня, коли було весняне рівнодення. У ті часи новорічне свято пов’язували з початком нового сезону землеробства, коли природа пробуджувалася, і все починалося, як би з нуля.

Після Хрещення Русі був введений візантійський календар. Як відомо, Юліанський календар виник ще в епоху Римської імперії на основі давньоєгипетських астрономічних знань. За цим календарем Новий Рік відзначався 1 вересня.

Треба відзначити, що не у всіх регіонах одночасно перейшли на новий календар. Цей процес тривав протягом кількох поколінь. Остаточно Росія перейшла на Юліанський календар тільки в п’ятнадцятому столітті.

Великий реформатор Петро Перший в 1699 році вирішив наблизити Російську державу до європейської цивілізації і переніс Новий рік на 1 січня.

Радянський час і церква

В 1917 році закінчилася епоха царизму, і в Росії до влади прийшли більшовики. Вони також вирішили змінити старі порядки і ввели Григоріанський календар, за яким тоді жив весь цивілізований світ. Російська православна церква не прийняла таке нововведення, і відмовилася жити за новим літочисленням.

Досі РПЦ дотримується юліанського календаря. У зв’язку з цим настала повна плутанина. Нова радянська влада відокремила церкву від держави і стала жити за григоріанським календарем, в якому Новий рік відзначається 1 січня. Так як різниця між календарями 14 днів, то Різдво стали відзначати 7 січня, хоча до 1917 року це свято відзначалося 25 грудня.

За новим календарем вийшло, що спочатку настає Новий рік, а потім Різдво. Це суперечить природній логіці речей. Адже, літочислення починається від Різдва Христового. Таким чином, за правилами Новий рік повинен відзначатися після дати народження Ісуса Христа. Якщо врахувати різницю в календарях, то Новий рік повинен святкуватися 14 Січня.

Старий Новий Рік

В принципі, так з’явилося свято Старий Новий Рік. Він, як і годиться в християнстві, святкується після Христового Різдва 7 січня. Починаючи з 1918 року, в Росії з’явилося два новорічних свята 1 січня за григоріанським календарем і 14 січня за юліанським календарем. Варто відзначити, що сама православна церква відзначає Новий рік 1 вересня за старим стилем або 14 вересня – по-новому.

РПЦ веде літочислення від створення світу, а не Від Різдва Христового, як в григоріанському календарі. На новорічні свята (за новим стилем) у православних християн строгий Різдвяний піст і не про які бенкети не може бути й мови.

Традиції та звичаї раніше 14

Він вважався святом хліборобів. У народі існувала інша назва цього свята:»Щедрий вечір”. Таке найменування було зовсім не випадковим. У цей день щедрість проявлялася у всьому.

В першу чергу це стосувалося їжі. У цей день було прийнято готувати пшеничну кашу зі свининою або салом. Адже, Василя вважали покровителем свинарів. Також господині пекли пироги і млинці з м’ясною начинкою. За старих часів дотримувалися думки, що, якщо накрити пишний стіл, то сім’ї буде супроводжувати удача. Зазвичай до святкового столу звали родичів і сусідів.

Так як Васильєв день вважається святом землеробства, то тому до сих пір існує звичай «посівати». Звідси ще одна назва свята:»Овсень”. Традиція “посівати” в кожному регіоні носити особливий характер.

Вітання зі Старим Новим Роком

В одних місцях прийнято розсипати зерна по дому, читаючи певну молитву, а потім збирати пшеницю і зберігати до посіву. В інших регіонах прийнято співати і танцювати і при цьому згадувати багатий урожай. У деяких місцевостях поширений такий звичай: господині дістають із засіків гречку Чоловіки приносять колодязну воду. При змішуванні двох інгредієнтів читається спеціальна молитва, присвячена майбутньому врожаю. Після цього робиться уклін, і горщик поміщають в грубку.

Якщо каша виходила розсипчастою і при цьому не витікала з горщика, то варто очікувати багатого врожаю. Якщо горщик тріскався або каша починала витікати з посуду, то слід очікувати біди. Подібну куховарство не їли, а викидали за двором.

На Василів день зазвичай виконують Ритуальні колядки про урожай. Люди ходять по домівках, щоб побажати сусідам процвітання і багатого врожаю.

Святковий стіл

В селищах прагнуть приготувати, як можна більше страв зі свинини. Вважається, що в цьому випадку Василь подбає, щоб в будинку був хороший приплід домашньої худоби, зокрема свиней. Останнім часом з’явився ще один звичай-готувати вареники з сюрпризом. Тим, кому трапляється подібне частування, виявиться дуже везучими протягом року.

Дітвора з великим нетерпінням чекає таке частування. Вони готові з’їсти велику кількість вареників, щоб виявити сюрприз. На Старий Новий рік прийнято дивувати домочадців новими стравами. Господині намагаються приготувати для сім’ї і гостей щось особливе. Серед традиційних страв: м’ясне заливне, свинячі ковбаски, голубці, пироги з грибами, грінки, салати і т.п. в якості десерту готують різні рулети з солодкою начинкою, пряники і печиво.

Птицю і рибу в цей день, як правило, не готують. Вважається, що в цьому випадку, щастя і багатство може поплисти або випаруватися. У Росії є регіони, де на Старий Новий рік прийнято подавати на святковий стіл кутю – кашу з цільно зернової пшениці або рису. До неї додають мед, перетертий мак, подрібнені горіхи, родзинки і курагу.

Народні прикмети в цей день

На Васильєв день раніше йшли з дому і ночували в іншому місці. Після повернення було прийнято чекати гостей. Якщо першим в будинок приходив чоловік, то це означало, що в майбутньому році вас чекає удача. Якщо гість був самотнім, то не слід було очікувати нічого хорошого. Якщо приходив хтось із багатодітної сім’ї, то можна було розраховувати на ситість і достаток.

На це свято не слід займатися підрахунком дрібниці. Це може призвести до безгрошів’я в новому році. На Старий Новий Рік поширюється думка:»як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш”. Тому свято слід провести з багатим столом, в гарному одязі і з хорошим настроєм. На свято бажано одягнути новий одяг.

Вона може залучити в будинок багатство і благополуччя. Наявність великих купюр в будинку також може зробити ваше житло багатим. Напередодні свята потрібно пробачити кривдників і самому попросити вибачення у рідних і близьких. Це допоможе зробити наступний рік більш щасливим і вдалим. 13 і 14 Січня звертали увагу на погоду.

Південний вітер віщує теплий і добрий рік. При західному вітрі можна очікувати достаток риби і молока. Якщо на Василів день на небі багато зірок, то буде урожай ягід. Снігова погода віщує хороший урожай.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.