UKRjizn.com
Image default
Новини

Як отримати російське громадянство громадянину України в 2022 році?

Прийняття громадянства РФ має на увазі визначення дотримання вимог російського законодавства і Конституції. Людина стає громадянином Росії після народження на її території. Як отримати громадянство РФ громадянину України, який народився в Росії, але бажає стати частиною її питання з минулого року став особливо актуальним.

російське громадянство

Статус громадянина Росії

Багато жителів СНД мріють повернутися в період СРСР, де Москва була головним важелем управління. На жаль, часи змінилися, і зробити це не так просто. Згідно з вимогами законодавства безперешкодно на території РФ іноземці можуть перебувати не більше 90 діб. По завершенні зазначеного періоду вони зобов’язані в терміновому порядку перетнути кордон власної країни. Якщо ж іноземець не бажає цього робити, варто подумати про оформлення тимчасового місця проживання або підданства.

Зовсім недавно спрощене громадянство РФ для українців було міфом. Сьогодні казка стала реальністю. Можливо, певну роль зіграли військові дії на Донбасі, можливо уряд Росії переглянув норми законодавства з інших причин.

Статус росіянина передбачає отримання права на тривале перебування на території країни, законне отримання роботи, обслуговування в медичних установах і інші блага.

Отримання громадянства РФ за загальною системою

Отримання громадянства передбачає виконання таких вимог:

 • після отримання ВНЖ людина повинна постояти на території РФ протягом 5 років;
 • майбутній громадянин повинен бути з законами і Конституцією країни, дотримуватися її;
 • в період проживання не допускається факт нелегального працевлаштування;
 • до того як отримати російське громадянство громадянину України в 2022 році на загальних умовах людина повинна зробити відмову від основного громадянства;
 • росіянин зобов’язаний в досконалості знати і володіти мовою своєї держави.

Загальна процедура розтягується на тривалий час. Тому спрощення отримання громадянства для українців стало справжнім подарунком.

российское гражданство

Спрощене отримання громадянства для українців 2022

З метою захисту російських жителів в період бойових дій на Донбасі, російським урядом було прийнято рішення взяти українців під власну опіку. Тепер відповідь на питання Як отримати російське громадянство громадянину України 2022 за спрощеною системою знають всі. Поняття спрощене отримало свою назву завдяки зменшенню тривалості процедури. Сьогодні вона займає час не більше 90 діб. Законодавчі зміни торкнулися осіб, які добре знайомі з російською мовою або тривалий час проживають на території РФ.
Перевірка на відповідність зазначеним вимогам передбачає проведення співбесіди. Якщо у людини виникають труднощі з мовою , варто подумати про пошук репетитора.

Також, стати росіянином по спрощеній можуть особи, які проживають на території Донбасу, або ті, чиї родичі були корінними росіянами або проживали на її території в період Радянського Союзу.

Хто з українців може претендувати на українське громадянство?

Отримати російське громадянство по спрощенці можуть:

 • люди, народжені на території РФ;
 • особи, які перебувають у шлюбі з росіянами не менше 5 років;
 • батьки, які є корінними жителями держави і постійно проживають на її території;
 • недієздатні батьки, неповнолітні є росіянами;
 • особи зі статусом ВВВ;
 • громадяни, які отримали освіту після 2002 року, які працюють на території держави не менше 3 років;
 • люди зі статусом біженця;
 • особи, які взяли участь у спеціальній програмі ” співвітчизник»;
 • іноземці-бізнесмени, яких підприємство знаходиться на території країни і приносить прибуток не менше 10 млн. руб./рік.;
 • інвестори, що вклали в економіку держави не менше 10 млн. грн. або заплатили податки на суму не менше 6 млн. грн.;
 • особи, що народилися в період СРСР.
Коды УКТВЕД в Украине

Для неповнолітніх дітей громадянство, виходить, по особливому порядку. Стати росіянами по спрощенці можуть такі категорії дітей:

 • особи, які перебувають під опікою росіянина;
 • неповнолітні діти, батьки яких є російськими резидентами;
 • підлітки, що виховуються в будинках-інтернатах, розташованих на території РФ.

Перед тим як отримати російське громадянство громадянину України в 2022 році слід подбати про ознайомлення з вимогами законодавства. При цьому заявники повинні дотримуватися вимоги російського законодавства, офіційно працювати на території держави і мати стабільний заробіток, оформити відмову від громадянства іншої країни.

Росіянин і українець у шлюбі – отримання громадянства

Щоб швидко стати росіянином досить вивчити питання, як отримати громадянство РФ громадянину України по шлюбу. Зазначена версія є найпростішою, оскільки для здійснення мрії досить разом з сім’єю (в якій одна людина є росіянином) протягом 3 років проживати на території держави. По завершенні зазначеного періоду українець може готувати документи на російський паспорт. Процедура його отримання однакова. Спочатку особа оформить тимчасове проживання та ВНП. Після подачі заявником прохання воно буде розглянуто протягом півроку.

Вихід з українського громадянства

Спрощене отримання громадянства РФ для громадян України 2022 передбачає відмову від основного громадянства. Зазначена процедура передбачає здачу українського паспорта в МЗС України з копіями документів, передбачених чинним законодавством. Перед Як отримати громадянство РФ громадянину України 2022 за спрощеною системою колишньому українцю потрібно буде надати декларацію про доходи та довідки в СБУ про відсутність будь-яких проблем з військовими.

Як отримати громадянство двох країн?

У світі відомі факти, коли подвійне громадянство не є порушенням вимог законодавства. Подібний документ існує між РФ і Таджикистаном. Щодо України по теперішній час немає жодного офіційного документу, який передбачав би подвійне громадянство. Тому українець може бути громадянином однієї країни.

Якщо ж громадянин України не зможе відмовитися від рідного громадянства з яких-небудь причин, закону, що передбачає кримінального покарання за даний день в Україні немає. Умовно прописане покарання передбачає позбавлення українського паспорта.

Як отримують громадянство жителі східної частини України?

Після підписання указу про отриманні спрощеного громадянства громадянами України, жителі східної України в екстреному порядку стали подавати документи на російські паспорти. Згідно з останніми даними, процедура займає близько 3 місяців. Для цього необхідно подати такий пакет документів:

 • заява про прийом до громадянства РФ;
 • ксерокопію паспорта ДНР/ЛНР;
 • ксерокопія ідентифікаційного коду;
 • ксерокопію метрики;
 • ксерокопію документа про укладення шлюбу;
 • квитанція про сплату мита;
 • 8 фотографій 35х45 на матовому папері відповідно до вимог законодавства.

Подана заява повинні бути заповнена російською мовою. У деяких випадках українцям потрібно зробити переклад і завірити його нотаріально. Подані заявником дані перевіряються, при відсутності помилок та інших причин приймається рішення про отримання російського громадянства.

паспорт России

На завершення

Останні законодавчі зміни показали, що стати громадянином Росії стало для українців простіше, ніж у попередні роки. Підписання президентом РФ указу про спрощене громадянство відкрило інші можливостями. Тепер на російський паспорт може широка категорія українців.

Головними з них є особи, які постійно мешкають на території країни, мають в ній бізнес і відраховують великі податки, люди, що народилися в Радянському Союзі або проживають у східній частині України (ЛНР/ДНР), особи, зареєстровані в офіційному шлюбі з росіянином і інші. Які документи потрібні, щоб стати росіянином можна дізнатися з інформаційних джерел або з інтернету. Як правило, вони найпростіші.

Поряд з цим, заявники на вступ до громадянства РФ зобов’язані досконально володіти російською мовою, дотримуватися вимог законодавства, мати стабільний заробіток на території країни і відмовитися від другого громадянства.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.