Як отримати російське громадянство громадянину України в 2021 році?

Оформлення громадянства Росії для деяких українців-реальний вихід з безвихідного становища. Раніше придбати такий статус можна було тільки шляхом тривалого проходження етапів, процедур, збору великих пакетів документів.

Тепер можна використовувати з цією метою нещодавно введені законодавчі нововведення. Російське громадянство за спрощеною схемою для українців у 2021 році закріплено у Федеральному законі №134.

Російське громадянство для українців у 2021 році

Законодавчі підстави

Претендувати на російське громадянство може будь-який іноземець, це право і послідовність необхідних дій, а також кількість і етапів і тривалість їх проходження, закріплені у Федеральному законі №62. Способів, як отримати російське громадянство громадянину України в 2021 році, є кілька:

 • традиційний і тривалий, що вимагає виконання всіх умов, перерахованих в законі • Про громадянство»;
 • програма повернення співвітчизників – для людей зі слов’янським і російським корінням;
 • спрощена процедура, при якій не потрібно ні оформлення ВНЖ, ні навіть відмови від українського громадянства;
 • набуття статусу біженця.

Тонкощі проходження процесу і основні документи, які необхідні, щоб отримати громадянство РФ для українців, залежать від обраного методу домогтися бажаного.

До першого вдаються ті, хто дійсно хоче стати російським підданим, але не підпадає під жодну з підстав для пільгового оформлення, в інших випадках теж доведеться заплатити певну суму і надати необхідні документи, що підтверджують право на законодавчо закріплені привілеї. Зате замість 7 років, спрощення отримання громадянства для українців може скласти від півтора до тих років.

Жителі самопроголошених республік отримали право стати російськими громадянами вже протягом трьох місяців. Однак вони вже не вважають себе підвідомчими Україні, і говорити про це немає сенсу. Основні зміни в чинному законодавстві РФ були введені протягом 2019 року.

Російське громадянство

Вони закріпили можливість отримання розпаспорту проживають на території самопроголошених республік, можливість для решти українців подавати офіційні папери за місцем реального знаходження, звертатися апатридам і біженцям, які знайшли притулок на території РФ за РВП, і отримувати паспорт, без поширення квоти.

Алгоритм дій

Зміни в законодавстві РФ відбулися і в минулому, 2020 р. громадяни 4 колишніх радянських республік, в тому числі, і України, можуть звертатися за основним документом, що засвідчує особу, відразу після отримання ВНЖ. Для цього достатньо пред’явити паспорт, виданий в одній з цих країн.

ВНП і подальші дії

Один із способів, як отримати російське громадянство громадянину України в 2021 році – обзавестися ВНЖ і зареєструватися. Відразу після цього нести документацію за списком на оформлення підданства Росії. Це відбувається на підставі статті 14 ФЗ №62 (ч.2, п. «л»).

Заява в територіальне консульство

Другий спосіб, як отримати громадянство РФ громадянину України 2021 за спрощеною системою – просто подати заяву в російське консульство – він доступний жителям деяких міст-мільйонників (зокрема, Одеси, Харкова та Києва). Але для того, щоб звернутися в консульство не потрібно навіть залишати українську територію, тим більше, отримувати посвідку на проживання, перебуваючи на території РФ.

Куди в РФ переїзжають українці

Доведеться почекати півроку, щоб отримати відповідь на подане прохання, зате ніяких приводів для занепокоєння не буде. Цей спосіб доступний особам без громадянства, які вимушено проживають на території України, за умови, що до розпаду Союзу він був громадянином СРСР. Так можна відправити неповнолітніх дітей. Для цього потрібно звертатися тільки в те консульство, за яким закріплена територія претендента на новий паспорт.

Укладення шлюбного союзу

Третій, теж поширений метод-отримання громадянства після укладення шлюбного союзу з росіянином або росіянкою. Незважаючи на популярність методу, застосування такого, простого на вигляд, способу пов’язане з великою кількістю звернень в інстанції і виїзду з України.

Послідовність дій в способі, як отримати громадянство РФ громадянину України по шлюбу, наступна:

 • укладення шлюбного союзу з жителем Росії;
 • проходження стадії отримання РВП та посвідки на проживання;
 • якщо обзавестися до шлюбу дитиною і підтвердити батьківство, а також громадянство РФ для малюка, від цих двох стадій можна позбутися;
 • тимчасове проживання буде надано за наявності свідоцтва про шлюб;
 • постійне можливо, тільки якщо подружжя триває не менше 3-х років.

Процедура отримання громадянства по шлюбу дещо відрізняється від аналогічної, проведеної по шлюбу і дитині.

Російське громадянство за спрощеною схемою для українців

Однак простого факту заміжжя або одруження недостатньо. Потрібні підстави для надання постійного громадянства, і це: 3 роки з моменту реєстрації, спільна дитина – громадянин РФ і постійна реєстрація одного з подружжя. На підставі вже отриманої тимчасової реєстрації ніхто не дасть постійного проживання дружині або чоловікові з України. Зате шлюб з росіянином або росіянкою дає дозвіл на тимчасове проживання і його оформлення без квоти. Його доведеться оформляти за місцем постійної прописки – тобто, якщо у нього постійна прописка в глухому сибірському селі, а живе він в Пітері, доведеться покататися в Сибір.

Програма НРЯ

Доступна не всім жителям України, особливо, тим хто проживає в її західній частині, але цілком стане в нагоді городянам Південного Сходу, які відчувають зараз справжній геноцид за мовним принципом. Носії російської мови можуть відразу подавати на підданство, перескакуючи інші етапи. Це-прекрасний варіант для повністю російськомовної Одеси, жителів Північного Причорномор’я, частини харків’ян і навіть деяких киян.

Декларативних заяв про знання російської мови, щоб претендувати на спрощене отримання громадянства РФ для громадян України 2021, недостатньо. Мова для людини повинна бути рідною, і це легко перевіряється. Друга умова – щоб хтось із близьких родичів в будь-якому часовому періоді проживав на території Росії – царської, радянської або нинішньої, демократичної.

Переселення співвітчизників

Прекрасний спосіб, як отримати громадянство РФ громадянину України, можливість застосування якого поширюється не тільки на тих, хто жив у Радянському Союзі і вимушено, за обставинами, опинився на українській території, а й на їхніх дітей і онуків. Є незаперечні бонуси:

 • заявник може взяти з собою сім’ю;
 • він отримає підйомні;
 • всі витрати по переїзду оплатить РФ;
 • можливість подати заявку через російське консульство;
 • не доведеться платити за візу, консульський збір;
 • немає необхідності в оформленні ВНЖ;
 • РВП надається без квоти.

Що стосується жителів невизнаних республік і окупованих Україною територій Луганської та Донецької області, то вони, при наявності паспорта ЛНДР і прописки, можуть просто звернутися в міграційне відділення за місцем проживання. Люди, у яких є прописка на певний час 2014 року, РВП і ВНЖ, статус біженця або інші привілеї можуть переїхати з сім’єю, для членів якої достатньо тільки міграційного обліку.

Відмова в наданні

Політичні події, пертурбації, несподіване прозріння в політичній ролі України та її багатовіковій величі, в рік майданного перевороту змусили деяких громадян підтримати нелегітимний уряд, виступати проти країни, на громадянство якої вони тепер претендують.

Росія залишає за собою право відмовити в громадянстві навіть тим, хто за деякими програмами має право на привілеї і бонуси. Відмова в наданні буде неминучий, якщо претендент:

 • висловлювався про повалення законного уряду РФ;
 • був депортований з РФ за порушення законодавства;
 • відомий своєю екстремістською діяльністю;
 • надав неправдиві відомості в документації або навіть при вербальному опитуванні;
 • має незакриту судимість;
 • брав участь у військових конфліктах;
 • працює в силових або розвідувальних структурах держави, з якої збирається виїхати.

Два останніх положення вимагають окремої процедури оформлення, особливо, останнє. Тут можуть бути винятки, якщо людина на українській території піддавався політичним репресіям, переслідувався за свої переконання, був змушений виїхати через небезпеку життю і здоров’ю для нього самого або членів сім’ї.

Add a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован.