UKRjizn.com
Image default
Допомога

Як отримати субсидію в Україні в 2020 році?

Рахунки за послуги житлово-комунальних підприємств зростають щороку. Оплачувати їх простим українцям стає з кожним роком складніше. Люди, яким не вистачає коштів на оплату ЖКП, можуть скористатися державною підтримкою – субсидією. З настанням холодів у сім’ях багатьох українців постає гостра необхідність просити допомоги у держави. Тому люди цікавляться, як оформити субсидію в 2020 році.

субсидія в Україні

З внесенням змін до Порядку оформлення та нарахування субсидії у населення з’явилося багато питань. Знайти відповіді нам можуть дати фахівці УСЗН, а також тематичні сайти. Крім цього інформація про нові правила та інструменти монетизації оприлюднена на сайті міністерства.

Як отримати субсидію в Україні?

Грошова допомога від держави, призначена для оплати ЖК послуг може бути призначена тільки одній людині з усіх зареєстрованих у будинку або квартирі. Нові правила оформлення передбачають навіть можливість отримання допомоги на оплату ЖК послуг особам, які проживають без реєстрації в приміщенні. Людям, які орендують приміщення, необхідно надати певний пакет документів, до якого входить договір оренди приміщення.

Насамперед, для оформлення субсидії, треба попрямувати в підрозділ СЗН для подачі заяви. Всі претенденти на грошову допомогу для сплати рахунків за комуналку повинні здати декларацію про витрати і доходи.

Люди, які розраховують на допомогу від держави, але живуть в орендованому житлі, повинна розуміти, що у них повинна бути декларація на субсидію в Україні, заяву і договір оренди приміщення.

Порядок оформлення субсидії

У законодавстві відбулися певні трансформації. Послідовність оформлення та інструменти видачі допомоги помінялися. Щоб не втрачати свого і чужого часу, найкраще проконсультуватися з фахівцями про нові правила оформлення субсидії. Ті громадяни, які оформляють субсидію вперше, треба прибути в підрозділ соцзахисту за місцем проживання. Подати такі документи:

 • заява на надання субсидії;
 • декларацію про витрати і доходи;
 • договір оренди приміщення.

Інформація в документах повинна бути правдивою. В іншому випадку заявник несе відповідальність за неправдиві дані. Після подачі всіх документів фахівці соцзабезу перевіряють всю отриману інформацію і виносять своє рішення, спираючись на закон, про надання або відмову у субсидії.

Людям, які вже оформляли державну допомогу потрібно уточнити у фахівця УСЗН як отримати субсидію в Україні 2020. Тому, як багатьом з тих, хто отримував допомогу, необхідно буде заново подавати весь пакет документів. Людям, у яких є заборгованість по комуналці більше місяця, в субсидії буде відмовлено. В деяких окремих випадках, при наявності боргу за два місяці, після розгляду конкретної ситуації, можуть запропонувати безготівкову монетизацію субсидії.

Щоб українцям було зрозуміліше, як відбувається процедура оформлення державної допомоги, і які зміни в процесі видачі відбулися, міністерство опублікувало детальну інформацію по цій темі на своєму офіційному сайті. Інформація у вільному доступі тепер будь-який українець може дізнатися, як проходить оформлення субсидії 2020 року в Україні. І знайти відповіді на багато своїх питань.

Деяким громадянам необхідно буде звернутися до управління соцзахисту повторно. Це відноситься до тієї категорії людей, справи яких розглядалися спеціальною комісією. А також людям орендують житло. Внутрішньо переселені українці теж повинні будуть повторно звернутися в управління СЗНУ.

Гаряча лінія субсидій

Вже почала свою роботу гаряча телефонна лінія. Телефон гарячої лінії субсидії в Україні по субсидіях 0800-50-27-57. Тепер будь-який українець може зателефонувати в будь-який будній день з 9 до 18 і отримати всю необхідну інформацію щодо державної допомоги у вигляді субсидії. Крім цього, кожен громадянин має право повідомити про порушення в роботі управління СЗН, а також про факти корупції. Завдяки таким повідомленням Міністерство зможе поліпшити роботу підрозділів соціального захисту.

Гаряча лінія створена для того, щоб спільними зусиллями покращити роботу соціальних структур, тим самим забезпечити надійну підтримку всім незахищеним верствам населення.
Новий зразок заяви та декларації

Під час подання документів на оформлення субсидії у людей виникають всякі казуси. Наприклад, часто людина не знає, де взяти зразок заяви на субсидію в Україні 2020. Заповнення заяви на оформлення субсидії є невід’ємною частиною процедури оформлення субсидії. Заявник пише заяву власноруч. Бланк даної заяви має штамп “затверджений” тому не має аналогів. Завантажити бланк заяви можна на юридичних сайтах в розділах “бланки”. Декларація про доходи та витрати людини-головний документ при призначенні державної субсидії на комунальні послуги в Україні. Саме цей документ відіграє вирішальну роль у схваленні або відмові на субсидію для сплати рахунків ЖК послуг.

Розрахунок субсидій в Україні в 2020 році

Неправильне заповнення цього важливого документа може стати причиною відмови в державній допомозі. Тому при заповненні декларації необхідно писати точні дані. Щоб не допустити помилок під час заповнення необхідно переглянути зразок заповнення декларації на субсидію у 2020 році в Україні. Його можна подивитися і завантажити на будь-якому тематичному порталі або на українському юридичному сайті.

Компенсація, якщо не використали субсидію

Не можна не відзначити приємні моменти в нововведеннях. У програмі монетизації субсидій передбачається невеликий сюрприз для тих користувачів, які змогли заощадити в холодний сезон. Приємним моментом є відшкодування державою вартості 100 м3 газу або 150 КВт електроенергії, в залежності від того, яка система опалення та користувача субсидії. Таким громадянам пропонується компенсація в розмірі:

 • 700 гривень за зекономлений газ;
 • 135 гривень за зекономлену електрику.

Таку компенсацію за економію зможуть отримати тільки власники або орендарі будинку, в якому індивідуальна система опалення. Мешканці багатоквартирних будинків не отримають цю компенсацію.

Процедура монетизації залишку невикористаної субсидії та отримання компенсації за зекономлений природний газ і електрика проходить у звичному порядку. Людина пише заяву в управління соціального захисту населення і відкриває рахунок у банку. Потім передає реквізити в соцзабез і отримує гроші.

Навесні поточного року уряд вніс зміни до правил оформлення субсидій. Тепер оформити її не можуть:

 • українці, які зробили покупку на суму, що перевищує 50000 гривень;
 • власники автомобілів, рік випуску у яких менше 5 років;
 • люди, у яких скупчився борг по оплаті ЖКП більше місяця;
 • громадяни, які отримали у спадок або іншим законним шляхом протягом останніх 12 місяців автомобіль, приміщення (житлове або нежитлове), земельну ділянку;
 • законні господарі квартир площа яких більше 120 м2 або власники будинків, площа яких перевищує 200 м2.;
 • непрацюючі працездатні громадяни, які не навчаються і не зареєстровані у Центрі зайнятості, і не можуть надати працівникам соцзабезу довідку, про поганий стан здоров’я.

Більшості людей з цього списку відмовлять у субсидії. Але не всім. Нове законодавство передбачає можливість оформлення субсидії навіть безробітним громадянам, які опинилися в скрутному становищі.

деньги укрианские

Як оформити субсидію безробітним?

Велике число українців ризикує втратити своє право на отримання житлової субсидії. Особливо в тому випадку, якщо вони безробітні.

Для оформлення допомоги від держави у вигляді субсидії безробітним громадянам, які не зареєстровані у центрі зайнятості, необхідно подати довідку з медичного закладу, що підтверджує неможливість трудиться з-за поганого стану здоров’я. Після цього потрібно зареєструватися в центрі зайнятості і платити соціальний внесок до бюджету країни.

Якщо непрацюючий українець все зробив правильно, то у нього з’явиться шанс на отримання субсидії. Фахівці управління соцзахисту розглядають кожен конкретний випадок окремо, відповідно до нових правил, і приймають рішення про видачу субсидії.

Як перевірити чи нарахована субсидія?

Багато людей не знають, як перевірити чи призначили їм субсидію. Для цього був створений спеціальний інтернет сервіс. Єдиний державний реєстр отримувачів субсидії був створений кабміном соціальної політики України для того, щоб кожен громадянин міг зайти і дізнатися цікаву інформацію. Цей реєстр являє собою єдину базу отримувачів субсидії на території всієї України. Отже, у людей є можливість контролювати кожну гривню, виплачену державою з бюджету. Тепер не потрібно витрачати багато часу, щоб знайти відповіді на свої питання з приводу субсидії. Необхідно просто зайти в реєстр і подивитися чи призначена субсидія.

зарплата в евро

Щоб зробити це, потрібно мати комп’ютер і інтернет. Знайти Реєстр легко. Для цього в браузері потрібно написати «Єдиний реєстр субсидій» Україна. За допомогою нескладних маніпуляцій ввести свої дані в рядки реєстру. Вказати повну адресу, свої паспортні дані і не забути поставити прапорець у підписі «я не робот». Через час, сформується вся необхідна інформація про субсидії, а також її сума. Термін оформлення державної допомоги один рік.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.