UKRjizn.com
Image default
Нерухомість

Як підготувати квартиру для продажу. Документи, ТОП поради

У цій статті ми докладно розповімо, як підготувати квартиру до продажу та які документи знадобляться. Що потрібно зробити перед тим, як показувати квартиру та залучати покупців. Основні поради та рекомендації від експертів.

як підготувати квартиру до продажу

Освітлення

Один з основних моментів продажу квартири – це покази покупцям. Їм має сподобатися ваша квартира. Дуже часта помилка при цьому – нестача освітлення.

Вам потрібно у будь-якому магазині освітлення купити яскраві світильники чи лампочки. Можна зайти будь-який з 25 магазинів Brille в Україні, вони мають вибір ламп розжарювання, лід панелей, торшерів, бра.

По потужності, якщо у вас люстри під звичайні лампи розжарювання, краще купити лампочки по 200 Ват і встановити в кожній кімнаті. Вам потрібне яскраве освітлення. Професійні рієлтори давно використовують цей прийом. Чим яскравіша кімната, тим вона здається більш просторою та приємною.

Коли краще показувати квартиру

Саме через освітлення краще показувати квартиру вдень. Плюс до цього додатково вмикайте освітлення в кожній кімнаті перед показами.

Покупці краще оцінюють квартири із яскравим освітленням. Вони здаються світлішими та сонячними. Темні кімнати відштовхують клієнтів, і квартира буде продаватися складніше.

Документи

Частина покупців насамперед дивиться не так на саму квартиру, але в документи неї. Щоб підготувати квартиру до продажу, дуже уважно поставтеся до наявності всіх потрібних документів і підготуйтеся заздалегідь. Без їх наявності ви не зможете продати квартиру та отримати гроші.

Документи дуже важливі, тому що перед покупкою досвідчені покупці можуть замовити юридичну перевірку юристом з нерухомості. На ринку дуже багато шахраїв і ніхто не хоче потрапити до небезпечної ситуації після покупки квартири. Тому вам потрібно підготуватись.

Які документи знадобляться для продажу квартири:

 • Паспорт та ідентифікаційний код усіх власників.
 • Документ, що підтверджує право власності на квартиру.
 • Якщо прописані діти – дозвіл органів опіки та піклування.
 • Технічний паспорт на квартиру.
 • Документи про сімейний стан власників.
 • Оцінка квартири.
 • Довідка з Жека про прописані у квартирі.
 • Витяг з державного реєстру.

Це основний перелік необхідних документів на продаж квартири. Ви повинні підготуватися та знайти всі документи, які у вас є на квартиру та перевірити за нашим списком. Документи на право власності можуть бути різного виду:

 • Договір купівлі-продажу квартири
 • Свідоцтво про право власності
 • Спадщина
 • Договір довічного утримання, міни
 • Вирок суду

Також рекомендуємо при зборі документів відразу виписатися з квартири. Готові документи значно прискорюють продаж та переговори з потенційними покупцями.

Усі хочуть купити квартиру і якнайшвидше переїхати в неї жити. Якщо у вас проблеми з документами, то частина покупців навіть не розглядатиме таку покупку. Мало хто хоче ризикувати та чекати.

Заберіть все зайве

Під час підготовки квартири до продажу важливо прибрати все зайве з квартири. Вам потрібно створити відчуття простору та порожнечі. Так потенційним покупцям буде легше зрозуміти, подобається їм сама квартира чи ні. Не повинно бути деталей, що відштовхують.

Якщо ви залишите килими на стінах, старі меблі та предмети інтер’єру, то не факт, що це все сподобається покупцям. Зазвичай речі старих мешканців відштовхують. Люди прийшли дивитися свою нову квартиру, тому вона має виглядати максимально привабливо.

Ідеальний варіант квартири – це готельний номер. Уявіть собі номер у готелі та зробіть вашу квартиру приблизно таку саму. У готелях мінімальна кількість речей, чистота та багато світла. Такі квартири приваблюють та подобаються покупцям.

Як підготувати квартиру поради

Покупець хоче побачити у вашій квартирі своє майбутнє житло. Для цього квартира має бути максимально знеособленою та вільною. Всі ваші особисті речі краще прибрати. Ідеальний варіант показу квартири – це коли ніхто не живе.

Якщо ви все ж живете в квартирі, що продається, то вам доведеться поховати всі особисті речі і викинути зайві меблі. Перевезіть все зайве до іншого місця. Квартира має бути порожня та чиста. Це запорука успішного та швидкого продажу.

Косметичний ремонт

Не потрібно повністю переробляти ремонт у квартирі. У всіх різні смаки і з великою ймовірністю покупці перероблятимуть ремонт після покупки. Ваше завдання – зробити квартиру привабливою та прибрати видимі недоліки.

Для цього достатньо підклеїти шпалери, підфарбувати труби та стіни. Просто освіжіть ремонт та видаліть видимі недоліки. Якщо переклеюєте шпалери, вибирайте нейтральні кольори. Пам’ятайте про номер. Подивіться на картинку вище і зробіть так само.

Ваша квартира після підготовки має виглядати чисто та свіжо. Без зайвих речей та максимально знеособленої. Чим більше простору та світла, тим краще. На косметичний ремонт не потрібно витрачати багато грошей. Просто усуніть явні проблеми. Відремонтуйте розетки, вимикачі, крани для води та сантехніку.

Генеральне прибирання

Після того, як ви винесли зайві меблі та акуратно склали особисті речі по ящиках – можна починати генеральне прибирання. Пам’ятаємо про готельний номер і робимо приблизно так само. Всі скла та дзеркала повинні бути чистими та блищати.

Покупці дивитися у вікно і вигляд їм повинен сподобатися. Через брудне скло дивитися неприємно. Квартира з не вимитим склом виглядає старою.

Приберіть у ванній кімнаті та туалеті. Не повинно бути пилу та бруду. Ваше завдання – створити максимально чисту обстановку без відволікаючих деталей.

Висновок як підготувати квартиру до продажу

Перше, чим вам належить зайнятися – це освітлення. Воно має бути яскравим. Це створити гарний настрій та простір у вашій квартирі. Не повинно бути темних місць та кімнат.

Друге, зберіть весь пакет документів і підготуйтеся заздалегідь. Ніхто не хоче чекати та ризикувати грошима. Без наявності всіх документів ви не зможете продати квартиру та знайти покупця.

Третє, приберіть із квартири все зайве та свої особисті речі. Зробіть свою квартиру схожою на номер. Мінімальна кількість речей та максимальний простір.

По-четверте, зробіть мінімальний косметичний ремонт. Підфарбуйте стіни, підклейте шпалери, відремонтуйте вимикачі, розетки та крани. Ваше завдання просто освіжити квартиру та прибрати явні видимі недоліки та брудні місця.

П’яте, проведіть генеральне прибирання, вимийте вікна та приведіть квартиру в ідеальний порядок. Не обов’язково, щоб квартира виглядала дорого, але чистою вона повинна бути. Зробіть, щоб усередині знаходитись було приємно.

Це мінімальний перелік того, як підготувати квартиру до продажу. Ще більше цікавих порад та рекомендацій ви можете дізнатись з інших наших статей. Бажаємо вам успішно продати квартиру.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.