UKRjizn.com
Image default
Новини

Як подорожчає алкоголь в 2022 році в Україні?

Спочатку 2021 року вартість алкоголю в Україні зросла на 0,4 %. В середньому одна пляшка горілки коштує близько 93 гривень, про що говорять дані статистики. Не дивно, що багато хто вже зараз цікавиться тим, коли буде подорожчання алкоголю в 2022 році в Україні, тим більше передумови до цього є.

Як подорожчає алкоголь в 2022 році в Україні

Як було раніше?

Вартість звичайного вина вітчизняного виробництва ще в березні 2021 року стала близько 66 гривень, після чого ціна зросла на дві гривні. Між цими двома подіями пройшло всього лише півроку. І приблизно на півтори гривні зросла вартість однієї пляшки пива, так що ціна на алкогольні напої зростає. Для цього є цілком логічні передумови, які заслуговують на увагу.

Очікується чергове подорожчання

Державна служба статистики говорить про те, що вартість продуктів харчування, тобто споживчий кошик збільшився в ціні на шість з половиною відсотків. Найсильніше подорожчали м’ясо і риба, проте алкоголь і сигарети це теж не обходить увагою, причиною чому стає зростання акцизів на ці групи товарів.

Національний банк коментують всю цю ситуацію тим, що посилює інфляційний тиск. Однією з головних причин цієї події є пожвавлення економіки, що є досить позитивним фактором, тому що промисловість відновлюється, зростає Роздрібна торгівля і товарообіг.

Однак високі інфляційні впливи призводять до того, що вартість всіх продуктів зростає. Інфляція сповільниться до рівня 5% тільки ближче до половини 2022 року, тому очікувати здешевлення цін точно не варто. Відповідно алкоголь, а паралельно і сигарети, будуть рости в ціні. Хоча про те, з якого числа подорожчання алкоголю в Україні, ніякої інформації не згадується.

Як подорожчає алкоголь в Україні

Орієнтовний прогноз на 2022 рік

Міністерство розвитку економіки торгівлі збираються підвищити оптову, а слідом і роздрібну вартість на деякі види алкоголю в 2022-му році.

Зокрема лікер і горілка подорожчають на 6,2 %, віскі і джин – 5,9 відсотків, а коньяк – на 5,5 відсотків. Уточнюється, що Оптова ціна продажу 1 літра 100 процентного спирту, який використовується у виробництві алкогольних напоїв, становить 362 гривні, в роздробі ця цифра зростає до 475 гривень. Міністерство економіки зазначає, що мінімальний рівень цін складається відповідно до планових показників 2021 року. Тут враховується подорожчання складових алкогольних напоїв, тобто мова йде про сировину, а також енергоносіях і витратах на оплату праці.

Мінімальні ціни деяких алкогольних напоїв, особливо якісних, не відповідають тим витратам, які необхідні на їх виробництво, тому закон вже давно вимагає коригування. Зазвичай зростання цін відбувається в березні, тому що саме на цей період призначається індексація соціальних виплат, і сьогодні мова йде про те, яким буде подорожчання алкоголю в 2022 році в Україні в березні, хоча точні цифри відсутні.

Відповідно до даних уряду, постійне збільшення мінімальних цін на алкоголь призводить до того, що державні та місцеві бюджети отримують досить вагому суму фінансів – до 300 мільйонів гривень, і більше того, така методика дозволяє знижувати кількість смертей, які відбуваються через вживання алкоголю, зокрема-через дешеве.

ВООЗ заявляє, що алкоголь викликається кожну п’яту смерть, і особливо сильно страждають люди у віці від 15 до 19 років. Зростання цін алкоголю знижує на 32% кількість смертей, які викликані його вживанням. Від підробок і неякісного алкоголю це не захищає, але такий момент має місце бути.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.