UKRjizn.com
Image default
Релігійні святаСвята

Як правильно просити вибачення в Прощене Воскресіння 2022 року?

Напевно багато людей знають про існування такого дня. Однак, мало, хто здогадується про його призначення і сенс. Спробуємо, розібратися для чого потрібно покаяння і, як правильно просити вибачення в Прощене Воскресіння 2022.

Як просити вибачення в Прощене Воскресіння

Походження ритуалу

Традиція просити вибачення з’явилася ще в Стародавньому Єгипті. У ті часи на Великий піст ченці залишали свої місця проживання і відправлялися в пустелю. Там на самоті вони весь свій час присвячували молитвам. Після важких випробувань не всі відлюдники поверталися додому.

Передбачаючи це, вони намагалися заздалегідь попросити прощення у всіх, хто їм близький. Адже, вони могли їх бачити в останній раз і не повернутися до Великодня.

Подібний обряд допомагав священнослужителям зі спокійною душею залишати своє житло, знаючи, що оточуючі не таять на них зла. Це також допомагало краще налаштуватися на духовне очищення.

Через деякий час, християни перейняли цей досвід, і такий звичай став частиною церковного ритуалу. У Росії цей обряд став сакральним. Навіть російські царі вважали належним просити вибачення у своїх підданих.

 У Прощену неділю вони спеціально покидали свої резиденції, щоб зустрінеться з народом і покаятися.

Суть свята з точки зору релігії

Прощену неділю відзначають напередодні Великого посту. Як відомо, під час його проведення віруючі очищають своє тіло і душу.

Щоб позбутися від згубних думок, рекомендується покаятися в гріховних справах і попросити прощення у оточуючих. Вони повинні вас пробачити від щирого серця. Тільки в цьому випадку Великий піст дасть свої результати. Також потрібно пробачити і своїх кривдників. Треба зауважити, пробачити кого-небудь зовсім не просто.

Образа має властивість глибоко проникати в душу людини. Вона її руйнує і не дає спокою. Щоб пробачити, необхідно вміти розібратися зі своїми думками. Потрібно пам’ятати, що на небесах врятуються тільки ті, хто не тримає зла на інших і не винен за скоєне.

Число і дата святкування

Прощена неділя настає в останній день Масляної, напередодні Великого посту. Ще цей день називають сирним або сиропусним неділею. Це пов’язано з тим, що вже з вечора цього дня забороняється вживання м’ясних і молочних страв. Суворий піст починається відразу після заходу сонця.

Прощене Воскресіння

Як і багато свят в християнському календарі, Прощена неділя відзначається в різні дні. Його дата залежить від Великодня. Знаючи дату світлої неділі 2022, можна легко дізнатися, якого числа буде це свято. Також можна орієнтуватися за датою початку Великого посту.

Отже, в 2022 році:

  • Великдень: 02.05.2022
  • Великий піст починається: 15.03.2022
  • Прощена неділя 14.03.2022

Відрахувавши 7 тижнів (49 днів) від дати Великодня, отримуємо число, коли відзначають Прощену неділю.

Традиції святкування

З плином часу склалися певні традиції відзначати цей день. По-перше, в Прощену неділю просять вибачення за будь-які негативні вчинки. Причому вони можуть бути навмисними чи ні. По-друге, було прийнято сім разів сідати за стіл.

Вважалося що потрібно, як слід накушатися перед тривалим жорстким постом. При цьому залишки їжі не прибиралися, а покривалися новою скатертиною. І так повторювалося сім разів за кількістю пісних тижнів. Крім цього було прийнято після кожної трапези накривати залишки їжі овчиною.

Після цього кожен член сім’ї розповідав, що він поганого скоїв За останній рік і кого образив. Потім кожен родич каявся і просив вибачення. Після того, як всі члени сім’ї провели цю процедуру, було прийнято цілуватися. Звідси з’явилася ще назва цього дня – »Целовальник”.

Вважалося, що такий звичай захищає сім’ю від сварок, чвар і розбіжностей, і призводить до достатку. У деяких місцях збереглася традиція також сідати за загальний стіл, але главу сім’ї при цьому відкидають окремо. Кожен член сім’ї зобов’язаний просити у глави сімейства дозволу на покаяння. В кінці сам господар будинку виходить в центр кімнати і просить вибачення у домочадців.

За церковними канонами в Прощену неділю потрібно обов’язково сходити до церкви, щоб покаятися перед Богом. Перед цим потрібно сповідатися у священнослужителя. Тільки після цих процедур можна йти додому і приступати до трапези. Також не слід забувати зайти до родичів і сусідів і попросити у них вибачення.

Старі традиції на новий лад

В даний час у багатьох людей родичі живуть не в одному населеному пункті, а в різних. Іноді вони живуть навіть в іншій країні. Це не означає, що в Прощену неділю неможливо зв’язатися з ними і попросити вибачення за можливі образи або будь-які негативні дії. У цей день можна скористатися звичайною поштою і вислати їм святкові листівки з віршами про прощення.

Також можна поздоровлення вислати по електронній пошті або за допомогою смс. Вірші можна розмістити і в своєму акаунті в соціальних мережах. Там можна одночасно попросити вибачення у великого числа людей. Непоганим варіантом є і зв’язок з близькими через всілякі месенджери: Skype, Telegram, WhatsApp та ін.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.