UKRjizn.com
Image default
Нерухомість

Як правильно винайняти квартиру. Головні поради

У цій статті ми розглянемо, як правильно зняти квартиру. Дамо практичні рекомендації, щоб вас не обдурили та звернемо увагу на найважливіші моменти.

Розкажемо у тому як орендують квартиру теоретично і чому практично часто відбувається зовсім інакше. Підкажемо про те, як орендувати квартиру самостійно, а також коли варто звертатися до ріелтора.

Основна інформація буде про те, як орендують квартири в Україні, але так само розповімо, як знімати нерухомість в Москві і які особливості оренди в Європі.

Вся інформація заснована на особистому досвіді та досвіді наших клієнтів. Будемо раді, якщо вам буде корисно і наша стаття допоможе орендувати квартиру безпечно та без проблем.

як зняти квартиру без обману

Що найважливіше при оренді квартири

При оренді квартири найважливіше не договір, а особистий контакт із господарем. Важливо, щоб ви порозумілися з ним і як людина він був вам приємний. Дуже часто, якщо господар не сподобався, то з орендою починаються проблеми.

Договір фіксує зобов’язання та домовленості, але часто виникають непередбачені моменти, які потрібно вирішувати з господарем. І від того, який господар залежить комфорт вашого проживання в квартирі.

Дуже часто умови договору прописані, але на практиці не дотримуються. Одна зі сторін порушує договір, відбувається конфлікт, і квартиранти з’їжджають. Зазвичай ніхто не позивається, тому що звернення до суду вимагає багато грошей і результат справи передбачити складно.

Приклад проблем під час оренди

Наприклад, деякі господарі люблять приходити перевіряти квартиру раз на місяць. Не всім сподобається таке, але відмовити господареві ви не зможете.

Якщо прописати у договорі, що господар не має права заходити та перевіряти квартиру, то він не підпише з вами договір.

Які бувають спірні моменти під час оренди квартири

Опишемо найбільш очевидні спірні моменти, які можуть виникнути при оренді квартири.

Перевірка квартири господарем

Найспірніший момент – це щомісячна перевірка господарем квартири. Не всі господарі розуміють, що здаючи квартиру в оренду, на час оренди він передає право користування квартирою і це стає ваша територія.

Періодично навіть трапляються випадки, коли господар без попередження своїми ключами відкриває квартиру, яку здає вам в оренду і дивиться як там у вас усередині. Це можна кваліфікувати як проникнення у житло, але захистить вас від цього лише адекватність власника.

Зміна замків на вхідних дверях

При оренді квартири у вас буде багато особистих речей. Щоб захиститися від проблем, описаних вище, частина квартирантів хоче змінити замки, щоб жити спокійно. Але не всі господарі це схвалюють.

Якщо з вами виникнуть проблеми, то вони не зможуть зайти до квартири, і власники цього бояться. Тому такі моменти важливо обговорювати безпосередньо перед орендою квартири. Запитуйте, чи можна змінити один із замків на свій і робіть висновки.

Як правильно орендувати квартиру

Непередбачені витрати

Якщо ви поламали господареві стіл, то зрозуміло, що ви повинні купити новий за свій рахунок. Але бувають варіанти, коли ситуація може трактуватися подвійно.

Наприклад, реальний випадок – злодій хотів пограбувати квартиру, поламав 2 замки на вхідних дверях та зіпсував броньовані двері. Щоб відновити двері – потрібно купити 2 замки, викликати майстри та замовити нові вхідні двері. Хто за це повинен платити?

У нашому випадку господар був розуміючий і власним коштом поміняв двері на нові. А як буде у вашому випадку, якщо ви спочатку з господарем не порозумілися і конфліктні відносини?

Швидше за все, вам не повернуть депозит за останній місяць і ви зі скандалом виселитеся. Але жити навіть кілька днів без вхідних дверей є досить екстремальним заняттям. Тому адекватний господар при оренді, перше, на що потрібно звертати увагу.

Очікувані витрати

Окрім непередбачених витрат є й очікувані. Все залежить від того, як ви домовитеся з господарем щодо оплати дрібних поломок. Наприклад, найчастіший випадок – потік кран на кухні. Хто має встановити новий змішувач?

Хазяїн може сказати, що ви користувалися не акуратно та поламали. Інший господар скаже – надішліть чек і відніміть суму від вартості оренди. Такі моменти у квартирі можуть бути по кожній дрібниці. Все важливо обговорювати і домовлятися на зручних умовах.

Орендна плата

Часто у договорі вказують, що орендна плата закріплюється весь термін договору. Але іноді буває, що ринкова ситуація змінюється, і господар вирішує різко підняти вартість оренди.

Що робити в такому випадку? Ви можете посилатися на пункти договору, але господар цілком законних підстав може сказати, що квартира потрібна йому для особистого проживання і виселить вас протягом 2 місяців.

З господарем такого не трапиться, навіть якщо він надумає підняти вартість оренди, то м’яко запропонує обговорити це питання і ціну підніме не за 1 раз, а частинами, щоб усім було комфортно. Або з ним можна буде домовитися про адекватну знижку.

Виселення на літо

Деякі власники влітку здають квартиру подобово та можуть не попередити вас про це. Наприкінці весни вас попросять виселитися чи піднімуть вартість оренди. Обговоріть заздалегідь з господарем чи піднімається вартість на літо, чи збирається він продавати квартиру і на який термін він здає квартиру.

Як правильно орендувати квартиру

Не важливо, ви прийшли на перегляд квартири з ріелтором чи самостійно, потрібно перевірити, що перед вами справді господар квартири, а не стороння людина.

Для цього потрібно, щоб господар надав вам документи на квартиру в оригіналі з печатками та свій паспорт. Якщо власників квартири кілька, то потрібна згода всіх власників на оренду квартири. Їхня особиста присутність або нотаріально оформлена довіреність з дозволом на здачу квартири в оренду другим власником.

Які бувають випадки шахрайства

Найчастіший випадок – шахраї винаймають квартиру на кілька днів подобово і під виглядом господаря здають цю квартиру всім бажаючим на тривалий термін. Таким чином, вони за кілька днів збирають оплати за перший і останній місяць з усіх квартирантів і ховаються.

Часто у них винаймають квартири недосвідчені люди, які навіть не перевіряють документи. Але зустрічаються і більш підготовлені шахраї, які перед здаванням підробляють якісь документи та надають їх охочим у вигляді копій чи довіреності на здавання квартири.

квартира в оренду

Як захиститися від цього виду шахрайства

Щоб захиститись, перевірку власника краще проводити комплексніше. Краще для цього залучити юриста з нерухомості, щоб він перевірив квартиру та власника по реєстрам та переконався, що проблем у вас не буде. Також він може допомогти скласти максимально правильний і детальний договір оренди.

Якщо ви хочете орендувати квартиру в Україні, то можете звернутися до наших юристів з нерухомості. Ми можемо допомогти. Контакти на головній сторінці сайту.

Інші способи шахрайства під час оренди квартир

Способів шахрайства вигадали досить багато. Тому вам важливо їх знати та уникнути при оренді.

Інформаційні агенції

Вам за деяку суму пропонують приїхати в офіс та купити послугу з пошуку та побору квартири. Послуга полягає в роздруківці списку квартир, що здаються. Коштує зазвичай це недорого і пропонують квартири із привабливими цінниками.

Спосіб обману полягає в тому, що ви купуєте перелік квартир, а насправді таких квартир немає. Ви телефонуєте за номерами телефонів, а вам кажуть, що всі квартири вже здані або просто номер телефону не відповідає.

При поверненні до офісу компанії вам скажуть, що не мають до цього відношення і свою частину роботи вони виконали – ви отримали список квартир. У результаті ви втрачаєте час та гроші.

Безліч власників

Якщо при підписанні договору оренди ви не перевірили кількість власників і підписали договір лише з одним із них, то другий власник може прийти та виселити вас.

Договір оренди, підписаний лише з одним із власників, вважається недійсним. Тому перед підписанням договору вам важлива присутність обох власників або нотаріальна довіреність зі згодою від другого власника на здачу квартири.

Інакше – приходить другий власник, влаштовує скандал, викликає поліцію і вас із квартири виводять. Після цього можете подавати до суду і позиватися до суду, але гроші повернути буде досить складно.

Передача авансу під час оренди

Один із видів шахрайства – передача авансу за квартиру. Може так вийти, що квартиру здає друг господаря, колега, рієлтор або будь-яка інша особа. Вони готові показати документи власника, але наступного разу.

Щоб забронювати квартиру за вами, вони просять аванс. Ви, щоб не проґавити класний варіант, раді передати гроші та зафіксувати квартиру за вами, щоб її не орендували інші.

У результаті друг господаря, знайомий виявляється шахраєм і на дзвінки більше не відповідає. Схема полягає в тому, що цей друг орендував квартиру подобово і просто збирає аванси з бажаючих винайняти квартиру. Після отримання достатньої суми грошей шахрай сховається і ви його більше не побачите.

Як знімати квартиру в інших містах та країнах

Якщо ви хочете орендувати квартиру в Україні, ситуація скрізь з орендою приблизно однакова. Одне законодавство та приблизно однакові способи шахрайства.

Можете шукати квартиру самостійно, а можете з рієлтором. Тут на ваш розсуд та бюджет. Ріелтори зазвичай беруть одноразово 50% вартості оренди на місяць. За цю суму вони допоможуть вам знайти квартиру та зустрітися з господарем.

Але якщо ви збираєтеся орендувати квартиру в іншій країні, радимо дуже уважно вивчити місцевий ринок або звернутися до ріелтора, якщо готові заплатити за його послуги. Або вам потрібно самостійно вивчити особливості місцевого законодавства та хитрощі в які ви можете потрапити.

як безпечно орендувати квартиру

Приклад, як орендують квартири у Німеччині

Кожен ринок має свої особливості. Наприклад, у Німеччині багато компаній, які мають у власності понад 100 квартир та здають їх в оренду без комісії. Вона вже включена у вартість оренди та розбита на багато місяців. Мінімальний договір на оренду квартири 1 рік.

Для того щоб орендувати квартиру, вам потрібно надати 20 аркушів документів про джерело доходу, роботу, легальність перебування в країні і т.д. Також здають і приватні особи.

Щоб орендувати квартиру, ви повинні спочатку пройти співбесіду, а потім на конкурсній основі власник вибирає собі квартирантів, які йому більше сподобаються.

При цьому, власник часто наймає рієлтора і навіть не зустрічається з квартирантами, а робить висновки на підставі опису їх за документами та джерелом заробітку, який готують кожні потенційні квартиронаймачі.

Висновок як правильно орендувати квартиру

Підведемо підсумки. Перше – головне при оренді – це адекватний господар квартири. Якщо ви порозумієтеся з господарем, то це заощадить вам багато нервів і грошей при оренді.

Друге – перевіряйте документи власника та квартири перед орендою. Ви повинні знати кому ви передаєте гроші. Уважно читайте договір та уникайте схем шахрайства, описаних вище.

Третє – вивчіть особливості місцевого законодавства та хитрощів шахраїв, якщо ви зібралися орендувати квартиру. Це правило застосовується для будь-якої країни. Краще витратити вечір часу на вивчення інформації як правильно орендувати квартиру, ніж втратити гроші та час при помилці з орендою.

Сподіваємося, що стаття була корисною для вас і ви орендуєте квартиру правильно та безпечно.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.