UKRjizn.com
Image default
Допомога

Як розрахувати декретні виплати в Україні в 2020 році?

Поява маленької людини в сім’ї-це найрадісніше і значуща подія. Всі знають, що матеріальна допомога, яку держава надає при народженні дитини, мізерна. Тому молоді сім’ї відкладають появу малюка. Страх і невпевненість в завтрашньому дні, нестабільність, низький рівень життя, все це впливає на негативне вирішення питання появи дітей у сім’ї. Але є й ті, хто наважується народити дитинку. Для мотивації молодого покоління на продовження роду, уряд вирішив переглянути способи та інструменти оформлення компенсації. Дуже часто молодь цікавиться, якими будуть декретні виплати в Україні 2020 році. І цей інтерес цілком пояснимо.

декретні виплати

Останні новини – декретні виплати в Україні у 2020 році

Взявши до уваги останні нововведення в Мінсоцполітики, тепер щасливим татам, у яких з’явилися діти, пропонують брати десятиденну оплачувану відпустку, з того дня, коли народився малюк. Вже з 1 квітня 2019 року виплачують щомісячну допомогу для багатодітних сімей. Процедура отримання грошової компенсації реалізовується в рамках працюючого закону. Сума та терміни отримання також регулюються відповідно до головних тез Закону. Останні новини про декретні 2020 в Україні кажуть, що величина виплат і механізми оформлення будуть встановлюватися строго законом.

Допомога держави, є компенсацією за той відрізок часу, коли у жінки немає можливості заробляти на життя, адже вона в очікуванні малюка, і вже не може, як раніше працювати. Інформація про правила та механізми отримання компенсації, написана в Законі «про обов’язкове державне соціальне страхування».

Як обчислити суму декретних ?

Підрахувати величину грошової виплати можна за допомогою сервісу під назвою калькулятор декретних виплат. Таку можливість надають майже всі тематичні сайти. Цей сервіс гранично простий, не вимагає спеціальних знань, він допоможе розрахувати суму. Тому суму компенсації, що виплачується за появу на світ малюка, а також щомісячних виплат на дитину до 1, 5 року, можна легко вирахувати самостійно. Всі зміни в законодавстві враховані при створенні цього додатка.

Суми розраховуються гранично просто. Коли вже були внесені цифри заробітної плати за пару років, автоматично вираховується сума обраного допомоги.

У разі якщо сума допомоги виявилася меншою, ніж встановлено законом, калькулятор вкаже на це, і запропонує можливу найменшу суму виплати до 1,5 років. Вся інформація підкріплена посиланнями на законодавчу базу. З нею може ознайомитися будь-хто.
Там, описано механізм отримання грошової компенсації, написано, що сума його повинна бути такою, при якій відбувається нівелювання зменшення всього доходу сім’ї за неможливості працювати. Допомога повинна компенсувати зниження достатку сім’ї вагітної жінки.

беременная женщина

Правила надання грошової допомоги працюючим особам, визначає ст. 8 закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми». Тому працюючим особам, декретна компенсація нараховується відповідно до ст. 8 цього Закону. Особам, які усиновили дітей, термін відпустки і його оплата налічується по-іншому. Інші категорії, що потрапили в список теж мають свої права. А саме:

  • матусі відпустку на 70 днів до появи малюка, і після 56 днів;
  • люди, які усиновили дітей, можуть перебувати у відпустці по догляду за дітьми з дня усиновлення 56 днів (відпустка може взяти або мама або тато);
  • люди, які постраждали в катастрофі на ЧАЕС (I-IV категорії) в оплатній відпустці будуть 180 днів.

Отримати повний обсяг інформації допоможуть структури державного соцзахисту населення. Також можна знайти все, що цікавить на офіційному сайті міністерства соцполітики. Реформування держструктур та інструментів управління державою передбачає безліч змін. Багато з них несподівані і непопулярні, але є також приємні і дуже очікувані для громадян країни. Тепер непрацюючі матусі зможуть отримати деякі виплати, пов’язані з появою маленької людини. Багато майбутніх матусі, цікавляться, як здійснюються допологові виплати в Україні непрацюючим.

Пакет документів для оформлення декретних

Присутні піти в декрет жінки, зобов’язані пред’явити за місцем роботі певні документи. Непрацюючі жінки здають всі потрібні папери в УСЗН. Необхідний пакет документів:

  • заява на отримання декретних;
  • документ, що підтверджує особу особи;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • документ, що доводить факт опікунства (у разі якщо дитина була усиновлена).

Родові посібники жінкам, які не працюють

Враховуючи, що написано в законі розрахунок декретних виплат в Україні 2020 здійснюється і непрацюючим особам. Майбутні мами, не платили в соцстрах податки, і тому не зареєстровані в єдиному реєстрі, незважаючи на це, вони теж зможуть отримувати грошову компенсацію за пологи. Це право врегульовано ст. 9 закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».

Це означає, що навіть непрацюючі матусі, зможуть розраховувати на законне оформлення грошової компенсації. Законодавством передбачені декретні виплати в Україні непрацюючим мамам.

Отримання декретних тепер буде можливо для всіх майбутніх мам. Навіть для тих, хто не відраховував податок до ФССУ. Оформити таке державне забезпечення можна звернувшись в органи соціального страхування України за місцем реєстрації оформлювача.

Виходячи з нових правил, жінки, які не працювали, але зареєстровані як підприємець, тепер теж зможуть отримувати державну допомогу. Сума такої допомоги становитиме чверть від суми прожиткового мінімуму. Особам, які не працюють, розмір допомоги такий самий, як і розмір прожиткового мінімуму.

Матусям, які не працювали, відпустка теж буде оплачуваною. Найчастіше, тривалість декретної відпустки дорівнює 126 днів. А сума виплат за цей період становить 30,9 тисяч гривень. За повідомленням міністерства, декретні виплати повинні компенсувати тимчасову втрату можливості працювати під час відпустки по вагітності і пологів. Величина допомоги, не може бути менше середньої заробітної плати, незважаючи на те, який страховий стаж.

Матерям, які не працюють, але перебувають на обліку в ЦЗ, виплату грошової допомоги здійснює управління соцзахисту населення. Величина декретних виплат дорівнює мінімальному посібнику, що виплачується непрацюючим особам.

Зміни в правилах нарахування допомоги

Зміни в законодавстві спричинили за собою багато нововведення такі, наприклад, як, особливості механізму нарахування коштів. Точкою відліку для нарахування, буде середня зарплата людини. Формула розрахунку така: середня денна зарплата множиться на кількість днів відпустки.

Оподаткування за новими правилами залишається. Але і тут є свої деталі. Наприклад, 22% відраховуватиметься співробітнику роботодавцем. Експерти пояснюють, що це надбавка з урахуванням податку. І ще 8% виплатять особам з обмеженими можливостями. Не треба пропускати повз увагу лікарняні, адже вони не враховуються при підрахунку суми.

декретні

З декрету знову в декрет

Буває, що пора оплатного відпустки по догляду підійшла до кінця, співробітниця повернулася на роботу, і раптом розуміє, що знову вагітна. Співробітниця подає папери у відділ, що займається виплатами, прикріпивши до нього довідку з лікарні з підтвердженням діагнозу. Величина компенсації, в даному випадку, обчислюється від цифри минулого допомоги. Є ще спосіб вирішення цього важливого питання. Тепер сплатний відпустку, званий декретною, можливо взяти будь-якому з членів сім’ї, і зберегти допомоги на дітей.

У процесі обчислення величини грошової виплати враховується дохід людини, яка оформляє декретну відпустку. Звільнити працівницю в цей період роботодавець за законом не може, але як показує життя, нерідко звільняють. Адже ситуації бувають різні. Багато діток не ходять в дошкільні заклади, через постійні хвороби. Тому матуся, змушена, знаходиться з дитиною вдома. Тоді відпустка по догляду за дитиною продовжується до 6 років. Потрібно спочатку подати, заяву. До нього додати документ з лікарні, що підтверджує погане здоров’я дитини, а також документ, свідоцтво народження малюка.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.