Спостерігати як з маленької насінини проростає рослина, яка в подальшому принесе плоди, дуже захоплююче і цікаво. Сам процес зростання зачаровує і викликає позитивні емоції.

Садівники і городники розуміють, для того щоб отримати здорову рослину, потрібно виростити розсаду. Так рослина буде зміцнілим і при пересадці у відкритий грунт не загине від непередбачених заморозків.
Як садити розсаду в 2022 році?
Кліматичні особливості регіону не завжди дають можливість городникам садити насіння відразу на постійне місце. Саме з цієї причини досвідчені садівники, та й любителі дачники, спочатку садять розсаду, а тільки потім висаджують чагарники на відкрите повітря.

Плюси такого методу в тому, що можна самостійно вибирати час посадки насіння. Найкращий час для посіву насіння в 2022 р. припадає на лютий – березень. Овочі, які найкраще вирощувати розсадою:
- помідори;
- перець;
- баклажани;
- селера;
- скоростиглі огірки;
- гарбуз, кабачки;
- капуста;
- цибуля – порей.
Для того, щоб отримати багатий урожай в 2022 році, потрібно.
- Використовувати якісне насіння. При використанні поганих насіння є ймовірність отримати слабку рослину або не отримати його зовсім. Довіряйте перевіреному постачальнику.
- Хороший грунт. Його можна приготувати самостійно або придбати в магазині. Головне перед покупкою звернути увагу на склад ґрунту, наявність таких компонентів як торф, перегній і дернова земля дасть відмінний результат, і ви отримаєте сильне і здорове рослина.
- Правильна ємність для розсади. Невдало підібрана тара здатна погубити рослину, тому найкраще вибирати: спеціальні ящики для розсади, паперові або торф’яні горщики.
- Підготовка грунту перед посівом насіння. Для цього необхідно прогріти насіння або помістити їх в спеціальний розчин.
- Слідувати термінам вирощування розсади. На упаковці з насінням завжди вказується приблизний термін посіву.

Час посадки за місячним календарем
Наші предки велике значення приділяли місячним посівного календаря і вибирали кращий час для посіву. Та й зараз, багато садівників вибирають сприятливі дні, орієнтуючись на фази Місяця.
На нашому сайті, існує «Календар городника на 2022 рік», в якому розписано все по датах, слідуючи цим календарем можна вибрати сприятливу дату для засіву насіння або висадки розсади.
Коли пересаджувати розсаду у відкритий грунт?
Коли грунт достатньо прогріється, розсаду можна пересаджувати на постійне місце, орієнтовно квітень-травень 2022 року (див. таблицю), все залежить від регіону.
Між кущами розсади має залишатися невеликий простір, відмінним варіантом буде – посадка в шаховому порядку.
Краще здійснювати посадку розсади у вечірній час при похмурій погоді, так ви зведете до мінімуму отриманий стрес у рослини. Через кілька днів чагарники необхідно буде підв’язати.
Як правильно вирощувати?
Садівники, щоб отримати багатий урожай, дотримуються деяких правил по догляду за рослинами. Головні правила, яких необхідно дотримуватися:
- не переливати рослина, помірний полив дасть добрий розвиток кореневої системи, і ви отримаєте смачний урожай;
- вчасно потрібно рихлити і підгортати землю;
- переглядати розсаду на наявність хвороб і шкідників. Для боротьби з такою проблемою існує безліч препаратів з хімічними добавками, але якщо ви противник хімії, то можете виготовити в домашніх умовах, наприклад зробити настоянку з часнику, таким розчином доведеться часто поливати кущі;
- своєчасне прищипування;
- достатнє освітлення;
- вчасно позбавлятися від бур’янів.
Період росту і дозрівання
Зазначимо, що в період росту рослина розвиває кореневу систему і нарощує листя, а також накопичує поживні речовини.

Наступним етапом йде процес формування квітконосу і зав’язування бутонів. Далі йде – цвітіння, в цей період листя і коріння починають рости повільніше, відбувається запилення рослин бджолами та іншими комахами. Слідом відбувається зав’язь, а в подальшому ріст плодів, які, досягнувши певного розміру, починають дозрівати, набувають характерний колір і досягають повної стиглості.
Знаючи фази росту, можна підкоригувати процес догляду за рослиною. Адже вони люблять тепло, тому саме влітку починається активне зростання у овочевих культур.
Існує декілька хитрощів, скориставшись якими, можна прискорити дозрівання плодів:
- повертати пагони плодами до сонця;
- дати більше тепла, прохолодною вночі можна накрити плівкою;
- у помідорів можна зірвати перші плоди, так решта швидше стануть червоними;
- обприскати картопляні кущі розчином мідного купоросу, бадилля почне сохнути і весь зріст буде йти в бульби;
- прищеплювати рослини;
- підгодовувати добривами.
Дотримуючись нескладних порад і дотримуючись інструкцій, можна отримати хороший урожай стиглих овочів.