UKRjizn.com
Image default
Свята

Як відпочиваємо в 2020 році?

Календар 2020 року — це не тільки робочі будні, коли більшість росіян змушені ходити на роботу і в навчальні заклади. У ньому є святкові дні, пов’язані з важливими державними, історичними, релігійними подіями. Для багатьох жителів країни вони мають важливий сенс, а також надають додаткову можливість відпочити.

Флаг России

Державні свята Росії у всіх російських регіонах в 2020 році, відзначатимуть вісім офіційних державних свят. Всі вони об’єднують країну, сприяють її згуртуванню, гармонійному розвитку в майбутньому. Серед урочистих днів – Новий 2020 рік.

Початок нового десятиліття зустрічатимуть у середу, 1 січня. Свято плавно перейде в Різдво Христове, традиційно святкову в Росії 7 січня.

У лютому країна відзначає і День захисника Вітчизни. Чоловіків, яких у суспільстві традиційно вважають захисниками країни, спокою та миру, вітатимуть 23-го числа. Вже через 2 тижні, 8-го березня, квіти та подарунки отримуватимуть ніжні дами.

Міжнародний жіночий день в Росії є неробочим з середини 60-х рр. минулого століття.

У травні країна відзначає відразу два офіційних свята. На перше число доведеться День весни і праці. А трохи більше, ніж через тиждень, 9 травня, настане одна з найважливіших червоних дат, шанована жителями усіх поколінь – Дня перемоги. Згадувати всіх тих, хто домігся перемоги ціною свого життя, здоров’я, будуть в суботу.

Парад в честь Дня Победы

У п’ятницю, 12 червня, вже кілька років відзначається День Росії, пов’язаний з визнанням незалежності держави, надіями на його силу, могутність, повага до громадян, успіх на міжнародній арені. Остання червона дата календарного 2020 року пов’язана з Днем народної єдності. Це юне свято відзначають 4 листопада.

Список регіональних свят

В деяких регіонах є свої національні свята. Вони пов’язані з подіями, важливими для жителів цих місць, їх культури, самосвідомості, і є вихідними. Частина урочистостей має фіксовані дати, інші залежать від місячного календаря.

Щорічно в одні й ті ж дні відзначають:

  • у квітні 16-го числа-День миру в Чеченській Республіці. Інший регіон Росії, Республіка Саха (Якутія) відсвяткує червону дату 27 квітня.
  • Інгушетія щороку зустрічає День утворення Республіки-4 червня.
  • Дагестан вітає створення Конституції 26 липня. Багатий на національні свята і серпень. 15-го числа відзначає День Республіки Тива, 22-го-Комі, а 30 – го, в передостанній літній день, – Татарстан.
  • Кабардино-Балкарська Республіка, починаючи з 1997 р., святкує День державності 1-го вересня.
  • З 1995 р. 5-го жовтня пам’ять про свою освіту вшановує Республіка Адигея.
  • Завершують рік свята в Татарстані і Калмикії. Жителі цих Республік відпочивають 6 листопада, вшановуючи прийняття Конституції.
Календарь и подарок на праздник

До регіональних свят, що мають плаваючу дату, відноситься Ураза-байрам. У 2020 році неробочим днем він буде в Башкортостані, Чеченській Республіці, Татарстані і деяких інших регіонах Росії буде 24 травня.

Як відпочиваємо в 2020 році: календар з переносами

В 2020 році календар святкових днів, принесе чимало приємних сюрпризів. І хоча свят буде не більше, ніж зазвичай, зручне розташування дозволить цікаво провести довгі вихідні, насолодитися подорожами, зустріччю з друзями, провести більше часу з сім’єю.

Зимові та новорічні канікули

В січні росіяни традиційно відпочивають під час новорічних канікул. Вони починаються 1 січня і закінчуються після Різдва Христового.

Особливість календаря 2020 року в тому, що 4 і 5 січня випадають на суботу та неділю, а тому підлягають перенесенню. Уряд РФ прийняв рішення перенести ці два дні на 4 і 5 травня, і тоді жителів Росії чекають довгі п’ятиденні травневі свята.

На новорічні свята, як зазвичай, будуть восьмиденні канікули, перший робочий тиждень триватиме всього 2 дні. Точна інформація про структуру січневого відпочинку з’явиться тільки в 3 кварталі 2019 р. На цьому зимові святкові вихідні 2020 року — не закінчуються. Захисників Вітчизни будуть вшановувати в неділю. Вихідний перенесуть на наступний за ним понеділок. У підсумку, за рахунок перенесення росіяни відпочинуть 3 дні, з 22 по 24 лютого. Втім, можливий варіант, коли додатковий вихідний пересунеться і на травень.

Весняні і травневі святкові дати

Не менш цікава структура святкового календаря чекає і навесні. Традиційно цей час року багато на вихідні дні, і в цьому році жителів усіх куточків Росії чекають справжні канікули. Міжнародний жіночий день випаде на неділю, а тому, ймовірно, відпочивати люди, робота яких ґрунтується на п’ятиденному робочому тижні, будуть з суботи, 7 березня, понеділок, 9 березня.

Офіційних святкових вихідних не буде в квітні, зате травень принесе їх в достатній кількості. Першотравень і День Перемоги розташувалися дуже зручно. День весни і праці доведеться на п’ятницю, а тому росіяни відпочиватимуть з п’ятниці по вівторок включно. Урочисту святкову дату, пов’язану з великою перемогою, зустрінуть у суботу. Можливо, канікули будуть подовжені за рахунок перенесення вихідних з січня.

Літні та осінні свята 2020 року

Незважаючи на те, що влітку тільки одне офіційне державне свято-це День Росії, календар вишикувався так, що це дата доведеться на п’ятницю. Тому росіян чекає офіційний відпочинок протягом трьох діб: з 12 по 14 червня.

Наступне офіційне свято настане тільки через 4 місяці – в листопаді. Пов’язаний він з Днем народної єдності. Утім, брак святкових дат в літньо-осінній сезон багато компенсують відпусткою, який часто триває від двох до чотирьох тижнів.

Передсвяткові дні

Велику радість працівникам і учням доставляють скорочені дні. Настають вони безпосередньо перед святами, при цьому тривалість робочого часу скорочується на одну годину. Втім, є момент, про який часто забувають. Якщо червона дата припадає на неділю, в п’ятницю робочий час не скорочується.

Аналіз виробничого календаря РФ з вихідними і святами, показує, що в 2020 році буде 5 передсвяткових робочих дня.

Перший передує п’ятниці 1 травня і припаде на четвер 30 Квітня. Ще одне скорочення відбудеться в п’ятницю, 8 травня. Пов’язано воно з наступаючим торжеством Перемоги. Укорочений на одну годину буде і четвер 11 червня. Він передує Дню Росії.

Менше потрібно буде працювати у вівторок, 3 листопада. Незважаючи на те, що День народної єдності – останнє свято в 2020 році, виробничий календар містить ще одні скорочені робочі будні. Це 31 грудня.

В останній четвер року, що минає, всі, хто не запланує відпустку, працюватимуть на годину менше.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.