UKRjizn.com
Image default
Услуги

Як звільнити директора ТОВ якщо він засновник

Директор підприємства або ТВО така ж наймана посада, як і інші штатні працівники, заснована на укладенні трудового договору. При наборі на роботу та звільненні з такої високої посади є невеликі особливості, які слід дотримуватися. Тому треба розібратись, як звільнити директора ТОВ якщо він засновник?

Які є підстави для звільнення?

Робочий процес у будь-яке рішення вносить свої корективи, але є перелік стандартних ситуацій для звільнення директора компанії:

 1. Угода сторін, коли обидві сторони «полюбовно» домовляються про припинення робочого процесу та відповідно до трудового договору. У такому разі власник поставить підпис під заявою про звільнення, також на папері має бути віза голови загальних зборів акціонерів (учасників). Директор може розраховувати на виплату фінансової компенсації.
 1. Строк робочого договору закінчився, і якщо одна із сторін не бажає продовжувати співпрацю, вона повинна повідомити іншу сторону про своє рішення (звільнення) не менше ніж за 3 робочі дні до дати останнього робочого дня, зазначеного в документі. Але директор може не розраховувати на офіційну компенсацію підприємства. Цікаво, якщо в такому разі директор залишається працювати (не знаючи про звільнення, закінчення терміну контракт), документ переходить у форму «безстрокового».
 2. Рішення засновників на звільнення поширюється лише на найвищі керівні посади. У такому разі проводяться збори акціонерів, які й виносять відповідне рішення. Не потрібно жодних причин і пояснень ситуації, що склалася, але директор може розраховувати на останні виплати від компанії в розмірі 3-х місячних окладів. Але, не можна за таким критерієм звільняти вагітних директорів або жінок з дітьми до 3-х років або батьків, які виховують дітей самостійно.
 3. При ліквідації компанії, важливо враховувати, чи бере участь у ліквідації безпосередньо директор. Якщо ні, то процедура звільнення схожа на інших працівників. В іншому випадку збори учасників або акціонерів повинні затвердити звільнення та розірвання договору.
 4. У разі банкрутства фірми процес звільнення директора не включає компенсаційні виплати. Для початку фірма може запровадити посаду тимчасового керуючого чи антикризового менеджера, який проаналізує фінансовий стан компанії. У такому разі дії та можливості директора вже обмежені. На цьому етапі директор все ще керує організацією, але його повноваження обмежені. У такому разі звільнення провадиться за рішенням загальних зборів та без «останніх виплат».
 5. Вихід на пенсію директора супроводжується виплатами від підприємства (3 оклади) у разі звільнення. Якщо директор йде за власним бажанням – гроші не передбачаються трудовим законодавством.

Усі ocoбливocті пpoцeдypи нaйму та звільнення диpeктopa регламентовані в нормах законодавства.

Важливо! Навіть якщо фінансова компенсація передбачена законом у конкретному випадку звільнення, це не означає, що у компанії на момент звільнення будуть кошти та можливості виплатити.

Правила звільнення директора: покрокові рекомендації

Розібратись, як звільнити директора ТОВ якщо він засновник за власним бажанням допоможуть посильні рекомендації «кадровиків» та юристів. Процедура звільнення власника, який обіймає посаду директора, виглядає так:

 1. Подання власником заяви. Обов’язково вказати особисте ім’я, прізвище, посаду та назву організації, направити листа зборам акціонерів або голові. У документі потрібно вказати причину звільнення з посади, обов’язково поставити дату та підпис.
 2. Проведення зборів акціонерів та процедури голосування. Засновники або учасники повинні бути повідомлені про звільнення директора, якщо в компанії є кілька власників, кожен з них повинен бути повідомлений особисто. Повідомлення можна виконати рекомендованим листом поштою або особисто. У листі обов’язково вказується час та місце зборів для прийняття рішення та перелік питань, винесених на обговорення.
 3. Оформлення наказу на підприємстві. Дата вказується така сама, як у трудовий книжці.
 4. Передача справ управителю, заступнику. Це має робити безпосередньо сам директор за кілька місяців (тижнів) до звільнення.
 5. Отримання документів та розрахункових компенсацій, якщо передбачаються.
 6. Обов’язково проводити коригування у документах ЄДРЮЛ. Для цього треба звернутися до податкового, контролюючого органу.

Процедура звільнення директора підприємства, якщо він є власником нескладна, хоч і пов’язана з деякими особливостями. Кожен випадок має свої властивості, наприклад, треба знати, як звільнити директора ТОВ без його згоди або за згодою сторін.

Важливо виконати всі регламентовані трудовим законодавством дії, розібратися, яких ситуаціях потрібно затвердження зборів учасників і є можливість виплатити компенсації.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.