UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Яка буде індексація зарплати пожежникам України в 2022 році?

На поточний момент в Україні є економічні проблеми, тому говорити про зростання заробітних плат стає складніше і складніше. Карантин і пандемія не найкращим чином позначилися на тому, що відбувається сьогодні, тому наповненість державного бюджету залишається під питанням. Однак влада намагається піклуватися про своїх громадян, особливо він представників бюджетної сфери, постійно підвищуючи заробітної плати. І сьогодні найбільш актуальним є питання з приводу того, коли пожежникам підвищать зарплату в Україні.

Ситуація досить складна, тому що професія пожежного небезпечна, така праця повинна відповідним чином оплачуватися, інакше розраховувати на якість виконуваної роботи просто не доведеться.

Яка буде індексація зарплати пожежникам України в 2022 році

Трохи про реформу

У країні зараз відбувається ряд реорганізації, які створюються за участю європейських фахівців і аналітиків. І реформи також стосуються служби надзвичайних ситуацій. У планах влади привести службу, в якій працює пожежна, до європейських стандартів якості. Що це означає? Що це спричинить за собою зростання заробітних плат, збільшить престиж професії і дозволить зробити життя даної категорії бюджетників більш матеріально забезпеченою і комфортною.

Вперше про реформу заговорили ще в 2017-му році, відтоді вона йде, але повільними темпами. Щодо 2022 року, то в основному зміни буде спрямовані на те, щоб збільшити кваліфікацію працівників пожежних служб, а також їх фізичну підготовку і поліпшити знання з надання медичної допомоги.

Відповідно до планів у кожного пожежного заробітна плата повинна бути не менше 15 000 – 20 000 грн. До речі кажучи, для довідки саме стільки ж планується платити і лікарям.

Рівень заробітних плат

Щодо зростання доходів пожежників, тут питання залишається досить проблематичним. У Державному бюджеті немає вільної кількості коштів, які можна було б безпроблемно витратити на вирішення цього питання. Насамперед очікується те, що зростання заробітних плат буде компенсовано збільшенням прожиткового мінімуму та рівнем мінімального окладу. Що стосується того, як буде проводитися індексація зарплати пожежникам України в 2022 році, то тут ніяких точних даних немає.

Поки складно сказати, яким саме буде рівень інфляції, і чого можна буде очікувати далі, хоча розмови ведуться з приводу економічного зростання, відповідно боятися нічого. Однак складно зрозуміти, де влада збирається брати гроші на те, щоб зарплата пожежного України була не менше 15 000 гривень, якщо сьогодні в середньому представники цієї професії заробляють близько 10 000 гривень.

Поки ще до кінця не сформований бюджет на 2022 рік, тому немає точних цифр про те, з якої статті будуть братися кошти на збільшення доходу пожежників. Однак зміни в роботі служби будуть

Індексація зарплати пожежникам в 2022 році

Нововведення

Вводиться комплекс заходів по боротьбі проти корупції, зазначається, що сьогодні інспектори вже не беруть хабарі і не заважають компаніям, тому що новий алгоритм перевірок дав свої результати. Введено обов’язкове страхування для того, щоб підприємці не могли порушувати пожежні вимоги.

Справа в тому, що сьогодні всі вимоги з пожежної безпеки перекладені на плечі страхової служби, які в свою чергу не дають страховку тим, хто не може забезпечити ту саму безпеку, тому що в подальшому саме страхова служба буде нести відповідальність за будь-яке порушення. Методика запозичена з Європи, і вона, як показує практика, дозволяє боротися з досить великою кількістю проблем.

До того ж у майбутньому планується формування добровільних загонів, які діятимуть у надзвичайних ситуаціях як допоміжні на кожній закріпленій території. Професійні співробітники надзвичайної служби будуть відправлятися на більш важкі виклики, що дозволить охопити серйозний обсяг робіт.

Природно, грошове забезпечення повинно відповідати тяжкості праці і всім необхідним навичкам для виконання останнього, але знову ж таки варто повторити, що питання заробітної плати залишається відкритим.

Чи варто боятися скорочень?

Останнім часом дуже часто з’являються новини з приводу того, що можливе скорочення пожежників в 2022 році в Україні, і треба сказати, що ці дані не позбавлені сенсу.

Справа в тому, що деякі пожежні частини досить довго простоюють, але на них виділяються гроші з державного бюджету. Витрачати собі “непотрібну” кількість фінансів бюджет не може дозволити, тому скорочення деяких частин, точніше їх злиття, звичайно, буде.

Щодо того, яким буде скорочення співробітників, поки сказати це досить складно. Планується переатестація всіх працівників, і якщо хтось покаже не дуже хороші результати і погані фізичні навички, то є ймовірність того, що така людина втратить роботу, або перейде на більш низьку посаду. До речі кажучи, надалі такі перевірки будуть проводитися досить часто, з періодичністю раз на два або три роки.

Позитивні новини

Щодо позитивних новин, то тут можна сказати, що в 2003-му році була створена деяка компанія, яка називається «Українські вертольоти». Сюди входить трохи більше двох десятків вертольотів і більше п’яти сотень співробітників, які використовуються для гасіння пожеж. На початку серпня 2021 року в Туреччині сталася хвиля пожеж, і для того, щоб їм допомогти, використовувався саме український авіафлот. І тут стало зрозуміло, наскільки професійно можуть діяти українські пожежники, працюючи на вертольотах і в гірській місцевості.

До речі кажучи, країнами обговорювалося питання з приводу того, що система пожежогасіння в світі не особливо ефективна, вона дає величезні збої і розрахована якраз на те, що буде зібрано велику кількість авіаційної техніки. Однак на практиці відбувається трохи інакше.

Гасіння пожежі – це справжнісінька наука, а вигорілі ліси це екологічна катастрофа. Необхідно виділяти гроші як на навчання пожежників, і необхідно підвищення зарплати пожежникам в Україні 2022, а також виділення грошей на їх перекваліфікацію, а також укомплектувати службу всім необхідним, тому що від цього залежить занадто велика кількість людей.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.