UKRjizn.com
Image default
Пенсія

Яка буде мінімальна пенсія в Україні в 2020 році?

На даний момент пенсіонери є однією з найчисленніших категорій громадян України, адже їх налічується більше 11 мільйонів чоловік. При цьому далеко не всі з них живуть благополучно. Рівень пенсій в Україні залишає бажати кращого, але з-за того що багато пенсіонери працювали неофіційно і не мають достатньої кількості стажу, вони можуть задовольнятися лише мінімальною пенсією, якої не вистачає для задоволення всіх буденних потреб. У той же час пенсіонери сподіваються, що впроваджується державними властями Пенсійна реформа нарешті дасть свої результати і тому часто цікавляться, яка буде мінімальна пенсія в Україні, на скільки піднімуть виплати цього разу і чи варто готуватися до якихось серйозних нововведень.

налог на пенсию

Що являє собою мінімальна пенсія?

Мінімальна пенсія – це соціальна гарантія з боку держави, порядок нарахування і виплати якої регулюється законодавством, зокрема Законом «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Дія цього закону поширюється на всіх осіб, які регулярно сплачують внески в Пенсійний фонд, а також на тих працівників, за кого внески сплачує роботодавець. Мінімальна пенсія в Україні у 2020 р. покладена кожній людині, який вийшов на пенсію за віком або ж внаслідок втрати годувальника при цьому виплати нараховуються тільки за умови наявності необхідного страхового стажу. Для осіб чоловічої статі необхідний стаж становить 35 років, а для жінок – лише 30.

Бувають випадки, коли у людини більший або ж менший стаж. Якщо стаж більше, то за кожен додатковий рік понад норми величина мінімальної пенсії цієї людини збільшується на 1% від встановленого фактичного розміру пенсійних виплат з урахуванням всіх надбавок, рівня доходу та інших факторів. Але якщо стажу менше, то мінімальна пенсія встановлюється пропорційно його обсягу.

Яка буде мінімальна пенсія в Україні в 2020 році?

Згідно із заявами представників державної влади, вони мають намір всерйоз зайнятися питанням рівня пенсій і підняти з на новий рівень. Очікується, що розмір мінімальної пенсії в Україні в 2020 році зросте на пристойну суму. Надбавка дозволить встановити мінімальні нарахування на рівні не менше 1700 гривень. Якщо у влади вистачить ресурсів і можливостей, то підвищення буде ще більше. Згідно зі статистикою, підвищення торкнеться приблизно 600 тисяч осіб. Але на цьому зміни не закінчаться. Влада обіцяє, що пенсія буде рости протягом усього 2020 року і в наступних роках теж. Водночас неодноразово йшлося про поаилеги спеціальних видів пенсій. Правда, ніякої конкретики з цього приводу поки немає.

новини про дефолт

Нововведення, які чекають пенсіонерів

На найближчий час владою заплановано дуже багато змін і нововведень, які в цілому повинні покращити життя пенсіонерів і вирішити безліч нагальних питань. Наприклад, представники Укрпошти заявляли про необхідність збільшити тариф на доставку пенсійних коштів. Саме тому влада вирішила передати право на доставку Ощадбанку та іншим структурам. На даний момент ведуться підготовчі роботи, але вже незабаром пенсіонери зможуть отримувати свої гроші в Ощадбанку.

Ще одне важливе нововведення приготували для тих, Хто збирається перестати працювати і вийти на законний відпочинок найближчим часом. Для цих громадян Пенсійний фонд України розробив послугу дистанційного оформлення виплат. Все відбувається в електронному вигляді, а сама процедура передбачає:

  1. Можливість подачі всіх необхідних документів в електронному вигляді з використанням електронного підпису для підтвердження особи.
  2. Отримання повідомлень від Пенсійного фонду про призначення виплат із зазначенням Сервісного центру, де можна забрати пенсійне посвідчення.

Очікується, що провела оформлення виплат онлайн буде займати у громадян не більше десяти хвилин, в той час як у відділенні вона займає не менше півгодини в середньому. При цьому всі персональні дані будуть надійно захищатися системою.

Також владою було заявлено, що мінімальна пенсія в бюджеті України буде встановлюватися в максимально можливому розмірі в залежності від актуальних можливостей. Деякі політики прогнозують зростання мінімальних виплат до двох тисяч гривень до кінця року. У цілому нині спостерігається тенденція до підвищення рівня пенсійного забезпечення, а також до підвищення темпу росту виплат, а тому можна очікувати, що вже через кілька років пенсіонери будуть отримувати як мінімум 4-5 тисяч гривень. Однак для втілення в життя таких змін і покращення якості життя літніх людей треба не тільки повністю реалізувати реформу, але і купу різних нововведень, вивівши пенсійну систему України на новий рівень.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.