UKRjizn.com
Image default
Пенсія

Яка буде мінімальна пенсія в Україні в 2021 році?

У провладних ЗМІ вже давно мусується тема поетапного підвищення пенсій, і це відбувається на тлі перманентних заяв про припинення виплат окремим категоріям через нестачу грошей у бюджеті і необхідність переходу на накопичувальну систему. Мінімальна пенсія 2021 в Україні зросте, але не завдяки волі народних обранців, а тому, що вона прив’язана до мінімалки і ПМ.

Мінімальна пенсія 2021 в Україні

Останні новини

Наприкінці січня наступного року Кабінет Міністрів, пам’ятаючи про минулорічний досвід, настійно рекомендував Верховній Раді закріпити дату індексації. Вона анонсована на березень поточного року. Незважаючи на повідомлення Мінфіну про середній розмір пенсій в Україні на рівні 3,5 тис.грн., повідомляти:

  • підвищення торкнеться тільки 6,5 млн українців з 11,5 млн пенсіонерів, які проживають в країні;
  • вона виросте у людей з повним страховим стажем (30/35 років для чоловіків і жінок) і складе 2200 грн. – це мінімальна пенсія в Україні в 2021 р, для тих, хто відпрацював більше трьох десятків років на державу;
  • у працюючих пенсіонерів, старше 65 років пенсія, при наявності повного стажу, підросте на 300 грн. – до 2400 грн., і тільки тому, що буде проведений перерахунок, якого не було з 2019 року.

Досить складно розібратися з реальним підвищенням. На деяких українських сайтах можна в одній публікації знайти твердження про те, що мінімальна пенсія прив’язана і не прив’язана до МРОТ, і на цій підставі вона виросте тільки в березні, а потім поетапно, в липні і грудні. Цифри пенсіонерів, яких торкнеться збільшення виплат, теж наводяться різні: від 6,5 до 8 млн літніх українців, але навіть у другому варіанті це означає, що у 3,5 млн пенсія залишиться в колишньому мізерному розмірі.

Мінімалка по країні

Мінімальна пенсія в бюджеті України фігурує під загальним показником 173 млрд грн, закладених для осучаснення різних виплат – від планової індексації в березні і щомісячної доплати людям похилого віку (400 грн. з 75 років, і 500 – з 80) до перерахунку розміру працюючим пенсіонерам відразу за два роки.

Розмір мінімальної пенсії в Україні в 2021 році планується змінити двічі – в липні і в грудні, зростання складе близько 8%, що при невеликому розмірі мінімалки не обіцяє пенсіонерам значного зростання коштів на виживання.

Мінімальна пенсія Україна

З 1 липня і до кінця року їм додадуть, за підрахунками аналітиків на українських сайтах, в цілому, 131 гривню, хоча при проведенні простих арифметичних дій, виходить на 34 грн. більший:

  • перші півроку мінімалка буде виплачуватися в колишньому розмірі-1769 грн. (підвищення буде з 1 липня);
  • потім пройде підвищення на 4,8%, і вона складе 1854 грн.;
  • з 1 грудня збільшиться на 4,3%, до 1934 грн.

Цікаво, що мінімалка підвищується і для людей зі стажем 30/35 років для жінок і чоловіків) і цей підйом виплат торкнеться 2 мільйонів пенсіонерів, які пропрацювали такий термін і отримують мінімальну пенсійну виплату. У них вона виросте за рахунок підвищення розміру МРОТ, оскільки за законом вона повинна становити 40% від величини, затвердженої черговою законодавчою постановою.

Нова система перерахунку

В Україні з 2021 року вводиться нова система перерахунку пенсій, хоча і стара була не дуже зрозумілою простому населенню. Наприклад, хто пішов на заслужений відпочинок три роки тому, за умови, що він до цього отримував зарплату вище середньостатистичного рівня відпрацював більше 35 років, може претендувати на 1800 грн. У ПФУ помножили середню зарплату за 2 останні роки на відпрацьований стаж, 1% і коефіцієнт заробітку, який при середньому рівні зарплати становить одиницю.

У тому ж році було 2 підвищення пенсій, в цілому на 120 грн. у нинішньому році анонсовано майже 300 грн. і це пов’язано з давно назрілою необхідністю підйому показника, до якого прив’язані розрахунки Пенсійного фонду.

На втіху тим, хто запитує, яка буде мінімальна пенсія в Україні, наводиться складна система у формулах, введена в новому році, поради купити відсутні до страхового рівня роки або працювати, щоб досягти потрібного рівня. Однак мінімалка тим, хто отримає підвищення за рахунок індексації рівня інфляції (офіційний показник – 10%) у розмірі 1934 грн. ненабагато відрізняється від цифри в 2400, яка вийде у громадян України з тим же стажем, які отримували до виходу на пенсію зарплату вище середнього рівня. В якості альтернативи сформованому становищу українська влада все наполегливіше просуває ідею про скасування соціальної пенсії і створення накопичувальної.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.