UKRjizn.com
Image default
ДопомогаОсвіта

Яка буде соціальна стипендія 2020 в Україні?

Розпочався новий навчальний рік. Студенти повернулися до своїх навчальних закладів. І багато з них замислюються над тим, якою буде соціальна стипендія 2020 в Україні. Кожен учень хотів би отримувати стипендію щомісяця. Грошова виплата, яку держава щомісяця надає учням і студентам, учням аспірантури і докторантури, які потребують соціальної матеріальної допомоги.

соціальна стипендія

Яка буде соціальна стипендія 2020 в Україні?

Реформи в Україні торкнулися всіх сфер життя, включаючи освіту. Отже, було встановлено, що механізм виплати та призначення стипендій студентам застарів. У Мінфіні було вирішено виплачувати два види стипендій. Одна соціальна стипендія нараховується державними структурами в якості матеріальної підтримки для студентів певної категорії. Зміни в освітній системі, а саме в нарахуванні стипендій, дали можливість учням отримувати дві стипендії. Друга стипендія академічна, вона призначається учням за відмінне навчання.

Студентам усіх часів постійно не вистачає грошей. Тому новина про можливість отримувати дві стипендії їх дуже радує. Вирвавшись з батьківського гніздечка в доросле життя, студенти часто потребують матеріальної підтримки. Не всім можуть допомогти батьки. У деяких батьків немає. Окремим учням доводиться навіть підробляти, щоб вижити.

Студенти, які вступили вчитися на перший курс, часто цікавляться, чи платять стипендію влітку в Україні. Адже тим, у кого немає батьків, потрібно як то жити і тоді, коли вони не вчаться.

Осовременивание пенсий

Кому виплачуватиметься стипендія?

Починаючи з 2019 року, уряд став вносити зміни в правилах здійснення виплат студентам. Перелік учнів, які зможуть отримати щомісячні виплати, значно розширився. Отримувати їх будуть:

 • учні з сімей з низьким достатком;
 • брали участь в АТО;
 • члени сім’ї учасників АТО;
 • студенти – сироти, які не досягли 23 років;
 • учні – переселенці;
 • діти загиблих учасників бойових дій на Донбасі;
 • діти загиблих на Майдані;
 • діти загиблих ліквідаторів аварії на НС.

Учням з малозабезпечених сімей соціальні стипендії у 2020 році в Україні нараховуватимуться щомісяця. Якщо вони встигають у навчанні і мають певні досягнення, вони зможуть отримувати ще й другий тип стипендії.

Деякі з учнів вступили вчитися не після школи, а після АТО. Вони теж повинні отримувати щомісячну соціальну виплату. Схожа ситуація з дітьми учасників військових дій на Сході країни, і дітьми, у яких батьки загинули на Майдані. А також діти ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній станції теж входять в цю категорію.

Що стосується сиріт, або дітей з неповних сімей, вони теж повинні отримувати стипендію від держави. Діти переселенці зі Сходу України та Криму, теж отримають стипендію від держави. Всі перераховані категорії учнів за умови особистої навчання, отримають щомісяця соціальну, а деякі, за свої старання і досягнення ще й академічну стипендію. Деякі студенти першокурсники часто цікавляться, чи виплачується соціальна стипендія контрактникам. Така форма навчання не передбачає жодних виплат студентам.

Нараховують стипендію органи соцзахисту за допомогою бухгалтерів вузу або коледжу, в якому проходить навчання учень. Щоб учень міг отримувати стипендію, він повинен встигати з усіх предметів. Цей вид стипендії виплачується тільки учням стаціонару. Відмінники, завдяки своїй старанності, можуть розраховувати на підвищену стипендію. У тому випадку, якщо виникли спірні питання в нарахуванні академічної стипендії учням, вирішувати їх будуть спеціальні комісії за участю декана, керівника групи та авторитетного представника від студентів.

карта банка

Розмір соціальних стипендій

Всіх студентів цікавить інформація, якою буде розмір соціальної стипендії у 2020 році в Україні. Сума щомісячної виплати студентам залежить від багатьох факторів. Велике значення має тип стипендії (соціальна або академічна). Також важливо розуміти, що розмір стипендії залежить від рівня акредитації навчального закладу. Розмір соціальної стипендії у 2020 році в Україні в різних навчальних закладах свій:

 • сироти, учні в ПТУ отримають 1180 гривень;
 • учні ПТУ 450 гривень;
 • соціальна стипендія студентам технікуму 890 гривень;
 • учні вишу отримають 1180 гривень;
 • сироти, учні у вишах отримають 2360 гривень.

Всім студентам за успіхи і досягнення в навчанні нараховується академічна стипендія. В даному випадку все залежить від студента і від його старань і устремлінь. Цю стипендію можуть скасувати, якщо успішність учня знизиться з яких-небудь причин. Якщо учень старається, і досягає певних успіхів у навчанні, це гарантує йому отримання академічної стипендії. Нарахування цієї стипендії відбувається за іншим принципом:

 • учні ПТУ отримають – 490 гривень;
 • студенти коледжів – 980 гривень;
 • студенти технікумів – 1250 гривень;
 • учні ВНЗ-1300 гривень.

Стипендія для успішних студентів ВНЗ стипендія від Президента становитиме суму 2729 гривень, а для успішних учнів технікумів-2130. Кабінет Міністрів нарахує успішним учням виплати в сумі 2480 і мінімум 1180 гривень.

Найбільш старанні аспіранти можуть щомісяця отримувати стипендію від держави в розмірі-5300 гривень, цю суму уряд обіцяє збільшити. Зміна уряду, спричинила приємні зміни в системі освіти. Така потужна мотивація для молоді, сприяє підвищенню якості освіти та популяризації самої навчання. Є надія, що Україна виростить масу нових геніїв, які послужать добру службу, роблячи свою країну однією з найбільш процвітаючих і багатих не тільки в Європі, але і в світі.

Порядок оформлення

Щоб оформити стипендію, учень повинен, насамперед, подати заявку на стипендію керівництву навчального закладу, і пред’явити свої документи. Такі як, ксерокс паспорта та коду учня, копію студентського та довідку з державних структур, що підтверджує статус людини, що бажає отримати цю виплату. Деякі студенти цікавляться інформацією, чи можуть позбавити соціальної стипендії і з якої причини.

Щомісячні виплати можуть зменшити учням, які не встигають у навчанні. Але щоб позбавити цієї стипендії, необхідні вагомі причини, підтверджені буквою закону.

Дізнатися детальніше про всі новини за темою «нарахування соціальної стипендії учням», можна в офіційних джерелах.
Офіційні урядові сайти викладають всі новини і зміни в законодавчій системі для загального ознайомлення. Або на офіційному сайті Міністерства освіти. Також всю детальну інформацію можна прочитати на будь-якому інформаційному сайті. Крім цього, будь-який студент може підійти до керівника свого навчального закладу для отримання достовірної інформації. Є надія, що Україна виростить масу нових геніїв, які зроблять свою країну однією з найбільш процвітаючих і багатих не тільки в Європі, але і в світі.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.