UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Яка буде зарплата військовослужбовців України в 2022 році?

На початку вересня 2021 року з’явилися оптимістичні повідомлення про те, що влада має намір підвищити зарплату військовослужбовцям. Всі вони складені в майбутньому часі, так що схожість торішніх і позаторішніх обіцянок більш, ніж очевидно.

Точної цифри, яка буде зарплата військовослужбовців України в 2022 році, немає в жодному джерелі, проте автори публікацій впевнені, що зарплату піднімуть, закладуть на це необхідні кошти в бюджеті, а армію модернізують, тому що на це теж будуть виділені гроші в проекті бюджету-2022.

Яка буде зарплата військовослужбовців України в 2022 році?

Підстава

І.Верещук, яка на сьогоднішній день займає посаду голови підкомітету ВРУ з державної безпеки і оборони, зробила заяву в ефірі телеканалу «Рада». Оскільки дама займає посаду голови підкомітету при Комітеті Верховної Ради з нацбезпеки, оборони і розвідки, а за сумісництвом є депутатом президентської партії «Слуга народу», її заяву було неодноразово Процитовано на варіабельних українських сайтах. Короткий зміст озвученого можна висловити в декількох пунктах:

  • збільшення зарплати військовим не було вже більше 2-х років;
  • це-неприємна і нехороша тенденція, яку потрібно виправити;
  • люди, які ризикують життям і здоров’ям, не отримують гідної винагороди за свою велику місію;
  • щоб захищати Україну, військовослужбовці повинні відчувати повною мірою турботу своєї держави;
  • депутати ВР відчувають щиру надію, що грошові кошти з’являться і будуть спрямовані на цю благородну мету.

У другій частині промови акцентувалася увага на необхідності модернізації озброєння, тій обставині, що всі фінансові вливання йдуть на лагодження радянської техніки, що дісталася Україні 30 років тому, а замість цього потрібно закуповувати і розробляти новітні технології, які і забезпечать країні її обороноздатність.

Цікаво, що патріотичний сайт, цитуючи слова голови підкомітету, висловив непохитну впевненість, що Рада знайде гроші і на те, щоб зросла зарплата військових України в 2022 році, і на закупівлю озброєння, але при цьому засумнівався, що Україні продадуть нову зброю. У примітках додано про те, що потужний імпульс, обіцяний в 2014 вітчизняної промисловості та зайнятості громадян від старту війни, так і не з’явився за всі минулі сім років.

Нагадуємо, що в травні президент Зеленський підписав указ, згідно з яким на війну і військових буде направлятися не менше 5% ВВП, що неухильно зменшується.

Перспектива

Останні новини про підвищення зарплати військовим у 2022 році в Україні посилаються на зростання зарплат військових у зоні АТО, а тим часом, за рік, незважаючи на всі обіцянки Зеленського, вона зросла всього на 500 гривень. Гортаючи останні публікації, можна помітити, що в пресі не озвучуються цифри окладів.

Нещодавно заборонене в Україні російське видання “Московський комсомолець”, зуміло дізнатися про ” колосальні заробітки військових, які вважають особливою доблестю обстрілювати мирні міста і селища, що колись знаходилися на території їхньої країни:

  • рядовий отримує в зоні АТО 23 тис.грн. Сума за рік зросла на півтисячі в національній валюті;
  • офіцерам платять від 50 тис. грн. (на початку війни тільки ті, хто був у званні полковника і вище, отримували від 22 тис.);
  • зарплата військовослужбовців контрактників України, які не перебувають у зоні військових дій, становить 14,5 тис.грн.
  • у багатьох важливих служб на території України, офіцери отримують трохи більше мінімальної зарплати (6000).
Зарплата військовослужбовців України в 2022 році

Солдатам-строковикам, яких не направляють в зону АТО (хоча відзначені і такі випадки) раніше вважали одноразову виплату в МЗП, але з моменту її підвищення цей порядок змінився і перетворився на розрахунок в прожиткових мінімумах, які, як відомо, в країні в 3 рази менше мінімалки.

Уряд неодноразово обіцяв, що зарплата військовослужбовців України в зоні АТО ще зросте, хоча вони вкрай незадоволені оплатою своєї нелегкої роботи. Це зрозуміло, якщо порівнювати соло ставками контрактників в США, Європі та Росії. Минулого року було розкрито чисельність ЗСУ на Донбасі. Це-майже чверть мільйона людей, які отримують гроші з бюджету.

Не дивно, що прикордонники, внутрішні війська і навіть СБУ сидять на жебрацьких окладах. Остання структура п’ять років чекає скорочень, закриття деяких департаментів, передачі важливого аспекту діяльності у відання новоствореної структури. З прикордонної служби минулого року звільнилося 4,5 тисячі професіоналів.

Чи буде підвищення

Сайт Мінфін на початку літа 2021 року опублікував оптимістичний макропрогноз від уряду України, в якому стверджується, що зарплати держслужбовців в 2022 році повинні зрости на 4,4%. Середньомісячна складе майже 16 тисяч гривень.

Як відомо, середня зарплата визначається складанням всіх зарплат і діленням отриманої суми на число працюючих. Це означає, що є люди, які отримують мінімалку, а є депутати і міністри з сотнями тисяч і мільйонами. Саме тому найвища СЗП в столиці України – Києві.

4,4%, озвучені в червні – це передбачувана індексація. Зростання інфляції в Україні, за прогнозами Альфа-Банку, до кінця 2021 складе 9,8%, а в наступному році почне потроху падати.

Можливо, військовим піднімуть зарплати в зоні АТО, але тим, хто служить га підконтрольній території, обіцяють від уряду тільки індексацію в половину зростання ІСЦ. За відомостями з достовірних джерел, і на це підвищення розраховувати не варто: до ВРУ внесено законопроект про скасування індексації, збереження її тільки для стипендій і аліментних виплат.

У пояснювальній записці йдеться, що механізм індексації був введений в період екстремальних умов економіки, зараз такого не спостерігається, і замість методу, через який відбувається безліч помилок, потрібно розробляти інші механізми соціальної компенсації. Правда, про які саме розробки йдеться, не уточнюється, і чи буде хтось цим займатися, невідомо.

Судячи з нинішнього стану бюджету, розраховувати на указ про зростання зарплат військових, немає сенсу. Хоча якщо згадати попередній, про підйом зарплат медикам, на ділі означає подорожчання тарифів для населення і рекомендації Кабміну шукати на це кошти, такий документ ні до чого не призведе.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.