UKRjizn.com
Image default
Прогноз погоди

Яка погода буде влітку 2022 погода в Україні?

Українці славляться своєю працьовитістю і невтомністю. Як тільки зима відпускає свої позиції, країна активно починає готувати свою землю для майбутнього посівного сезону.

Оскільки в Україні переважає континентальний, а місцями і субтропічний клімат, то в деяких областях посадка картоплі починається вже в лютому. Звичайно, не може не цікавити жителів країни питання: коли буде тепло в Україні в 2022 році.

Сонячний літній день

Яким буде 2022-й?

Максимально точний прогноз синоптики можуть оприлюднити приблизно за 5-6 днів до дати. Між тим, є цілий ряд факторів, емпіричних даних, які дозволяють фахівцям приблизно дізнатися яким буде той чи інший сезон.

Серед основних моментів, що найбільше насторожують метеорологів зараз, є плями на Сонці. Це, вказують вчені, спалахи. У 2022 році їх кількість істотно збільшиться. Як наслідок, похолодання загрожує всій планеті.

Українці в цьому плані в безпеці. Інше негативніше явище – глобальніше потепління сприяло утворенню над деякими материками свого роду буферної зони з повітряних мас.

Значить, не доведеться жителям країни хвилюватися з приводу того, коли прийде тепло в Україну. Воно, як і завжди, почнеться весною. Мінливість стане характерною ознакою погоди в новому році.

Температура повітря різко буде змінюватися протягом одного дня: палюче сонце зміниться градом і шквальним вітром і, навпаки, серед сильних злив раптово виринуть промінчики Сонця. Очевидно, 2022-й стане роком несподіванок і погодних сюрпризів. Тому варто подбати і про наявність парасольок, і сонячних окулярів.

Чого чекати навесні?

Досить холодним виявиться перший весняний місяць. Протягом перших двох тижнів березня ніщо навіть натякати не буде на весняну пору. Лише після весняного рівнодення сніг неохоче почне сповзати з полів і тротуарів. Повністю очиститися від снігового покривала країна зможе до 10-12 квітня. З цього періоду, передбачають синоптики, вже відчується перше в році тепло. Запахне свіжою травою, почнуть прилітати Птахи.

Найбільша кількість опадів навесні припаде на період з 25 квітня по 20-е травня. До травневих свят вночі траплятимуться нічні заморозки.

Травень не буде таким смаження, як у 2018-м. Однак надіти легкі кросівки в день можна буде ще в кінці квітня.

Дощ в літній день

Оскільки погодні умови в різних областях країни відрізняються, можна запевнити, що посівний сезон на Сході і півдні почнеться в кінці березня. На Заході ж і півночі починати висадку картоплі можна буде десь з середини квітня.

Чи буде літо теплим?

Відповідаючи на питання: коли настане тепло в 2022 році в Україні синоптики вже зараз попереджають, що не варто чекати сезону купання вже з першого числа календарного літа.

Жаркий сезон 2022-го буде дещо зміщений і менш тривалий, ніж в 2018-2019-х роках. Весна буде досить тривалою, а осінь вступить у свої володіння на 1,5-2 тижні швидше, ніж зазвичай.

Надіти легкі футболки, шорти і прогулятися в літню ніч можна буде приблизно з 15-го червня. Загалом, літо не повинно бути занадто спекотним. У всякому разі, аномальної спеки (якої так часто лякали синоптики в 2019-му) бути не повинно.

Періодично, як і щороку, Україну накриватиме зливами. Дощі і вітри по всій Україні пронесуться в кінці червня, в 10-х числах липня і в 20-х числах серпня.

Звичайно, більш сухо і значно тепліше буде протягом усього літа в східних і південних областях. На Заході і, особливо, на Закарпатті, традиційно опадів буде більше.

Сезон купання в Дніпрі та на інших водоймах країни триватиме до кінця серпня. Правда, в останній тиждень можливе різке похолодання, періодичні дощі. Температура в день не підніметься вище 22 ℃. Ночі вже будуть відчутно холодніше з середини серпня.

Народний синоптик

Свій прогноз з приводу того чи буде тепло влітку 2022 року дає і народна мудрість. Тісний зв’язок з природою протягом багатьох тисячоліть, давала можливість українцям передбачити погодну ситуацію завтрашнього дня.

Якщо з дахів і проводів, вірили наші предки, звисають довгі бурульки, значить і холодна весна триватиме довго, тепло в країну прийде з запізнень.

Не доведеться довго насолоджуватися першим в році теплом, якщо раптово в березні почуєте грім. Це ознака скорого повернення морозів.

Пильніше придивитися потрібно до поведінки тварин і птахів. Повернення додому жайворонків і граків вказує, що холодній Порі прийшов кінець.

З сонячної сторони намагаються будувати свої гніздечка-будинки пташки, якщо весна і літо будуть холодними і дощовими. І, навпаки, вони висиджують свої яйця з західної і північної сторін в тому випадку, коли відчувають особливо жарку погоду і сонячні дні.

Довго не змінює кольору свого одягу заєць, якщо не відчуває приходу тепла. Тому білий заєць в березні – ознака тривалих морозів.

Особливо швидко зацвітають кульбаби в той рік, коли літній сезон повинен бути коротким.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.