UKRjizn.com
Image default
Нерухомість

Які будуть ціни на нерухомість в 2022 році в Україні?

В умовах стрімкого зростання цін в країні і знецінення гривні, українців цікавить вартість житла. Український канал ” 24 ” дав прогноз цін на нерухомість в Україні 2022, проаналізувавши прогнози провідних експертів ринку житлової нерухомості країни.

Які будуть ціни на нерухомість в 2022 році в Україні?

Зростання цін на житло в 2021 році

Ріелтори та експерти зафіксували ще на початку поточного року різке підвищення цін на житло у великих українських містах. Ціна зросла взимку в середньому на 10%, а в деяких містах піднялася на 15-18%. Аналітики прогнозують зростання вартості житлової нерухомості до кінця поточного року. Темпи зростання будуть залежати від різних факторів:

  • регіон;
  • ступеня зносу;
  • класу житла.

На початку року найбільше зросла вартість новобудов. На вторинному ринку житлової нерухомості не спостерігалося такого різкого стрибка цін.

Як вказують експерти каналу «24», найбільше зросли в ціні однокімнатні та двокімнатні квартири площею від 35 до 50 м 2 в новобудовах економ і бізнес класу. На них припадає сьогодні до 70% всіх продажів. Ціна на саме затребуване житло зросла на 7-12%. Житло в заміських будинках піднялося у вартості на 5-10%. Незмінною залишилася вартість квартир в таунхаусах.

Як вказують експерти, зростання цін на житло було викликане ажіотажним попитом на ринку нерухомості. Приватні інвестори намагаються зберегти свої накопичення, активно вкладаючи їх в нове житло. Прогноз на ринку житлової нерухомості України на 2022 рік дає надію на те, що ціна на неї буде рости і далі, а значить вкладені накопичення не тільки збережуться, але примножаться.

Скільки коштуватиме житло в Україні в 2022 році

На думку гендиректора ПБГ» Ковальська ” Сергія Пилиппенка, в 2022 році продовжиться зростання цін на житло. Якщо в поточному році ціна квадратного метра в новобудові становить 1,3 тис.доларів, то до 2023 року вона зросте до 2 тис. доларів.

Ціни на нерухомість в 2022 році в Україні

Глава ріелторської компанії “Enso” Раміль Мехтієв вважає, що вартість квадратного метра вже в майбутньому році на нове житло може зрости до 3 тис.доларів через зростання вартості будматеріалів і дефіциту вільних ділянок в містах, які будуть відводитися під будівництво нових житлових комплексів.

Будівельні компанії в 2022 році не зможуть почати будівництво нових житлових комплексів через те, що поки ще не прийнятий новий генплан, тому в 2022 і 2023 роках складно буде отримати ділянку під правильно Оформлене будівництво житлової забудови. Це викличе скорочення пропозиції на ринку житла в новобудовах, що в свою чергу призведе до зростання цін.

Найбільше спостерігається зростання цін на житло в Києві. Тут ціни сильно ростуть не тільки на новобудови, а й на Вторинне житло. Ціна на новобудови може піднятися в майбутньому році, вважає президент Конфедерації Будівельників України Лев Парцахаладзе, через збільшення витрат будівельних компаній. Він вказує на те, що збільшилася вартість будматеріалів і робочої сили.

На формування ціни на вторинному ринку житла в бік його збільшення впливає закон № 5600, згідно з яким, юр. особи при продажу нерухомості повинні тепер платити ПДВ в 18%, а фізичні особи після продажу протягом року 2 житлових об’єктів зобов’язані сплатити ПДФО в 18% з кожної наступної угоди.

Чи варто купувати житлову нерухомість в 2022 році?

Прогнозуючи зростання цін на житло економ і бізнес класу невеликої площі, експерти не говорять, які будуть ціни на нерухомість в 2022 році в Україні. При цьому аналітики не рекомендують приватним інвесторам вкладатися в недороге нове житло в новобудовах, яке продається «від обороту».

Прагнучи продати якомога більше такого житла в багатоквартирних будинках, забудовник часто продає ще не побудовані квадратні метри. В умовах глобальної економічної кризи високий ризик купити довгобуд, або зовсім втратити свої гроші.

Експерти рекомендують вкладати кошти в житло середнього цінового сегмента, на частку якого не припадає така кількість продажів, як на квартири економ класу. За рахунок цього гарантується хороша якість будівельних і оздоблювальних робіт і можливість придбання вже готового до експлуатації житла.

В цілому вибухове зростання цін на ринку житлової нерухомості завжди закінчується їх обвалом. У такій ситуації слід дотримуватися правильної стратегії. При падінні цін купувати квартири, а при зростанні їх вартості продавати. У майбутньому році різкого обвалу на ринку нерухомості не передбачається. Тим, хто планує придбати житло в майбутньому році, слід шукати перевірених забудовників на ринку новобудов, або підібрати підходящий варіант на вторинному ринку, де ціни будуть нижче.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.