UKRjizn.com
Image default
Пенсія

Які будуть пенсії військовим пенсіонерам України в 2020 році?

Військовий конфлікт на сході країни все ще триває. Зрозуміло, що з кожним роком все більше військових приєднується до участі в ньому. Вони щохвилини ризикують своїми життями і здоров’ям, втрачають спілкування з сім’ями, не встигають насолодитися кращими моментами в житті своїх дітей.

Військові пенсіонери в парадній формі

Звичайно, їм хочеться знати за що такі жертви. Питання про те, які будуть пенсії військовим пенсіонерам України в 2020 році, свіжі результати переговорів ветеранів з владою – найбільш актуальні і цікаві зараз.

Три види пенсій військового

Останні новини Про пенсії військовим пенсіонерам дають зрозуміти, що для представників цієї професії уряд передбачив три різновиди пенсії, що призначаються відповідно до певних обставин.

  1. За вислугу років. Тобто, коли військовий вже відслужив необхідну для отримання державних виплат кількість років. Сума в такому разі може бути дуже різною і залежить як від загального стажу, так і від суми заробітної плати. Загалом, це приблизно 50-70% від зарплати.
  2. По інвалідності. У цьому випадку не має значення ні скільки років самому військовому, ні кількість відслужених років. Розмір виплат найбільшою мірою залежить від групи інвалідності.
  3. По втрати годувальника. Призначається тим особам, які були у військового на утриманні і, внаслідок його смерті, залишилися у скрутному матеріальному становищі.

Підвищення пенсійних виплат

На початку 2017 року представниками уряду було повідомлено про початок перерахунку пенсійних виплат для всіх пенсіонерів, в тому числі і військових.

Як показала практика, отримати незначне підвищення змогли лише 10% пенсіонерів. Звичайно, після цього почалися мітинги і протести. Не відреагувати на таку ситуацію нова влада не могла, а тому почався новий план підвищення.

Військові пенсіонери на страйк

Мінімальна сума для військового у відставці, починаючи з січня 2019-го року, становить 1500 грн. Оскільки ця сума значно менша, ніж отримує більшість військових, то суттєвого покращення ніхто не відчув.

Другий етап збільшення державних виплат припадає на квітень 2019-го року. Тоді уряд вирішив збільшити ще на 50%. Таким чином, мінімальні державні виплати захиснику Вітчизни після завершення трудової діяльності становить 2250 грн.

Третє підвищення пенсії військовим пенсіонерам в 2020 році, планується на першу половину нового року.

Як повідомляють деякі чиновники, цього разу різниця в сумі буде особливо відчутною, адже становитиме приблизно 80-100%. Мінімум, який обіцяє нова влада, становитиме 3000 грн. У порівняння з 2018 роком це 100%. Якщо ж військовий отримував 3000 грн., То, відповідно, з нового року він отримуватиме по 6000 грн.

На сьогодні ще чекають перерахунку державних виплат ще понад 10,2 млн. осіб. У цю цифру входять і військові, які не отримали збільшення доходу в квітні 2019-го року.

Як вказують в уряді, так зване “осучаснення пенсій” відбуватиметься автоматично. Тобто самим пенсіонерам не потрібно стояти в черзі і збирати якісь довідки для отримання нової пенсії.

Пенсія по інвалідності

Не тільки збільшаться пенсії військовим пенсіонерам України у 2020 році, свіжі результати вказують, що і виплати внаслідок втрати працездатності також істотно збільшаться.

Спеціальна пенсія для військових «по інвалідності» призначається захисникам у тому випадку, якщо каліцтво настало під час проходження служби або не пізніше, ніж 3 місяці з моменту звільнення зі служби.

Військові пенсії в Україні в 2020 році

Основними показниками для розрахунку є: матеріальне забезпечення особи, а також її звання, місце роботи, група інвалідності.

Держава встановлює мінімальний поріг для нарахування. Так, якщо здоров’я захисник з першою групою втратив під час бойових дій, йому належить 100% від суми його заробітку в армії. Якщо ж за інших обставин і причини, тоді 70%.

Для тих, кому медична комісія встановила другу групу, належить 80% від зарплати, якщо потерпілий втратив здоров’я в бою, і 60% якщо в інших ситуаціях.

Особам з третьою групою гарантується по 60%, Якщо стали інвалідами вони після бойових дій, і 40%, якщо постраждали в інших обставинах.

На велику «компенсацію» можуть претендувати солдати «строковики». 120, 110 або 105% від свого окладу вони матимуть, якщо вчиняли військові дії на користь держави і по 110, 105 і 100%, якщо стали інвалідами за інших обставин.

Пенсії вдовам військового

Перерахунок пенсії військовим пенсіонерам в Україні в 2020 році дозволить отримувати великі суми грошей не тільки самим військовим, але і вдовам захисників. Звичайно, отримувати допомогу зможуть не всі. Держава встановлює в цьому випадку кілька правил.

  1. Покійний службовець повинен бути годувальником для своєї сім’ї, тобто дружина (діти) не повинні самостійно працювати.
  2. Смерть настала в результаті подій, пов’язаних з несення військової служби. Це може бути: поранення, контузія, або інші захворювання, на які захворів захисник під час виконання своїх обов’язків.
  3. Смерть військового або настала в період виконання службових обов’язків, або протягом наступних трьох місяців після звільнення з армії.

Крім цього, перейти на так звану «пенсійну пенсію» сім’я має право лише в тому разі, якщо військовий вже був пенсіонером, або ще не пройшло 5 років з того моменту, як він вже не отримує пенсії (у цьому випадку, мова йде не про виплати відповідно віком, стажем, а про пенсії по інвалідності).

Розмір виплат в кожному випадку потрібно обчислювати окремо, адже він безпосередньо залежить від обставин, що спричинили смерть, а також розміру окладу службовця.

Наприклад, якщо військовий загинув на полі бою, або в результаті нанесених під час бою травм, його сім’я буде отримувати по 70% від окладу захисника. Якщо ж загиблий забезпечував кількох непрацевлаштованих членів сім’ї (наприклад, дружиною з двома дітьми), тоді відсоток збільшується до рівня 90.

Обчислюючи суму до нарахування, органи соціального захисту, фахівці Пенсійного Фонду також обов’язково повинні враховувати і звання захисника.

Мінімальний розмір військової пенсії становить 30% від окладу захисника з урахуванням кожного з його членів сім’ї. Такі суми призначаються в тому випадку, коли «солдат» помирає з причин, які прямо не пов’язані з несенням служби, наприклад, нещасного випадку, ускладнень після грипу тощо.

Для цієї категорії виплати будуть перераховуватися за тим же принципом, що і для інших захисників.

Як дають зрозуміти останні новини пенсії військовим пенсіонерам України з 1 січня, позитивні зрушення в цьому питанні все ж будуть. Разом з тим, до рівня європейського забезпечення українцям ще дуже далеко. Так, наприклад, у сусідній Польщі пенсіонер може розраховувати, як мінімум, на 250 доларів пенсійних виплат.

Крім цього у нього є відкритий накопичувальний рахунок, де також збирається немаленька сума. Представники престижних професій, в тому числі і військові в Польщі, можуть претендувати на суму в 500-700 доларів кожен місяць.

Українська влада запевняє, що продовжує працювати над цим питанням і щиро вірить, що після впровадження так званої «страховий недержавної пенсії» ситуація із забезпеченням військових пенсіонерів та пенсіонерів загалом істотно зміниться.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.