UKRjizn.com
Image default
Прогноз

Які будуть перспективи в 2021 році в України?

Президент Зеленський на початку поточного року намалював довірливим обивателям прекрасні картини Райдужного майбутнього: безприкладне зростання ВВП, підвищення зарплат і пенсій, світова велич на тлі рішучої відсічі агресору.

Перспективи України

Через кілька місяців міжнародні видання, відповідаючи на питання, які перспективи в України на 2021, відповідають у повній згоді: дефолт країни поки відтягнуть, але судячи з показника відтоку прямих інвестицій і сум, які належить виплатити за рік, Україна знаходиться на старті жаху без кінця, а її нинішній лідер може побачити жахливий кінець вже незабаром.

Трохи голих фактів

Патріотичні сайти все ще покладають надії на потенціал країни і небувалий ривок вперед, проте аналітики та експерти спираються не на емоції і не любов до держави з найпотужнішою в світі армією, а на факти, які можна легко відшукати на офіційних сайтах, у звітах політиків, банків і держорганів. І цього достатньо, щоб оцінити, які перспективи в України на 2021 рік:

  1. 1 квартал поточного року ознаменований відтоком прямих іноземних інвестицій в 301 млн. американських зелених. Минулорічний рекорд уряду Зеленського трохи не дотягнув до 900 мільйонів. Враховуючи, що наведена цифра-тільки за перший квартал, а їх в році 4, новий рекорд в кінці року неминучий і нищівний. Дані взяті зі звіту Національного банку України.
  2. У минулому році капітальні інвестиції були всього 10% від ВВП, і ця величина – просто вкрай низька. Навіть після перемоги Майдану вона не опустилася нижче 14%, а якщо порівнювати з роком приходу до влади популярного коміка, то в минулому році вони впали в 1,5 рази, причому, без урахування інфляції.
  3. Аналітики впевнені, що відтік прямих і капітальних інвестицій – прямий наслідок загострення ситуації на Донбасі, яке нинішня влада роздуває за наказом зовнішнього управління. Це – не те положення, при якому можна очікувати припливу інвесторів. Зате відтоку може бути і більше, тому що вкладники віддають перевагу державам зі стабільним становищем хоча б всередині країни.
  4. Ніяке зростання економіки в 2021 році не очікує країну – підписання угоди з Туреччиною, хабарі, придбання закордонного озброєння, вугілля і тепловозів вб’є її, приводячи до банкрутства власних шахтарів, зброярів і Машинобудівників. Їх, правда, залишилося зовсім небагато, але це – поки ще реальні робочі місця і податки в казну.

Держава Україна, не виконуючи зобов’язань перед інвесторами, вже нарвалася на десяток судових претензій різного масштабу – від китайців, у яких віджали “Мотор Січ”, до Росії, яка тільки завдяки тактиці Лондона, все ще не повернула свої мільярди і естонців, яких банально відібрали в Києві ТРЦ, вартістю 750 млн.дол. У кожного судового позову є з десяток послідовників, які чекають судового рішення і готових пред’явити аналогічні претензії до влади, що допустила промахи, потурання, а то і відвертий відбирання грошей у інвесторів.

Райдужне майбутнє

Відповідаючи на питання, які будуть перспективи в України, експерти фінансового ринку сходяться в тому, що уряду вдалося запобігти обвалу фінансової піраміди в кінці минулого року, але виконати таке в нинішньому році вже навряд чи вдасться.

Які будуть перспективи в 2021 році в України

Незважаючи на колосальні платежі за борговими зобов’язаннями, тіло боргу не зменшується:

  • чверть сплаченого-це відсотки;
  • для погашення термінових платежів беруться нові позики (теж з чималими відсотками);
  • є ще%, які Україна платить інвесторам, які вклалися в ОВДП (тільки за рік так званий уряд випустив їх на 5 мільярдів в американській валюті, але тільки покупка цих паперів і стримує неминучу глибоку девальвацію гривні);
  • українські банки теж стали скуповувати ОКВЗ-виявилося, що це вигідніше, ніж видавати кредити на розвиток економіки.

Про те, що економіка України в 2021 році піддається небувалим ризикам, кажуть провідні українські експерти. І це-не голослівні твердження: дві третини бюджету піде на погашення запозичень, що вже були, а в кінці минулого року взято ще 3,6 млрд. дол. і 600 млн.євро. Вже тоді говорили про неминучий дефолт, але влада його відтягнула, продовжуючи будувати фінансову піраміду. Але такі споруди рано чи пізно руйнуються з гучним тріском.

Разом маємо

Ситуацію з промисловістю в країні називають дикою деіндустріалізацією, монетарну політику – помилковою, інноваційна Динаміка знаходиться на нульовій позначці. Зростання тарифів тільки створить астрономічної величини заборгованості і призведе до неминучого загострення соціальних протиріч. Уряд в змозі тільки нарощувати податки і скорочувати виконання зобов’язань перед населенням. Саме це зараз і відбувається.

Продовження знищення сільської та міської інфраструктури-лікарень і навчальних закладів, скорочення посівних площ (через податки і подорожчання насіння і добрив, неконтрольованого рейдерства)-ось перспективи української економіки від місцевих експертів. З боку все виглядає ще гірше.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.