UKRjizn.com
Image default
Економічний прогноз

Який буде індекс інфляції в 2021 році?

Прогноз майбутнього економіки України хвилює, як простих українців, так і саму владу. Мінекономрозвитку дає наступні прогнози і зміни річних показників, в яких треба розбиратися, отже, який буде індекс інфляції 2021 в Україні?

індекс інфляції

Економічний прогноз на 2021 рік для України

Виходячи з наданого прогнозу соціально-економічного розвитку в країні на майбутні 3 роки, ВВП в 2021 році складе не більше 3-4%. При цьому не будуть спостерігатися скачки, показник збережеться на тому ж рівні.

При зміні влади інфляція в Україні знаходиться на максимально низькому рівні-менше 2%, який є історично невисоким. І навіть кадрові перестановки в НБУ не змінять істотно дані показники.
Міністерство економіки розраховує утримувати рівень ВВП України на показнику максимум 4,6%, з майбутньою стабілізацією до 4,3%. Це підтверджується оновленим проектом прогнозом сер України, який найближчим часом був розміщений на державних інтернет ресурсах.

У документі сформований і розрахований урядом базовий варіант розвитку, зростання ВВП на 3 роки вперед:

• 2021 – 4,6% максимум

• 2022 – 4,3%

• 2023 – 4,7%
Інфляція неминуче залежить від показника ВВП, за розрахунок наданих даних інфляція в 2021 році становитиме в середньому 8,1%, надалі протягом року вона знизиться до 6,7-6%.
У документі також зазначено, що в торговому балансі сальдо в країні буде з кожним роком знижуватися:

  • 2021 рік-10,416 млрд доларів;
  • 2022 рік-13,643 млрд доларів;
  • 2023 го-16,996 млрд доларів.

В Україні в цей період буде спостерігатися рівень безробіття в нижче, ніж у попередні роки і поступово скорочуватися з 9,2% до 8%.
У Мінекономіки пояснюють, що прогноз соціально-економічного розвитку сформований на базі нових програмних документів від ВП та інших гілок уряду, в ньому також вказана таблиця індексу інфляції в Україні.

Прогноз, розміщений на офіційних урядових майданчиках містить очікуваний вплив пандемії і карантину на економіку країни.
Починаючи з квітня 2020 року Уряд України розробляє і вносить на затвердження в межах від 5,5% до 11,6% індекс інфляції в 2021 р.в Україні такий «рознос» пов’язаний з очікуваними наслідками першої хвилі короновірусу і осінньою другою хвилею. Уряд вніс поправки до відповідного документа, наприклад, середній курс долара, який залишається на рівні 27 гривень і деякі інші показники.

 

 

 

Фактори, супутні річної інфляції

Монетарний кабінет Нацбанку України прогнозує, що необхідно буде робити спроби штучно збільшити в 2021 році ключову ставку. Багато експертів припускають, що у зв’язку з таким рівнем інфляції ключова ставка на початку 2021 року природним шляхом підвищиться.

Статистичні дані дискусійних зборів монетарного кабінету було опубліковано на офіційних джерелах.

Незважаючи на те, що сьогодні в країні спостерігається на рекордно низькому рівні в порівнянні По роках, уряд анонсує, сто процентна ставка залишиться незмінною. За весь час незалежності країни, вперше ставка з % до 6% була знижена регулятором.

зарплати суддів

Також Мінекономіки уточнюють, що в 2021 році можливе підвищення середньої ціни на значну кількість товарів і послуг в країні. Це обумовлено незначним зростанням вартості енергоносіїв, палива і загального відновлення світової економіки. Також члени монетарного комітету прогнозують, що поряд з післякризовим відновленням і підйомом світової економіки буде спостерігатися вичерпний дезінфляційний тиск, який був спровокований попередніми місяцями короновірусу і карантину по всьому світу.

Створені жорсткі монетарні умови будуть і далі формувати уповільнення і стабілізацію рівня інфляції. Незважаючи на зниження облікової ставки до 8%, в 2021 році протягом усього періоду її реальне значення залишиться незмінним. Це буде демонструвати реалії, краще інфляційних очікувань економічних експертів.

Також стримувати Індекси інфляції в Україні за 2021 рік без змін і стрибків в країні будуть і інші фактори, наприклад:

1. Висока конкурентність продовольчих товарів.

2. Стійка низька вартість світових цін на енергоносії.

3. Зупинка темпів зростання заробітних плат.

4. Грамотно регульована фіскальна політика.

За словами представників Нацбанку України якщо зростання окладів або дестабілізація економічного, соціального життя призведе до зростання інфляції, слідом підвищиться і облікова ставка.

У 2021 році українцям не варто сподіватися на істотне збільшення заробітних плат, це дозволить знизити тиск на макроекономічні показники. Стабілізації економіки також сприятиме економічна активність в європейських державах-партнерах.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.