UKRjizn.com
Image default
Новини

Який буде штраф за неоформленого працівника в Україні в 2021 році?

На сайтах наглядових органів з’явилися повідомлення про зростання штрафних санкцій за працівників, не оформлених в офіційному порядку. Це означає, що з 2021 року зростуть штрафи за неоформлених працівників таким чином уряд сподівається поповнити перманентно порожню казну держави і залатати діри в бюджеті Пенсійного фонду. Не минуло й року, як закон про лояльність до малого та середнього бізнесу перестав працювати.

Штрафи за неоформлених працівників

Проекти та реалізація

Відповідь на питання, яким буде штраф за неоформленого працівника в Україні в 2021 році залежить від кількох обставин, але вже ясно, що обидва проекти Д.Гетманцева, голови профільного комітету ВР виявилися невдалими. Перший припускав введення обов’язкового обліку оборотів підприємців (зрозуміло, з посиланням на те, що саме так працює вся Європа), але в період фінансової кризи його довелося пролонгувати, оскільки далеко не у всіх дрібних підприємців, особливо, що працюють в роздрібній торгівлі, знайшлися кошти на придбання та обслуговування касових апаратів (РРО).

Другий розроблявся на підставі твердження про те, що штраф повинен заподіяти фінансові незручності і змусити задуматися, але не вбивати бізнес, Якщо працівник не оформлений офіційно. Однак благі наміри пропали втуні, оскільки збільшилася мінімальна зарплата, а в Україні всі величини прийнято прив’язувати до рівня мінімалки або прожиткового мінімуму.

У Кабміні і раді багато хто впевнений, що саме демократизація штрафів призвела до зменшення числа офіційно оформлених (на 800 тис.осіб). З цього приводу до бюджету нібито недоотримано цілих 2 мільярди гривень. Пов’язати це зменшення з фінансовою кризою, яка вирує в країні, нікому не спало на думку. Кабмін почав розробляти новий план з детінізації економіки, проект розробила партія» Слуги народу”, і він в рекордні терміни був переданий на розгляд народних обранців.

Міняти зібралися все: від мінімалки до обліку і навіть виробничої дисципліни.

Реальні цифри і непомірні штрафи

Видання Обозреватель, відоме своєю незмінною підтримкою постмайданних урядів, стверджує, що середня зарплата неоформлених офіційно українців-10-12 тисяч. При цьому, рядком раніше вказується, що кожен п’ятий українець отримує менше навіть старого рівня мінімалки. Звідки береться усереднений показник-незрозуміло, ймовірно, його сильно оптимізують зарплати управлінців і депутатів.

Відповідальність за неоформлених працівників

Українські економісти впевнені, що дефіцит бюджету викликаний не фінансовою кризою, розвалом промисловості і тотальним зубожінням народу, а недостатнім рівнем мінімалки.

Л. Черенько, співробітник Інституту демографії, запевняє, що саме підйом рівня мінімальної зарплати в 2017 році, підвищив податкові надходження в казну і доходи місцевих бюджетів. Дама-вчений характеризує той період, як» шикарний”, впевнена, що саме підвищення мінімалки збільшило зростання ВВП країни на цілих 0,5%.

Що змінилося

Закон № 378, що передбачає деяку лояльність до ФОПів, пом’якшив фінансову відповідальність за порушення при оформленні працівників, а деякі з них (одноразові), замінив на попередження. У лютому минулого року він був підписаний президентом, в ньому передбачалося:

  • 10 мінімальних зарплат за допуск до роботи неоформленого працівника;
  • 3 МЗП – за прострочення оплати вже заробленого;
  • накладення адміністративного штрафу за КпАП та Порядком № 509;
  • зниження до 2 МЗП – раніше – 10 мінімалок) – за порушення державних гарантій з оплати праці;
  • за недопуск до перевірки представників наглядових органів – до 10 мінімальних зарплат.

Штрафування за неоформленого працівника в 2021 році в Україні збільшиться на істотні суми, завдяки поетапному підвищенню МЗП – до 60 тис.грн., а з грудня поточного року-до 65 тис.у національній валюті, з прийнятих раніше 47,5 тис. гривень. Збільшення мінімалки призвело не тільки до зростання всіх показників, що розраховуються на підставі її розміру, але і до збільшення розмірів штрафу. Крім репресій до роботодавця, вводиться ще й штраф працівнику за неофіційне працевлаштування в Україні 2021. Не варто розцінювати, як особливу лояльність до представників 1-3 групи єдиноподатників попередження при першому виявленні порушення. Вдруге вони повинні будуть заплатити 180 тис.грн., а в третій – 195 тис.грн.

штрафи за неоформлених працівників в Україні

Інформація до роздумів

Думка українських економістів про закон № 378 однозначно – вони впевнені, що до ФОПів марно проявили подобу лояльності – в Європі всі платять податки, і відповідальність за ухилення – аж до кримінальної. Однак Україна все ж не Європа, і про це можна судити за величиною мінімалки, оплаті ЖКГ і перманентно вводяться податків. У розвинених країнах поповнення скарбниці відбувається не за допомогою штрафів, а з виплат за діюче виробництво або бізнес, для якого держава створює умови.

Наведені вище цифри далеко не повна інформація про те, скільки складе штраф за неоформленого працівника в Україні. Його розмір залежить від різних складових:

  • належності до групи платників єдиного податку;
  • кількість вже виявлених порушень, або перше, помічене при перевірці;
  • є пункти законодавства, що дозволяють застосовувати одночасно кілька штрафів;
  • можуть застосовуватися КЗпП і КпАП, а це вже виправні роботи або навіть кримінальна відповідальність.

ПФУ на своїй сторінці у Фейсбук офіційно повідомив українських підприємців про посилення контролю за офіційним оформленням на роботу. Намічено проведення численних і постійних перевірок. Влада, прикриваючись вимогами законності і патріотичною риторикою про виведення з сірої зони тіньової економіки, має намір поповнити спорожнілий бюджет.

У минулому році на підвищення зарплат військовим і витрати з мілітаризації, були витрачені гроші, з яких планувалося підняти зарплати педагогам і вихователям в дитячих садах, зробити виплати медикам, які працюють з коронавірусом. Оскільки криза в країні нікуди не подівся, а нескінченні локдауни покликані замінити непридатну вакцину, куплену за непомірні гроші і неефективну, фінансові тяготи в черговий раз покладені на підприємців.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.