UKRjizn.com
Image default
Пенсія

Яким буде підвищення пенсії в 2020 році в Україні?

Незважаючи на складну економічну ситуацію і політичні проблеми, підвищення пенсій в Україні в 2020 році буде проводитися за планом, передбаченим пенсійною реформою. Хто і скільки отримає, залежить від ряду факторів, з якими пропонуємо ознайомитися прямо зараз.

підвищення пенсії

Коли відбудеться найближче підвищення пенсій?

Мінімальне підвищення пенсії в Україні відбудеться наприкінці 2019 року. Пенсіонери, які отримують мінімалку, отримають на 74 грн. більший. Ті, у кого пенсійні виплати максимальні – отримають на 740 грн. більший.

Подальше підвищення відбудеться у вигляді індексації, яка передбачається в березні 2020 року. Потім зростання пенсійних виплат буде прив’язаний до мінімальної заробітної плати, збільшення якої передбачається влітку і взимку.

Як буде проходити індексація?

Навесні наступного року управління статистики займеться збором відомостей про ціни на соціально-значущі продукти, середньому рівні зарплати по країні та інфляції. На підставі отриманих даних буде проведена індексація пенсійних виплат.

Статистичні дані 2019 року показують, що з 11 млн. пенсіонерів тільки тис. людина отримали додаткову допомогу у вигляді грошової надбавки до пенсії в розмірі від 1000 і більше грн., 1,5 млн. відчули збільшення у вигляді зростання пенсії від 400 до 700 грн. у 2,5 млн. надбавка склала 100-400 грн.

Найбільші пенсійні виплати отримали колишні співробітники судових органів. Друге заслужене місце зайняли військові. Звичайні українці став незадоволені виплатами, оскільки не відчули зростання пенсій. Зростання цін на продукти харчування, лікарські препарати, висока вартість комунальних послуг погіршили матеріальне становище громадян пенсійного віку. Багато з них втратили віру, думаючи, що держава забула про них.

Насправді ситуація кардинально протилежна. Розмір пенсії в Україні в 2020 році буде більше, ніж в 2019. При цьому не кожен отримає високі виплати, оскільки надбавка залежить від стажу, виду діяльності, середньої зарплати та інших факторів.

время

Пенсії в бюджеті в Україні – кому підвищать виплати

Розгляд проекту бюджету на 2020 рік вже почався. Сформоване Зеленським уряд прийняв рішення переглянути пенсії в бюджеті в Україні. Тому в наступаючому 2020 році на підвищення пенсійних виплат можуть розраховувати такі категорії громадян:

 • отримують мінімалку;
 • мають станом на 2019 рік 35 років і 30 стажу (особи чоловічої статі та особи жіночої статі відповідно);
 • українці з максимальною пенсією, яка в сумі становить не менше 10 мінімалок.

Точні цифри стануть відомими після прийняття бюджету.

Попередні цифри підвищення пенсій

Крім грудня 2019 року підвищення відбудеться влітку і в кінці року. В результаті діюча на сьогодні сума збільшиться на 236 грн. і складе 1800 грн.

При мінімально передбачуваної зарплаті в 6500 грн, деяка частина громадян зможе отримувати виплати в сумі 2500 грн. Якщо по досягненню 35-річного віку у пенсіонера є 35 і 30 років стажу (чоловіки/жінки), мінімальна пенсія складе 2400 грн. Якщо вона буде менше зазначеного показника, відсутня сума буде компенсована за рахунок державного бюджету.

При попередньо встановленій на 2020 рік мінімальної пенсії в сумі 1800 грн. максимально можлива виплата складе 18000 грн. Більшої частини українців слід розраховувати, що розмір пенсії в Україні з 1 січня буде перерахований за спеціальною формулою.

Брак грошей у державній скарбниці, складна економічна і політична ситуація ставлять ПФУ в глухий кут. Вони не знають, звідки уряд візьме відсутні 167 млрд. грн. для продовження виплат відповідно до пенсійної реформи. Збільшується з кожним роком діра може викликати питання і здивування кредиторів. У підсумку в МВФ виникне маса питань, яким важко буде дати пояснення.

Остаточна ситуація повинна прояснитися в кінці 2019 року, коли буде прийматися рішення про збільшення пенсійного віку в Україні. Згідно з реформою він повинен досягти показника 65 років.

Категорії, які отримуватимуть високу пенсію

Найвищі пенсії отримають особи з особливим статусом, до яких відносяться працівники судових органів і народні депутати. Пенсійні виплати таких пенсіонерів можуть досягти 20000 грн. Остаточна сума залежатиме від прийнятої бюджетом мінімальної заробітної плати. На сьогодні в Україні діє правило, що максимальна пенсія не повинна перевищувати 10 прийнятих Законом про бюджет мінімалок.
Іншим громадянам України, щоб отримувати пенсію зазначеного рівня потрібно протягом всієї робочої діяльності виплачувати внески із заробітної плати.

На гідну пенсію можуть розраховувати особи:

 • які досягли пенсійного віку і мають стаж 35 і 30 років для чоловіків і жінок відповідно;
 • які в 60 років пішли на пенсію за умови 35-річного стажу.

Щоб не опинитися в старечому віці без пенсії, важливо подумати про офіційне працевлаштування та білої зарплати. Слід розуміти, що приховані гроші або чорна зарплата – це тимчасове вирішення проблем. Основні, почнуться при досягненні пенсійного віку.

Пенсії чорнобильцям у 2020 році в Україні

Назвати пенсії чорнобильців у 2019 році високими не можна, оскільки завдані здоров’ю збитки набагато сильніші. Розмір пенсійних виплат чорнобильцям та членам їх сімей складе:

 • 125% – родичам померлого чорнобильця;
 • 200% – особам, які по сьогоднішній день живуть в зоні відчуження;
 • 250% – інвалідам, матерям-одиначкам, ліквідаторам аварії на ЧАЕС та сиротам.

Мінімальна пенсія становитиме 8846 грн., що дуже мало для сплати комунальних послуг, покупки продуктів і лікування. Зазначена сума не є остаточною, оскільки пенсії чорнобильцям у 2020 році в Україні ще не розглядалися новим урядом.

калькулятор індексації зарплати

Нововведення ПФУ в 2020 році

Нововведення пенсійної реформи мають на увазі не тільки поступове збільшення віку, а також впровадження в життя електронного сервісу. Поки що ПФУ намагається почати роботу в тестовому режимі.
Сьогодні більша частина українців отримують пенсію в банку або за допомогою Послуг Пошти. Також вони можуть користуватися спеціальними додатками, контролюючи перерахунок пенсій в Україні в 2020 році і власні витрати.

Розробка системи надання електронних послуг «Е-пенсія» налагодить тісна взаємини українців з представниками пенсійного фонду України.

Тестоване державою додаток забезпечить:

 • можливість використання послуг ПФУ в мобільних додатках;
 • доступ українців до персональної інформації, яка міститься в особистій обліковій картці соцстраху, яка занесена в єдиний Реєстр;
 • ознайомлення з персональними анкетними даними та інформацією про розмір придбаного страхового стажу;
 • особистий контроль майбутнього пенсіонера за начисляемым ПФУ стажем, а також спостереження контролюючих органів за своєчасністю сплати страхувальником страхових внесків;
 • доступ до особистої електронної справи.

Реалізація програми надання електронних послуг забезпечить якість обслуговування пенсіонерів, мінімізує кількість проблемних питань, які щоденно надходять на гарячу лінію ПФУ.

Можливості електронних послуг «Е-пенсія»

Застраховані особи зможуть ознайомлюватися з особистими анкетними даними, розміром зарплати, сплачених страхових внесків та накопиченого стажу. Пенсіонери-зможуть контролювати правильність відомостей в електронній справі.

При необхідності кожен громадянин України зможе залишити звернення до ПФУ та отримати професійну допомогу. Кожен документ, наявний в електронній справі, буде неодноразово перевірений. Тому сфальсифікувати стаж або розмір заробітної плати стане неможливо.

Згодом перелік послуг електронної пенсійної системи буде розширено. Можливо, пенсіонери зможуть розраховуватися в магазинах за допомогою пенсійної картки, самостійно переказувати гроші з одного рахунку на іншій, як це робиться в країнах ЄС. Тестовий режим покаже слабкі і сильні сторони системи.

податок на пенсію

На завершення

Якою буде мін пенсія в Україні, стане відомо після прийняття Закону Про бюджет на 2020 рік. Поки, що відомо, мінімальний показник складе 1800 грн., максимальний – 18000 грн. Крім цього, протягом року передбачається проведення індексації, яка зробить виплати великими.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.