UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Останні новини про індексацію зарплати медсестри в Україні у 2023 році

Згідно з планами Кабінету Міністрів, заробітна плата медпрацівників вже до 2023 року має відповідати європейській. Але плани порушила війна, і питання, коли медсестрам підвищать зарплату в Україні, залишається відкритим. Останнє підвищення заробітної плати лікарів та молодшого медичного персоналу відбулося у 2022 році. Наказ порадував працівників, але спантеличив керівництво: звідки брати гроші для підвищення виплат. Гроші для цього з державного бюджету не було виділено.

Міністерство Охорони Здоров’я визнало, що велика кількість лікарень не змогла платити більше. Якщо Кабінет міністрів затвердить закон про підвищення зарплат медпрацівникам, це призведе до ще більшої кризи. Близько 200 лікарень по всій Україні перебувають на межі закриття. Вирішити проблему можна лише шляхом скорочення кількості кадрів. Такі прогнози були на 2023 рік.

Але після початку війни ситуація змінилася. Велика кількість працівників виїхала за кордон. Багато медичних закладів було зруйновано. При цьому частина з них не підлягає відновленню. На ремонт пошкоджених лікарень потрібна велика сума грошей.

Які нововведення планують запровадити у 2023 році?

Раніше розподіл відбувався за населеними пунктами, тобто лікарні ділилися на міські, обласні та районні. Наразі планують запровадити госпітальні округи. З’явиться кілька рівнів лікарень.

Міністр охорони здоров’я Ляшко стверджує, що у таких закладах зарплата медпрацівників встановлюватиметься на мінімальному рівні. Це допоможе надати робочі місця у післявоєнний час та гарантувати зростання заробітної плати. Це означає, що Міністерство охорони здоров’я намагається максимально просувати медичну реформу, незважаючи на складність ситуації.

Як нараховується заробітна плата молодшому медичному персоналу?

Зарплата медсестри в Україні залежить від кількох факторів. Наприклад, від виду власності лікарні: приватна чи державна. Заробітна плата складається з посадового окладу, премій та надбавок. На сьогоднішній день загальних правил виплат немає.

При визначенні заробітної плати медсестри, яка працює у приватній лікарні, бухгалтерія має пам’ятати про закон. Міністерство охорони здоров’я залишило рекомендації щодо виплати оплати праці для таких медичних установ.

Зарплата, згідно з тарифними розрядами, застосовується для медсестер, які працюють у бюджетних організаціях.

Існує 4 варіанти зарплати:

  1. Залежно від виконаної роботи.
  2. Зарплата та премії.
  3. Виплата зарплати та авансу в рівних частках.
  4. Повна оплата.

Підвищення заробітної плати відбулося у жовтні 2022 року. Оплата не може бути меншою за 6700 грн. Але з січня 2023 р. доплачуватимуть надбавки за необхідність професії. Зарплата медсестер та інших медпрацівників, які не мають повної медичної освіти, становитиме близько 9000 грн.

Додатково виплачують премії за роботу вночі, понаднормовий годинник та за роботу в небезпечних умовах. До війни також були премії за роботу у святкові дні, але за умов війни ці виплати припинилися.

Останні новини про індексацію зарплати медсестри в Україні в 2023 р.

Індексація – це збільшення зарплати залежно від підвищення ціни продукты. Вона була проведена у січні 2022 року. Інфляція зараз досить велика. Ціни на продукти підвищуються щомісяця. У планах Кабінету Міністрів провести індексацію в січні 2023 року, але гарантувати неможливо. Фінанси витрачаються насамперед на захист країни. Кабінет Міністрів затвердив проект державного бюджету. Витрати на армію планують збільшити вчетверо.

Для медичних працівників існує «Коронавірусна» доплата. Вона може становити лише 300 % від зарплати. Такі доплати нараховуються лише медсестрам, які працюють у лікарні. При роботі в інших закладах, наприклад, у садочку чи на виробництві.

Підвищення зарплати медсестрам в Україні 2023 р. відбувається завдяки підвищенню рівня мінімальної зарплати. Зміни відбудуться з жовтня 2022 року. Медичні працівники є дуже важливими працівниками у воєнний час. Згідно з опитуванням, медсестри в Україні отримують зарплату від 6700 грн до 15 тисяч. Згідно з опитуванням, медсестри в Україні отримують зарплату від 6700 грн до 15 тисяч. Вигідніше працювати в обласних містах чи приватних клініках. Набагато більше провадиться оплата в Німеччині та Бельгії.

Економіст Олексій Кущ вважає, що після закінчення війни Україна отримає величезну допомогу для відновлення міст та необхідних об’єктів інфраструктури. З’явиться велика кількість робочих місць. А дефіцит працівників призведе до підвищення заробітної плати.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.