UKRjizn.com
Image default
Допомога

Яким буде розмір аліментів на дитину в Україні в 2020 році?

З кожним днем кількість розлучень стає все більше, що пояснюється негараздами в сім’ї, грошовими проблемами і низкою інших причин. В першу чергу від розлучень страждають діти і, як правило, вони залишаються під опікою одного з батьків. Це впливає не тільки на їх психічний стан, але обмежує певні можливості через зменшення достатку.

розмір аліментів

Батько, на піклування якого залишається дитина, часто звертається до державного суду з метою отримання аліментів, що дозволяє хоч трохи поліпшити матеріальний стан. Однак зафіксовано безліч випадків, коли батько, з якого стягуються аліменти, просто відмовляється їх виплачувати або всіляко цього уникає. У зв’язку з почастішанням таких ситуацій держава вирішує збільшити розмір аліментів в Україні у 2020 році, тим самим забезпечивши дитині належний рівень достатку.

Що являють собою аліменти і хто повинен їх виплачувати?

Мінімальний розмір аліментів в Україні – це встановлена законодавством сума, яка регулярно виплачується кимось з батьків (тим, хто вирішує залишити дитину своєму колишньому партнеру) для забезпечення дитини достатніми для комфортного проживання умовами. Законом визначено, що всі отримані аліменти від батьків повинні йти тільки на утримання дітей, незалежно від того, хто саме отримує кошти. Існує поширена помилка про те, що аліменти завжди виплачує чоловіча сторона – батько. Однак платником може виступати і рідна мати дітей, якщо жінка в змозі заробляти. Подача документів на отримання аліментів здійснюється одним з батьків, з яким дитина або діти фактично проживають.

Аліменти на дитину в Україні на 2020 рік можуть виплачуватися навіть у тому випадку, коли батьки фактично не розлучені, але живуть і ведуть своє господарство окремо. У такому випадку діти потребують комфортних для розвитку умовах, якщо у опікується батьків не вистачає на це коштів. Для отримання матеріальної допомоги від іншого з батьків слід звернутися в суд, де відбувається розгляд справи в установленому порядку з усіма нюансами. Подачу документів до державних установ можуть здійснювати також офіційні опікуни дітей.

Останні зміни по аліментах у 2020 році в Україні нагадують, що платнику необхідно регулярно проводити відрахування до настання повноліття дитини. Виплата аліментів також триває в тому випадку, коли дитина надходить і навчається на стаціонарній формі навчання і вимагає фінансової допомоги. В такому випадку виплати здійснюються аж до настання 23 років, після чого припиняються. Згідно з чинним законодавством скоротити термін виплат також може Раннє весілля. У разі, якщо дитина одружується або виходить заміж до настання повноліття, платник припиняє виплачувати аліменти, так як дитина стає правоздатному.

Последние новости в Украине о пособии матери одиночке

Як відбувається виплата аліментів?

Аліменти на дитину в Україні виплачуються кількома способами. Перший з них зустрічається досить рідко і передбачає добровільне бажання одного з батьків допомагати іншому з матеріальним станом. У такому випадку батьки домовляються про кількість коштів і часу виплат. Це може бути виплата як всієї суми, так і часткова оплата.
До другого способу вдається більшість пар в тих випадках, коли вони не змогли досягти компромісу самостійно. Замість них вирішує державний суд, виходячи з усіх фактів, що підтверджують поганий матеріальний стан батька, що містить дитину. Виплати можуть здійснюватися двома способами: за допомогою готівки і з вирахуванням із заробітної плати.

У разі виплат аліментів готівкою береться в розрахунок індексація. До зазначеної суми додається податок, тому платнику доводиться трохи доплачувати. Якщо ж грошові виплати відраховуються від заробітної плати, то аліменти виплачуються щомісяця, а зарплата батька повинна обов’язково перевищувати прожитковий мінімум.

Яким буде розмір аліментів на дитину в Україні в 2020 році?

Точно визначити розмір аліментів можна тільки поле прийняття судом відповідного рішення. Щоб зрозуміти яка буде сума аліментів з січня в Україні, необхідно знати про встановлені законодавством правила здійснення виплат аліментів. Головне правило полягає в тому, що мінімальна заробітна плата платника повинна бути не менше, ніж прожитковий мінімум в Україні – мінімальна сума грошових коштів, необхідна для проживання дитини. Дана сума встановлюється державою, виходячи з віку дитини.

размер алиментов

Так, мінімальні аліменти в Україні в 2020 році для малюків дошкільнят становитимуть 1754 гривні. Для школярів, студентів на заочній формі навчання і дітей, які не досягли повноліття, дана сума становить 2187 гривень. Для вже дорослих дітей, які навчаються у вищому навчальному закладі на стаціонарній формі, мінімальні аліменти складають від 2073 гривні.

У разі, коли сума коштів віднімається із заробітної плати платника (рідного батька або матері), то мінімальні аліменти на одну дитину становлять четверту частину від щомісячного доходу громадянина. Якщо платник виплачує аліменти одразу двом дітям, то мінімальна сума становить третю частину від місячного доходу. У випадку з виплатою на трьох дітей і більше батьків, який виплачує кошти, повинен віддавати половину заробітної плати.

У більшості випадків суд приймає рішення про виплату батьком або матір’ю мінімальної суми аліментів. Батьки, які виховують дитину, часто не погоджуються з таким рішенням, оскільки цієї суми просто не вистачає для покриття всіх витрат. У відповідність з цим постійно подаються петиції про збільшення мінімальної суми аліментів.

Чи можуть безробітні уникнути виплат?

Мінімальні аліменти в 2020 році в Україні повинні виплачувати навіть безробітні. Непрацюючі батьки часто намагаються таким чином знехтувати або повністю піти від відповідальності і знайти неофіційну роботу. Незважаючи на таку недбалість і безвідповідальність, законодавством передбачено, що навіть непрацюючі зобов’язуються виробляти певні відрахування. Точна сума призначається в суді. У зворотному випадку призначається комісія.

Щоб точно визначити суму виплат, суд звертає увагу на такі фактори:

  1. Кількість людей, яких містить або забезпечує Батько (батько або мати). Це можуть бути як літні батьки, так і інші діти, підопічні. У такому разі суд може збільшити мінімальну суму виплат.
  2. Рівень забезпеченості дитини. Якщо батько, який забезпечує малюка, дає йому все необхідне для проживання і забезпечує комфортні умови, то мінімальна сума аліментів знижується.
  3. Загальний матеріальний стан платника. В суд надаються всі документи про платника: його офіційні і неофіційні доходи, а також отримані кошти від оренди нерухомості або транспорту, стипендіальні та соціальні виплати, а також інші види доходу.
  4. Наявність дорогих товарів (наприклад, автотранспорту), нерухомості та інших матеріальних благ, які можуть покрити частину аліментів.

Державний орган може також збільшити суму мінімальних виплат аліментів у тому випадку, коли дитина захворіє або йому необхідні додаткові кошти на проживання, реабілітацію, купівлю певних товар, лікування і не тільки.

Головні нововведення

Новий закон про аліменти на дитину в Україні вважають досить жорстким, проте він дозволяє державним органам відслідковувати відрахування платників, які всіляко намагаються їх уникнути. У новому році прийнято чотири нововведення, які змусять батьків більш серйозно і відповідально ставитися до виплат.

До цих нововведень відносять:

  1. Згідно з чинним законодавством всі грошові кошти, що надходять, повністю надаються дитині і не можуть використовуватися опікунами на свій розсуд. Аліменти повинні повністю забезпечувати нормальне проживання дитини. У віці 14 років грошові кошти надходять безпосередньо до дитини для самостійного використання.
  2. Саме одержувач (батько, з яким проживає дитина) вирішує, як саме він хоче отримувати грошові виплати: фіксована державою сума (мінімальна сума аліментів) або відсоток від заробітної плати. Суд ж не має права вирішувати дане питання замість одержувача.
  3. Для визначення точної суми виплат суд спирається на матеріальний стан сім’ї, в якій проживає дитина і самого платника.
  4. У разі, коли буде доведено, що платник (рідний батько або мати) володіє нерухомістю або протягом декількох місяців здійснив покупку, яка обійшлася йому в 10 прожиткових мінімумів, державний орган може вирішити збільшити грошові виплати на забезпечення дитини.
  5. Якщо батько не може виплачувати аліменти у визначений термін або в зазначеній кількості, але при цьому він володіє нерухомим майном, то дитина має право претендувати на певну частину цієї нерухомості. Це послужить компенсацією невиплачених аліментів.
расчет субсидий

Які існують штрафи за несплату аліментів?

На даний момент досить поширеною ситуацією є невиплата або відстрочка виплати аліментів. Для таких громадян було придумано ряд серйозних штрафних санкцій. Так, за кожну пропущену добу у боржника накопичується 1%. Так відбувається щодня, поки боржник не віддасть належні кошти. Така система передбачає максимальний штраф в 100% від місячної суми призначених аліментів, після чого з платника будуть стягуватися куди більші суми. Наприклад, за прострочення в 1-3 роки у платника буде стягуватися від 20% до 50% від суми, зазначеної судом.

Особливо злісним неплатникам суд може призначити виконання виправних громадських робіт. Так, за ухилення від оплати протягом півроку суд може призначити 100-200 і більше днів виправних робіт. За подальше відхилення від сплати кількість днів виправних робіт зростає.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.