UKRjizn.com
Image default
Допомога

Яким буде розмір аліментів на дитину в Україні в 2021 році?

У сімейному житті подружжя можуть статися різні ситуації, люди які колись любили один одного, клялися бути в бідності і радості можуть розлучитися. Це несе з собою не тільки розділ майна, але в першу чергу це відіб’ється на дітях.

Щоб уникнути будь-якого непорозуміння в майбутньому, при виступі в шлюб фахівці рекомендують обговорити питання мінімальних аліментів, і краще закріпити це документально. Це можна зробити, уклавши шлюбний договір, а в наслідок, це вбереже дітей від суперечок, чвар батьків, а також гарантує якісне матеріальне забезпечення.

Мінімальні аліменти на дитину в Україні на 2021 рік

Якщо ж такого документа мені було, у колишнього подружжя звістка варіант домовитися полюбовно або скористатися процедурою судового розгляду. У такому випадку варто дізнатися суму, які призначені мінімальні аліменти на дитину в Україні на 2021 рік, кому вони покладені, які для цього необхідно документи, і як збільшити загальний розмір виплат?

Мінімальна сума аліментів в Україні може бути призначена тільки судовому порядку, буде потрібно від заявника надати аргументи на користь позитивної відповіді. Заява на зміну на користь збільшення суми або зниження може бути і подано до суду платником і одержувачем.

Яка мінімальна сума аліментів?

Гроші на дитину після розлучення встановлюються згідно з Сімейним кодексом статті 182 частина 2. Встановлених грошей повинно вистачати для забезпечення потреб першої необхідності і достатнього розвитку дитини.

Стандартно судовою колегією може бути призначений розмір аліментів в Україні в 2021 році 50% від прожиткового мінімуму на одну дитину в сім’ї, в залежності від віку.

Рекомендує домагатися, щоб суд визнав розмір мінімальної прожиткового мінімуму на одну дитину відповідно до віку, включаючи достатній заробітку платника.

Базові положення

З точки зору аліменти для дітей є обов’язковою частиною у відносинах між двома дітьми та батьками, які несуть відповідальність як юридичну, так і матеріальними перед неповнолітніми членами сім’ї, які перебувають під їх опікою. Фінансове забезпечення дітей є одним обов’язковим до виконання в процесі виконання батьківських обов’язків.

Сума мінімальних аліментів на дитину

У процесі всіх розглядів і встановлення суми заробітку платника, часто виникають питання, що стосуються мінімального і максимального розміру аліментів. Найчастіше це пов’язано з особистими відносинами платника і заявника:

 1. Добровільне виконання батьківських зобов’язань.
 2. Виконання рішень, встановлених судом.
 3. Стягнення аліментів виконавчими органами.

Виходячи з сформованої фінансово економічної ситуації в країні, судова колегія буде приймати рішення індивідуально, в кожному випадку в залежності від зобов’язань для працюючих і не працюючих суб’єктів.

Для діток, до 6 років, чиї батьки знаходяться в процесі розлучення, передбачені наступні аліменти в 2021 році:

 • сума аліментів з січня в Україні-960,5 грн;
 • з 1 липня-1006,5 грн;
 • з 1 грудня – 1050 грн.

Для тих, у кого дітки від 6 до 18 років, доведеться заплатити мінімальні аліменти в Україні в 2021 році в наступному розмірі:

 • з 1 січня-1197,5 грн;
 • з 1 липня – 1255 грн;
 • з 1 грудня-1309.

Для тих, у кого діти продовжують навчання після 18 років у вищих навчальних закладах або професійних технікумах, при цьому платник на момент судового розгляду не проживає з дитиною, повинен виплачувати фінансові гарантії і забезпечувати дитину до 23 років. З грудня 2020 року для таких випадків депутати Верховної Ради передбачили мінімальний розмір аліментів 1095 гривень.

У такому ж випадку, при досить високих заробітках чоловіка, встановлений також максимальний розмір виплат-сума не може перевищувати 10 прожитковий мінімум на 1 утриманця.

Нардепи розробили схему виплат максимальних аліментів для діток, які не досягли 6 років від 19210 до 21000 гривень. Виплати збільшуються протягом всього 2021 року.

Процедура стягнення аліментів

Батькам, чиї діти досягли віку з 6 до 18 років, необхідно буде підготувати максимальну суму аліментів з 23 950 до 26 180 гривень. Збільшена сума покриває інфляцію в країні.

Може бути призначений мінімальний розмір аліментів в Україні, коли спостерігається високе зростання інфляції або з інших причин:

 • Дитина, про яку йде мова, хворіє і йому необхідні платні медичні послуги, аналізи.
 • Піднялася оплата за додаткове навчання.
 • Збільшення доходу платниками, відповідно і процентного співвідношення аліментів.

Також збільшення мінімальних елементів може спостерігатися в будь-якому іншому випадку, коли потрібні додаткові кошти на забезпечення гідного життя малюка.

Платник добровільно виконує зобов’язання

Ситуації, коли спостерігається добровільне виконання аліментних домовленості не так багато, але вони є найбільш оптимальними, щоб зберегти час і нерви для обох подружжя, дітей, якщо немає попередньої угоди в оплаті аліментів.

Якщо відповідний документ є, в ньому прописані всім стандартні і особливі випадки виконання аліментів, їх суми і терміни виплат. При наявності спеціальної угоди навряд чи буде можливість знизити розмір аліментів, для цього потрібна вагома причина і довгі судові розгляди.

Аліменти на дитину в Україні можуть бути знижені рівня тих, які були призначені судом в рамках чинного законодавства. Для працюючого батька виплати на дитину не можуть бути нижче, ніж відсоток від офіційного доходу. Для тих, хто не має роботу, процентне співвідношення буде вважатися з суми прожитковий мінімум.

Будь-які зміни виплат проходитимуть через судові розгляди, зменшення\збільшення може проводитися на основі змін фінансової сфери, сімейного стану сторін або інших причин.

Аліменти на дитину в Україні

Якщо платник погоджується добровільно виконувати аліментні угоди, обом сторонам необхідно озвучити всі важливі моменти, уточнити терміни виконання зобов’язань, базові суми і будь-які додаткові витрати. Незайвим буде обговорити можливі форс-мажорні ситуації, які можуть виникати, щоб надалі вберегти обох сторін, учасників добровільної угоди.

Якщо платник не працює?

Багатьох батьків і матерів одинаків цікавить важливе питання, Як «стягнути» мінімальні аліменти, якщо чоловік не має офіційне роботи або не працює зовсім.

Необхідно знати, що другий чоловік, який не проживає з дитиною, не звільняється від сплати аліментів, якщо не має постійного або офіційного працевлаштування. Незалежно від обставин, що склалися, наприклад, звільнення або скорочення з роботи, « % » аліментів буде нарахований точно у відповідність з прожитковим мінімумом.

Єдина можливість для платника знизити розрахункову суму, коли він втратив роботу або знизився його офіційний дохід. Але виплат будуть перераховані на час, поки платник не поправить своє матеріальне становище, коли він знову знайде роботу або буде виявлений додатковий дохід, сума аліментів буде з часом перерахована, і відсутні гроші будуть повернуті чоловікові, який проживає з дитиною.

Навіть якщо на момент розірвання шлюбу подружжя не прийшли добровільно до угоди, адже це не завжди можливо зробити. Гроші на утримання загального нащадка будуть призначені судом після позовної заяви у твердій грошовій сумі або частинах від заробітку.

Способи нарахування грошей також вибирається судом, виходячи з конкретної ситуації:

 1. Чи має платник офіційний заробіток або працевлаштування відсутнє.
 2. Наявність стабільного доходу.
 3. Наявність додаткового заробітку.
 4. Чи отримує платник заробіток повністю в національній валюті або частина виплачується в іноземних грошах.
 5. Чи видається дохід у натуральному еквіваленті.

Зниження суми виплат або перешкодою до нарахування аліментів з місяця в місяць може служити лише тяжке становище, в яке буде поставлений платник. У такому випадку судова колегія прийме рішення про заміну способу нарахування грошей. Будь-які зміни по аліментах 2021 в Україні проводяться виключно через суд.

Як провірити аліментні витрати

«Стягування ” грошей проводиться за рішенням суду після звернення, буде встановлено мінімальний розмір, тільки коли платник і одержувач дадуть відомості про працевлаштування, а також про суму заробітку обох учасників процесу.

Після встановлення всієї інформації для конкретного випадку буде винесено розпорядження, яким регулюється виплата, спосіб стягнення грошей на утримання дитини. При звичайних обставинах і середніх сумах заробітку по країні – це стандартні величини, при відсутності працевлаштування величина може становити 1\4, 1\3 або 1\2 від доходи. Також судом буде розглянуто питання кількості дітей у платника та одержувача, на яких виплачуються аліменти.

Куди звернутися в Україні?

Щоб вирішити питання про нарахування аліментів, якщо чоловік, який розірвав шлюб добровільно відмовився підписати угоду можна звернутися за районний суд за місцем прописки або місцем проживання, де вирішать питання про встановлення батьківства і призначення допомоги на утримання та догляд за малюком.

Також мировий суддя може розглянути справу без присутності однієї сторони або обох подружжя, цей варіант виконується за спрощеною схемою, необхідно лише скласти заяву на видачу судового наказу.

Служба судових приставів може офіційно застосувати санкції до неплатника і стягнути потрібну суму, навіть якщо місце роботи чоловіка невідомо.

Важливо! На розмір мінімальних аліментів в Україні впливає не тільки рівень доходу платника, але також відсутність або наявність рухомого, нерухомого майна та загальний добробут. Важливо також, скільки на його забезпечення знаходиться утриманців, це можуть бути діти від інших шлюбів, діти-інваліди, літні непрацездатні батьки або подружжя-інваліди, що вимагають постійного лікування, догляду.

Новий закон про аліменти на дитину в Україні регламентує, що грошова сума може бути не тільки знижена, але і підвищена. Суд враховує весь дохід, не тільки офіційний зарплату, але і, наприклад, наявність додаткового заробіток дивідендами з депозиту, прибуток від здачі житла або машину в оренду.

У разі затримки аліментів або зовсім ігнорування необхідності перераховувати гроші на утримання дитини, буде призначена неустойка в розмірі 0,5% від суми боргу за кожен день прострочення. Ця формула розрахунку затверджена в чинному законодавстві.

Крім фінансових штрафів, застосовуються суворі санкції: нараховуються пені та інші стягнення, щоб налагодити ситуацію з аліментами, наприклад, злісні неплатники не випускаються за кордон.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.