UKRjizn.com
Image default
Допомога

Яким буде розмір допомоги по безробіттю 2020 в Україні?

Будь-який громадянин України, який потрапив у складну ситуацію і втратив роботу, отримує можливість користуватися державною матеріальною підтримкою. Допомога по безробіттю вважається одним з видів соціальної підтримки для росіян. Однак отримати подібний привілей можуть не всі бажаючі громадяни, а тільки ті, хто дійсно потребує допомоги. Щоб дізнатися, яким буде допомога з безробіття на 2020 рік в Україні, потрібно дізнатися про тонкощі в отриманні виплат.

розмір допомоги по безробіттю

Кому належить?

Виплата допомоги по безробіттю в Україні в 2020 році покладена тільки тим особистостям, які є громадянами даної країни. Таким чином, іноземні жителі, які проживають на українській території, матеріальну компенсацію отримувати не зможуть. Щоб отримати фінансову допомогу, людині потрібно довести статус безробітного. При цьому у нього не повинно бути ніяких пасивних джерел доходу. Які категорії громадян мають право претендувати на матеріальні виплати:

 • Особи, які досягли дієздатного віку, не мають постійного і стабільного заробітку. При цьому людина не повинна перебувати на пенсії. Допомога по безробіттю 2020 у передпенсійному віці громадянам виплачують, але при цьому уточнюють подробиці втрати робочого місця, враховують робочий стаж і рівень попередньої заробітної плати.
 • Особистості з обмеженими можливостями. При цьому держава виплачує допомогу крім належної інваліду соціальної пенсії.
 • Особи, які не досягли 16 років, які при цьому вже були офіційно працевлаштовані і з якихось причин були звільнені.

Для отримання фінансової підтримки постраждала в результаті звільнення особа повинна самостійно з’явитися в Центр зайнятості за фактичним місцем проживання і заповнити відповідну заяву. Після цього громадянину видадуть соціальну карту з його особистими даними. Цей документ надалі допоможе знайти гідне місце роботи і дасть людині можливість отримувати державні виплати.

Оклады госслужащих в 2020 году в Украине

Оформлення допомоги

Для оформлення матеріальної допомоги людині доведеться підготувати перелік таких документів:

 • Оригінал паспорта.
 • Довідка платника податків.
 • Трудова книжка, якщо громадянин був влаштований офіційно на попередніх місцях роботи.
 • Військовий квиток.

Варто враховувати, що кожен випадок індивідуальний, тому працівники Центру зайнятості можуть вимагати додаткову документацію. Наприклад, виписку з матеріальних надходжень з останнього місця роботи. Приїжджим з Криму, ДНР або ЛНР потрібно показати документ про тимчасове переміщення, а також довідки про відсутність постійного матеріального доходу.

Загублені, можна пред’явити наступні папери:

 • Документ про розірвання трудових відносин з останнього місця роботи. При цьому документ необхідно завірити у нотаріуса.
 • Рекомендований лист від роботодавця про звільнення українського працівника.

Після надання документації співробітники центру зайнятості розглянуть заявку і повідомлять громадянина, що звернувся, про прийняте рішення.

Зарплата бюджетников в 2020 году

Нарахування грошових коштів

Розмір допомоги по безробіттю на Україні залежить від трудового стажу громадянина, досвіду його роботи та стану здоров’я. Особи, які втратили єдине місце роботи або звернулися в Центр зайнятості в перший раз, отримують виплати вже через 7-10 днів після подачі заявки. В інших випадках терміни вирішення питання можуть збільшитися. Ті, хто звільнився з роботи самостійно, не маючи на те поважних причин, можуть чекати матеріальної допомоги протягом декількох місяців.

Варто врахувати, що допомога по безробіттю не є постійною виплатою. Якщо громадянин протягом 1 року не знайшов роботу і не поліпшив своє матеріальне становище, соціальні виплати припиняються. Претендувати на них знову можна тільки через 2 роки. Винятки роблять для тяжкохворих осіб і тих, хто перебуває в передпенсійному віці. У таких випадках термін виплат збільшують в два рази.

Розмір виплат

Калькулятор допомоги з безробіття 2020 в Україні допомагає визначити величину матеріальних виплат. Мінімальну допомогу по безробіттю виплачують студентам, переселенцям і тим, хто не був працевлаштований офіційно. Його розмір варіюється в межах 610 гривень. Якщо людина тривалий час працював офіційно на одному місці роботи, але був звільнений з поважних причин (хвороба, сімейні обставини), то розмір мінімальних виплат збільшується до 1600 гривень.

Максимальний розмір допомоги по безробіттю в Україні не повинен перевищувати суму 4-х українських прожиткових мінімуму для дієздатних осіб. Виплачують матеріальну компенсацію 3 рази в місяць. Конкретні дати залежать від дня звернення в соціальну службу. Затримка виплати допомоги по безробіттю в Україні трапляється нечасто. Це може статися у вихідні або святкові дні. При затримці, що триває більше 3-5 днів, необхідно зателефонувати в Центр зайнятості або відвідати його особисто і дізнатися про причини невиплат.

Розрахунок грошових коштів

Щоб дізнатися приблизний розмір виплат, можна скористатися спеціальним калькулятором, який знаходиться на офіційному порталі Служби Зайнятості. При розрахунку компенсації враховують такі фактори:

 • Страховий стаж.
 • Проміжок часу до виходу на пенсію.
 • Стаж за останній рік.
 • Причина звільнення з попереднього місця роботи.
 • Рівень доходу за останній рік.

При введенні цих даних на онлайн-порталі можна отримати приблизну суму допомоги. Точні показники скажуть безпосередньо після відвідування центру зайнятості та надання всіх документів.

прогноз экономики

Чи потрібно відвідувати центр зайнятості?

При становленні на облік необхідно регулярно відвідувати державний орган і надавати свіжі дані про свій стан. Відзначатися в ЦЗ потрібно щомісяця, інакше матеріальні виплати опиняться під загрозою. Громадянин повинен співпрацювати зі співробітниками центру зайнятості і засвоювати їх інформацію про доступні вакансії. Підбір роботи для кожного українця проходить в індивідуальному порядку. В процесі враховується освіта людини, його трудовий стаж і досвід роботи.

Якщо безробітний не працевлаштувався протягом півроку, йому буде запропоновано пройти професійну перепідготовку. Вона полягає в засвоєнні нових навичок і знань. При цьому враховують всі індивідуальні особливості кожного безробітного громадянина. Коли професія буде змінена, співробітники ЦЗ шукатимуть роботу для українця як за новою посадою, так і за старою. Якщо під час пропозиції місця роботи з боку безробітного послідує 2 відмови, його автоматично знімуть з обліку. Це означає, що матеріальні виплати повністю припиняться.

Стати на облік повторно можна буде лише через 3 місяці. До цього часу співробітники ЦЗ повинні консультувати людину і надавати цікавлять його відомості про наявні вакансії. Однак виплата грошей в будь-якому випадку припиниться. Варто зазначити, що пропуск відвідувань служби зайнятості також загрожує скасуванням виплат. Винятком можуть стати тільки поважні випадки: смерть близьких людей, захворювання дитини або члена сім’ї. При цьому необхідно офіційно підтвердити свою відсутність.

Кар’єрні радники

З 2019 року в рамках ЦЗ працюють фахівці, які допомагають безробітним визначитися зі сферою діяльності. У спектр послуг кар’єрних працівників входить докладний аналіз особистості кожного громадянина, що звернувся, виявлення його здібностей і талантів, вибір підходящої посади. Радники складають детальний план, який допомагає клієнтам знайти своє місце на ринку праці. Від допомоги професіоналів можна відмовитися.

Однак при цьому українець повинен тверезо оцінювати свої особистісні можливості, знати обов’язки з профільної освіти і не відмовлятися від запропонованих варіантів по роботі співробітниками ЦЗ.

Рука допомоги

Після постанови на облік кожен українець бере участь у дворічний програмі «Рука допомоги». Це відносно новий проект з хорошим фінансуванням, який спрямований на відновлення робочого ринку і допомога особам, які втратили з тих чи інших причин роботу. Суть програми полягає в постійній підтримці безробітної частини населення, професійної та психологічної допомоги. З громадянами працюватимуть консультанти по бізнесу, статус безробітного допоможе брати кредити під маленькі відсотки для розвитку власного бізнесу. Природно, при наявності грамотного бізнес-проекту.

Брати участь у програмі мають право наступні категорії громадян:

 • Члени малозабезпечених сімей, які не працюють, але бажають розкрити свій потенціал і зайнятися підприємницькою діяльністю.
 • Вимушені переселенці (всередині країни).
 • Жителі Полтавської, Харківської, Барановської, Донецької області (докладний перелік регіонів можна побачити на офіційному порталі ЦЗ).
деньги укрианские

Для участі допомоги потрібно звернутися у відділ соціального захисту за місцем проживання, написати заяву про бажання взяти участь у програмі «Рука допомоги», надати всі необхідні документи і чекати рішення. Для позитивної відповіді буде потрібно пред’явити документ про те, що конкретний громадянин є вихідцем з малозабезпеченої сім’ї і отримує відповідну допомогу.

Приїжджим доведеться підготувати довідку про становлення на облік через переселення в рамках країни. Після схвалення заявки потрібно поділитися своїми планами з фахівцями і пред’явити заздалегідь підготовлений бізнес-план.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.