UKRjizn.com
Image default
Пенсія

Яким буде розмір пенсії по інвалідності для 1,2 і 3 групи в Україні в 2020 році?

Згідно зі статистичними даними, в Україні налічується більше двох мільйонів людей з інвалідністю. Це майже 6% від всього населення, але навіть в таких умовах проблем даної категорії громадян приділяється занадто мало уваги. Інваліди кожен день стикаються з різними проблемами, серед яких нерозуміння з боку влади, нерозвиненість інфраструктури і відсутність найпростіших пристосувань, необхідних для нормального пересування вулицями.

розмір пенсії по інвалідності

Крім цього існує ще одна серйозна проблема – пенсійні виплати, розмір яких дійсно малий і в більшості випадків їх не вистачає для нормального проживання, особливо якщо у людей немає додаткового джерела доходу або вони позбавлені підтримки рідних. Оскільки останнім часом часто піднімається питання про перегляд розміру допомог, багато хто цікавиться, який же буде розмір пенсії по інвалідності в Україні в 2020 році і чи варто чекати змін в кращу сторону.

Нюанси отримання допомоги по інвалідності

Пенсійні виплати по інвалідності призначаються в разі наявності вродженого або набутого захворювання, травми або іншого недуги, що призводить у повній або частковій втраті працездатності. При цьому абсолютно не має значення, де саме і коли була отримана дана травма або придбаний недугу. Однак у випадках, коли втрата працездатності пов’язані з появою у людини професійного захворювання або виробничої травми, то обов’язки з нарахування та виплати лягають на Фонд соціального страхування. За таких умов допомога призначається незалежно від віку та інших факторів.

Потрібно враховувати, що виплати і пільги по інвалідності в Україні вимагають наявності у людини певного страхового стажу, величина якого встановлюється пропорційно віку і групі інвалідності. Тому існують спеціальні таблиці, які дозволяють визначити необхідну кількість стажу для того чи іншого випадку. Наприклад, інвалідам першої групи у віці від 38 до 40 років включно потрібно шість років страхового стажу для отримання допомоги від держави. А ось представникам двох інших груп потрібно вже вісім років стажу

Також в законодавстві сказано про те, що в разі втрати працездатності під час проходження військової служби, людині призначається пенсія по інвалідності навіть за умови відсутності необхідного стажу роботи.

Зарплата бюджетников в 2020 году

Яким буде розмір пенсії по інвалідності для 1,2 і 3 групи в Україні в 2020 році?

Розмір допомоги по інвалідності залежить від розміру пенсійних виплат за віком. Як відомо, мінімальні пенсійні виплати за віком встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян. Очікується, що цей прожитковий мінімум в 2020 році досягне планки в 1672 гривні вже влітку, а до кінця року підніметься до 1728 гривень. Виходить так, що величина допомоги буде поступово збільшуватися.

Розмір пенсії по інвалідності 1 групи в Україні в 2020 році становить повну суму пенсії за віком. При оформленні нарахувань роль буде грати тільки наявність страхового стажу, а величина допомоги встановлюється відповідно до всіх норм. При цьому важливо знати, що якщо інвалід першої групи має роботу, то його пенсійні виплати жодним чином не обмежуються.

Точно так само не обмежується розмір пенсії по інвалідності 2 групи в Україні, якщо людина має роботу і є офіційно працевлаштованим. Що стосується розміру допомоги, то вона становить вже 90% від величини пенсії за віком. При цьому представники цієї групи інвалідності мають право на отримання повної пільгової пенсії в розмірі 100%, але лише за умови наявності певного страхового стажу. Наприклад, для жінок-46 років потрібно мати 20 років стажу, а для чоловіків того ж віку необхідно мати 25 років стажу. А от громадянам, яким виповнилося 59 років, потрібно мати 25 і 30 років страхового стажу відповідно.

Що стосується представників третьої групи, то тут ситуація трохи інша. Розмір пенсії по 3 групі інвалідності в 2020 році в Україні становить лише 50% пенсійних нарахувань за віком. На допомогу в повному розмірі можуть розраховувати лише ті громадяни, у яких є 30 років страхового стажу у випадку з жінками, а також 35 років страхового стажу у випадку з жінками. Також обмеженню не підлягають виплати працюючих інвалідів війни третьої групи, а ось в інших працюючих людей з інвалідністю третьої групи пенсія становить лише 85% від призначеної ним суми.

Існує ще невелика доплата для кожної з груп, але вона становить лише 50 гривень. Ця доплата називається “за догляд”. Вона покладається інвалідам першої групи, представникам другої групи, які не мають родичів, а також одиноким інвалідам третьої групи. Якщо з якихось причин розмір допомоги інваліда залишається нижче рівня прожиткового мінімуму, то в такому випадку йому з боку держави гарантується адресна допомога, яка компенсує цю різницю.

На які терміни відбувається призначення пенсійних виплат?

Виплата допомоги відбувається протягом усього терміну дії інвалідності. Як правило, літнім громадянам нарахування встановлюються довічно, тобто жінкам і чоловікам, які досягли віку 55 і 60 років відповідно. В інших випадках інвалідність встановлюється на певний строк. Терміни встановлюються по закінченні медичної експертизи.

Відповідно, для збереження статусу інваліда, людині потрібно справно приходити на чергову медичну комісію. У разі неявки без вагомих причин, людина позбавляється допомоги і втрачає свій статус. Якщо ж неявна була з поважної причини і людина надає докази, то після цього всі пропущені виплати йому компенсуються. При зміні групи інвалідності виплати перераховуються і починають нараховуватися по-новому вже з наступного місяця.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.